Kalbin temizse hikayen mutlu biter!

Azra kim?

Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir kitabındaki Azra kim?

Not: BU YAZIYI KİTABI BİTİRMEDEN OKUMAMANIZI TERCİH EDERİM. ÇÜNKÜ KİTAPTA KARŞILAŞACAĞINIZ SÜPRİZLERİ BOZABİLİR.

Merhaba sevgili okurum. Bu yazıyı daha kitap çıkmadan yazıyorum. Zira kitabın prova baskılarını okuttuğum birçok arkadaşım bana Azra’yı sordu.

Öncelikle söylemek isterim ki Azra onun gerçek ismi değil. Kendisi ismini kullanmak için izin verse dahi ben kullanmayı seçmezdim.

Kitabın başında da belirttiğim gibi bu hikaye “gerçek olaylardan esinlenerek kurgulanmıştır,” bazı olayları anlatamazdım, bazı olayları da daha ders verici olması açısından kurguladım. Çünkü bu kitabı yazarken amacım insanların ilginç bir hikaye okuması değildi. Amacım insanların fayda sağlamasıydı. Amacım fayda sağlamak olduğundan olabildiğince fazlalık kısımları attım ve ilham verici hikayeleri ekledim.

Neyin gerçek neyin gerçek olmadığı konusuna çok takılmamanızı öneririm. Sizi temin ederim ki hayatımda yazamayacağım çok garip olaylar yaşadım –belki bir gün yazarım– ve hayat her zaman en büyük kurgucuları bile şaşırtabilecek süprizlerle dolu.

Azra ile daha sonra bir daha karşılaştım mı?

Hayır, Azra ile sadece mailleştik ve o günden bu güne hiç yüz yüze gelmedik.

Azra ile ilgili diğer sorular

(Yazıya ek, 4 Haziran 2020) Azra ile ilgili sosyal medyadan çok soru geliyor. Yakında YouTube kanalımda Azra ile ilgili sorulara cevap vereceğim.