Kalbin temizse hikayen mutlu biter!

Duygularımız bir anda değişebilir

Bakış Açısı

Tüm sorunların kaynağı düşünce biçimimiz ve bakış açımızdadır ama ne iyi ki düşünceler hızla değiştirilebilir. Bir örnek verirsek, trafikte araba kullanırken aniden arkadan ısrarlı korna seslerini duyduğunuzu, bir anda öfkelendiğinizi, ‘Bu adamlar niye korna çalıyor?!’ dediğinizi varsayalım. Korna çalınmaya devam ettikçe daha fazla öfkelenirsiniz. Ama bir an arkaya bakıp onun sizin dikkatinizi çekmeye çalışan arkadaşınız veya ailenizden biri olduğunu gördüğünüzde bütün sinir, öfke bir anda kaybolur. İşte bu değişim insan beyninin yapabildiği en hızlı işlerde biridir.

duygunun_bilincalti

Acıdan Korkma

Karşılaştığınız sıkıntıları, yolunuzu aydınlatan ilahi bir yardım olarak görmek zihninizi rahatlatacaktır. Bütün tabiat, kendini gerçekleştirmesi için insana yardım eder.

Buğday tanesini una çevirmek için, taneyi değirmen taşlarının arasına koyarlar.

Sofraya ekmeğin gelmesi için hamur haline gelen un, kızgın fırından geçer. Binanın ayakta durması için, tuğlalar kendilerini feda ederler.

Güzellik ve estetik sunabilmek için ham olan taş yontulmaya izin verir ve böylece sanat eseri bir heykele dönüşür.

Metaller yüksek fırına girmeden, herhangi bir yerde kullanılamazlar.

Karşı karşıya kaldığın zorluklar için lanet okuma!

Hayat okulunda acıdan korkma, hayatın gerçeklerini sükunetle kabul et. Görüntüye aldanma. Yaşadığın zorluklar karşısında, bencilliğini unutarak ruhundan gelen gücünü kullan.

Başaracaksın.