Kalbin temizse hikayen mutlu biter!

Bir Erkek İçin Nasıl Vazgeçilmez Bir Kadın Haline Gelirsiniz?

Bir Erkek İçin Nasıl Vazgeçilmez Bir Kadın Haline Gelirsiniz?

Bir gerçeği kabul ederek başlayalım; erkekler dış görünüşten çok etkileniyorlar. Hatta karşısındaki kızın makyajla bu kadar güzel olduğunu, 10 cm’lik topuklu ile bu kadar uzun gözüktüğünü, cam mavisi gözlerinin lens olduğunu bilmesine rağmen.

Uzun ilişkilerde önemli olan güzellik değildir!

Fakat işin içine biraz daha girdiğimizde fiziksel görünüşün ilişkiyi başlatmakta önemli ama ilişkiyi devam ettirmede yetersiz olduğunu görürüz. İlk önce şunu bilmenizi istiyorum, psikolojide ‘hedonik adaptasyon’ diye kavram var, bu kısaca şu manaya geliyor; insan her şeye bir süre sonra alışıyor ve ‘mükemmel’ dediği kadının görüntüsü bile ona sıradan gelmeye başlıyor. Bu yüzden tekrar ediyorum, fiziksel çekicilik ilişkiyi başlatmada bir hızlandırıcı olsa da ilişkiyi koruma ve yaşatmada o kadar önemli bir rol oynamıyor.

Uzun ilişkiler sürdüren erkekler, ne tür kadınlardan etkileniyor peki? Hangi kadınlardan vazgeçemiyorlar?

Bir erkek kadınına bağlanmak ister, bağlanmayı sağlayan şey ise temelde hayranlıktır. Yani bir erkek karşısındaki kadına hayran olursa ilişkiyi uzun süre devam ettirebilir.

Bir erkek bir kadına nasıl hayran olur?

‘Kadınlar güçlü erkek ister?’ lafını çok duymuşsunuzdur ama pek dile getirmeseler de erkekler de güçlü kadın ister, hatta güçlü kadınlara hayran olur ve bağlanırlar. Çok yakışıklı erkeklerin eşlerinin çok güzel olmadığına şahit olmuşsunuzdur. Çünkü bir erkek evleneceği kadının güçlü olmasını ister.

Erkekler her ne kadar güçlü görünmeye çalışsa da hepimizin eksiklikleri ve zayıf yönleri var. O yüzden uzun süreli bir ilişkide güçlü kadın erkeğin vazgeçilmezidir.

telefonda_hipnoz

İlişkilerle ilgili daha detaylı bilgiyi Hakan Mengüç’ün kitaplarında bulabilirsiniz.

Hakan Mengüç Kitapları