Kalbin temizse hikayen mutlu biter!

Sevdiğim İşi Nasıl Bulacağım?

Sevdiğim işi nasıl bulacağım?

1. Soru; Hiç para almadan hangi işi yapardın?

….

2. Soru; Bırak para almayı üstüne bir de para verip yapacağın iş nedir?

Şimdi bazı cevaplar ortaya çıktı. Belki 2-3 iş çıktı ortaya, o zaman üçüncü soruya geçelim,

3. Soru; Para almadan da yaparım dediğin bu işte uzman mısın?

a) Hayır uzman değilim; O zaman ne sürede uzman olabilirsin? 2 yıl gibi bir süre mi? Peki bu süre içinde kendi kendini idare edebilir misin?

b) Evet uzmanım. O zaman seni harekete geçmek için engelleyen ne? Hem uzmansın, hem seviyorsan zaten biraz yol almış olman lazım. O zaman seni yukarıya taşıyacak doğru kişilere ulaşamamış olabilirsin. İnsan ilişkilerinde iyi misin? Bu konuda çok iyi olman lazım, çünkü günümüzde hala işler tavsiye, tanıdık yoluyla oluyor.

4. Soru; Uzmansın ya da uzmanlık yolunda ilerliyorsun, son bir sorum var, şu an mutlumusun? yoksa mutlu olmak için para kazanmayı veya sevdiğin işi yapmayı mı bekliyorsun? Cevap evetse yine yanlış yoldasın.
Eğer şu anda mutlu değilsen, şu an ki şartlarında mutlu olamıyorsan ilerlemen çok zor. İnsanların veya şartların senin hayatını eğlenceli hale getirmesini bekleme sen hayatını eğlenceli hale getir ve çevrendeki insanları da eğlendir.

İlk hedefin her zaman şu an mutlu olmak olmalı…

Çocukken küçücük bir odada, basit bir oyuncakla saatlerce oynayıp mutlu olabiliyorduk, kendi mutluluğumuzu kendimiz yaratıyorduk.

Şu an değişen hiç bir şey yok, sadece başkaları bize nelerden mutlu olmamız gerektiğini öğretti. Onları dinlemeye gerek yok, çocukluğa geri dönelim.

Sevdiğimiz işte uzmanlaşalım ve sonra değil, şimdi mutlu olalım.

İçimizdeki çocuğa merhaba diyelim..