Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz?

 Aşk acısı çekmeyen var mı?

ciftler_iliski

 

Müslüm Gürses bir şarkısında diyor ki;

”Hangimiz düşmedik kara sevdaya,

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi,

Hangimiz bir kuytu köşe başında,

Bir vefasız için yol gözlemedik”

Hepimiz mutlaka aşk acısı yaşamışızdır, o karmakarışık duygu fırtınaları ile boğuşup, bazen çaresiz kalmış, şanslıysak kısa zamanda bu acıdan kurtulmuşuzdur. Bu yazıda ilk önce neden aşk acısı çektiğimizden bahsedecek, sonrasında da beynimizin çalışma ilkelerini temel alarak aşk acısından nasıl kurtulabileceğimizin tüyolarını vermeye çalışacağım.

Neden aşk acısı çekeriz?

romantik_iliski

Çok basit. Aşk beraberinde sahiplenmeyi getirir, sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekse acı verir.

Aşık olduğumuzda sevdiğimiz insanı o kadar sahipleniriz ki, ayrılık demek bir bakıma ölüm demektir, sevgiliden mahrum kalmak ölüm acısına denk bir acıyı yaşatır savunmasız kalbimize. Aşk da tıpkı sigara gibi, bağımlılık yapan tüm maddeler gibi yoksunluk durumunda sevdalısını acılar içinde kıvrandırır.

 

 

Aşk acısı ne kadar sürer?

zaman_saat

Bu karşınızdaki kişiyi ne kadar sevdiğinize ve bir kayıp karşısındaki duygusal toparlanma becerinize bağlı olarak değişir.

Biliyoruz ki sevgilisini bir haftada unutanlar da var, 5 yılda unutamayanlar da… Peki aşk acısından nasıl kurtuluruz?

 

Aşk acısından nasıl kurtuluruz?

Unutmak İçin Hızlı Çözüm: Hafızamız, çağrışmalı bellek yasasına göre çalışır. Teknik olarak bir insanı unutabilmenin en hızlı yolu onu çağırıştıracak her şeyi yok etmektir. Çünkü ona ait eşya, fotoğraf ve benzeri objeleri her gördüğünüzde duygularınız tekrar canlanacak ve doğal olarak acı çekmeye başlayacaksınız.

Danışmanlık oturumlarımda, aşk acısını çektiğini söyleyen kişilere hemen sorduğum sorular şunlar olur;

Hala onu facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından takip ediyor musun?

ETME

Hala odanda onun sana aldığı hediyeler vb. şeyleri tutuyor musun?

TUTMA

Onun sana attığı mailleri, telefon mesajlarını hala tekrar tekrar okuyor musun?

OKUMA ve SİL

Arkadaşlarının davetlerini geri çevirip, kendi kendine ‘Bu neden benim başıma geldi? Neden bitti?’ diye sorular sorup, kendini mahvediyor musun?

YAPMA

 

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

 

1. Geçer

guclu_kadin

İlk önce geçeceğine inandırın kendinizi, insanoğlu her şeyi unutur ve hiç bir acı boşuna çekilmez. Eğer o acının içindeki hediyeyi görmeyi seçerseniz size çok şey öğretecektir. Bir Kızılderili atasözü der ki; “Her trajedi diğer elinde bir hediyeyle gelir; ama genellikle acı çekmekle öylesine meşgul oluruz ki hediyenin farkına bile varmayız, o da geldiği gibi yitip gider.”

2. Sosyalleşin

sosyal_olmak

İçinizden arkadaşlarınızla birlikte dışarı çıkmak gelmese bile çıkın, yeni insanlarla tanışın, kendinizi zorlayın. Yeni şeyler görmek, dikkatinizi başka yönlere çekecektir ve bu da yavaş yavaş duygu durumunuzu değiştirmeye başlayacaktır.

 

3. Yeni Bir Hobi Edinin

sarilmak

Onunlayken yapmadığınız veya onu çağrıştırmayacak yeni bir hobi edinin. Özellikle bu hobi sosyal etkileşimi de içinde barındırıyorsa çok daha etkili olur. Yani ebru kursuna yazılmaktansa, tiyatro kursuna gitmenizi tavsiye ederim.

4. Yeni Arkadaşlar Edinin

daha_mutlu

Bugün internetin en güzel nimetlerinden biri de sizinle aynı görüşü paylaşabileceğiniz kişiler bulmaktır. Bunu nasıl yaparsınız? Forumlara, gruplara ve twitter, tumblr gibi sitelerdeki etiketlerden aramalar yaparak ilginizi çekebilecek bütün topluluklara ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla sohbet etmek inanın bana çok iyi gelecektir.

5. Okuyun

kitap_okumak

Yedikleriniz nasıl bedeninizi şekillendiriyorsa, okuduğunuz ve izlediğiniz şeyler de zihninizi, duygularınızı öyle şekillendiriyor. Okuyun evet, dünya üzerinde aşk acısıyla baş etmeyi öğrenmiş ve bunu paylaşmış binlerce kişinin kitaplarını, yazılarını, yayınlarını okuyun. Sizi anlamayacak, ne hissettiğinizi bilmeyecek kişilerden tavsiye ummaktansa uzmanların kitaplarından yararlanın. Bir gün Nasreddin Hoca damdan düşmüş, hemen çevre halkı yanına gelip yardım etmek istemiş, Nasreddin Hoca da demiş ki, ‘siz bana damdan düşen birini bulun, bana ancak o yardım edebilir.’

Tecrübe çok önemlidir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak sizi hızlı ileriye götürür.

6. Hayatınızı Sorgulayın

yalniz_kadin

Kendinizi sorgulayın; ”Ben neden bu kadar acı çekiyorum? Kendimde ne eksik? Kendimi yetersiz mi hissediyorum? Yoksa değersiz mi hissediyorum?”

Çektiğimiz acılar sorunlarımızı fark etmemizi sağlar. Duygularımızsa harekete geçmemiz için otomatik olarak devreye giren sinyallerdir.

Nasıl ki vücudumuzda hissettiğimiz bir ağrı, bize hastalıkların sinyalini veriyorsa, yaşadığımız acı dolu duygular da bir şeylerin ters gittiği sinyalini verir. O sinyalleri dikkate alıp, kendimizi değiştirme yoluna gitmeliyiz. Acı varsa, değişim bir ihtiyaçtır.

7. Kullandığınız Kelimelere ve Yorumlama Biçiminize Dikkat Edin

hayal_kurmak

Duygularımızı belirleyen şey olaylara verdiğimiz anlamdır. Evdesiniz, sevgiliniz 19.00’da geleceğini söyledi, saat 19.30 ve telefonu kapalı. Ne düşünürsünüz? Bazısı der ki, ‘Ne sorumsuz bir adam, bir telefon bile etmedi. İnsan telefonu kapalı olsa bile arkadaşından arar’ bu yorum sizi sinirlendirir ve sevgiliniz geldiğinde muhtemelen kavga çıkar.

İkinci düşünce; ‘Acaba başına bir şey mi geldi? Telefonu da kapalı, aman Allahım inşallah sağ salim gelir.’ Bu yorum sevgilinize özlem, şefkat duymanızı sağlar. Üzülürsünüz, onu kaybetme korkusunu hissedersiniz ve o geldiğinde muhtemelen kocaman sarılırsınız.

Üçüncü düşünce; ‘Mutlaka bir nedeni vardır, çünkü normalde böyle bir şey yapmaz. Herhalde trafiğe takıldı.’ Bu yorum da sizin normal bir duygu durumunda sevgilinizi beklemenizi sağlar.

Gördüğünüz gibi aynı olaya üç farklı anlam yüklemek üç farklı duygu durumu oluşturur. Peki bu anlamı yükleyen kim? Tabii ki biziz. Bu yüzden kendi psikolojimizi kontrol edebilir ve yaşadığımız olaylara istediğimiz anlamı verebiliriz.

Tabii ki hayatı biz kontrol edemeyiz ama olaylara vereceğimiz tepkileri kontrol edebiliriz.

Bir ilişki bittiğinde, ‘beni terk etti’, ‘hiç anlaşamıyorduk’, ‘beni kullandı’, ‘duygularımla oynadı’ vb. şeyleri söylemek yerine ‘uyuşamadık ve ayrıldık’ demek hem sizi rahatlatacaktır hem de geçmişe verdiğiniz anlamı değiştirecektir.

Geçmişine en güzel yanı, onun artık geçmiş olmasıdır.

kopru

İki Zen keşişi, yabani bitki toplamak için tapınaktan ayrılır ve ormanın derinliklerine doğru ilerler. Bahar zamanıdır ve tüm doğa canlanmıştır. Zen öğrencileri bir yandan bitki toplayıp bir yandan ormanın içindeki bir köye yaklaşırken karşılarına bir kadın çıkar. Kadın, dağdan gelen kar suları ile gürül gürül akan nehirden karşıya geçecek bir yol bulmakta zorlanmaktadır.

Zen öğrencilerinden bir tanesi ilerler ve kadını sırtına alıp nehrin daha sığ olan bir yanından karşıya geçer. Kadını karşı kıyıda bıraktıktan sonra teşekkürlere yanıt verir ve yeniden nehrin diğer kıyısına, yabani bitki toplamaya döner.

Geri döndüğünde diğer arkadaşı yaptığını onaylamayan gözlerle kendisine bakıyordur. Ona hemen bir bir Zen öğrencisinin yapmaması gereken şeyleri anlatır. Kadınlara dokunmak yasaktır!..

Yol boyunca bu konuda konuşup durur. Ona, böyle bir şey yapmaması gerektiğini, tapınak yemininin kadınlardan uzak durmayı gerektirdiğini söyler.

Tapınağa yaklaştıklarında diğer öğrenci halen bir kadına dokunduğu için kardeşini azarlamayı sürdürmektedir. Tapınağın kapısına geldiklerinde, kadını sırtına alıp nehrin karşısına geçiren öğrenci durur ve kendisini azarlayan kardeşinin gözlerine bakarak şöyle der:

”Sevgili kardeşim, ben kadını nehirin karşı kıyısında bıraktım. Sen hala onu taşıyor musun?”

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle,

Hakan Mengüç / 6 Kasım 2013

 

273
  İlgili Yazılar

Yorumlar

 1. Efekan  Kasım 7, 2013

  Aşık olduğu kişinin ismi Ebru olan birisinin Ebru sanatına gitmesi bence de pek mantıklı değil. ?????

 2. ferid  Kasım 16, 2013

  Güzel yazı. Saolun

 3. nehir  Aralık 9, 2013

  Hakan abi iyi tamam guzel konusuyosunda ben onu hergun gorunce gozlerinin icine bakamamaya dayanamiyorum bakincada hersey yeniden basliyo bunun icin ne yapicam

 4. hülya  Nisan 8, 2014

  çok yardımcı oldu bu yazı.Ben genelde eski sevgilimi çağrıştıran herşeyden uzaklaşırım.aynı isimde birisi bile beni iter.bence de isimler çağrışm yapıyorsa uzak durmak en iyisi..Tabi unutubildiysek..

 5. Derya  Mayıs 28, 2014

  Merhabalar…Bunu başardım ve atlattım sonunda.Aslında birini unutamadım diye bir şey yok sadece takıntı bizim için.4 yıldır sevdiğim insanı,sesini bile unuttuğum insanın telefon kalemini saklıyordum.Kırmıştım daha önce ama kıyamadım atmaya.Sonra kendi kendime sen bu çaresizliği hak etmiyorsun dedim ve bir anda camdan aşağı attım kalemi.Ona ait hiç bir şey yok bende.Önceliğimi kendime verdim artık ama gerçekten geçiyor aşk acısı denilen şey sadece zaman gerekli.
  Saygılar…

 6. Hakan Mengüç  Haziran 13, 2014

  Paylaştığınız için teşekkürler.

 7. Şule  Ağustos 5, 2014

  Çok güzel olmuş ,ve bence hiçbir şey işe yaramıyorsa o ilişki bitişinin size kazandırdıklarını düşünün ,ve ” iyiki ayrılmışım ” düşüncesini kendinize yerleştirin.sanırım buda biraz yardımcı olur.

 8. Gürcan  Ağustos 7, 2014

  Onu hatirlatan esyalari atmak genelinde dogrudur. Lakin cok sevdigim bayzi seyleri kiyamayip atmadim. Ve onlari her gördügümde onu hatirlamiyorum onu düsünmüyorum, aklima bile gelmiyor. Acaba yinede zarari varmi o esyalarin bana. Bilincalti beni etkiliyormu ki. Negatif enerji vererek yeni pozitif enerjinin evime girmesini engelliyormu acaba. Merak ediyorum.

 9. ezgi  Ağustos 22, 2014

  abicim iyi hosta. aklimdan cikmiyor aslinda derya hakli bizim ki takinti yani artik o olmucak dedikce uzuluyorum.
  onsoz olmayi goze bile alamiyorum hep aklimda deli olucam

 10. emre celik  Eylül 16, 2014

  Selamlar birisi yardm etsn bi kzla cikiyorum yaklasik bir senedir ve ask olmstm gerckten seviyodum da ancak gonul bi baskasina kaydi ve cktgm kza soylesem o uzulucek gonlumun kaydgi kza gidiyim desem istemez yani napicam bilmiorm

 11. bekir  Eylül 24, 2014

  Beni mecnun yaptılar yine çok şükür RABBIME
  Beni benden aldılar aşkımı ben onu unuttum
  Ama nafile dersiniz aşk o kadar acılı ki
  İlk lezzetli olur ama ayrıldığın zaman çok acıdır
  Ama unutma sizin ellerinde zor ama yarın kolaydır
  Yarın olur unuttursun o acıyı dünyada mecnun çok ama
  Leyla az hangisi birisi seçerse boş çıkar gerçek aşk
  Yüce allaha aittir. Çünkü o aşk herşeyi kavrulmuş yok ediyor dünya aşkına benzemez onun cehennemi kül eder
  O aşk cenneti istemez o aşk yanlızca allah’ı ister

 12. Derya  Ekim 7, 2014

  Bnce ask acsini ceken bilir dsaridan biter,gecer diye konsanlara gorre cok kolay soylemesi.Ama hyt bir sekilde devam ediyor.Aslinda ayrilik olum gibi geliyor ama bk yasiyoruz.Yani gden zaten coktan gitti ama bna kaybettirecegi bi sey de yok ki tip ki bir sey kazandrmadigi gibi..

 13. murat  Ekim 11, 2014

  Cok boktan bisey ya ;(

 14. cnsclnk  Ekim 12, 2014

  Ya her gun goruyorsak. Biz ayni okuldayiz cok sikinti bi durum her dakika gorme ihtimali

 15. dream  Ekim 17, 2014

  o benim ruh eşimdi. Barışmak mı? hayal edebileceğin herşeyi yaptım ve geri kazandım. İkinci bahar diye birşey yokmuş. Her gece ağlayarak uyanmak kalp sıkışması ve kokusunun yatağına sindiği bir odada karanlık ve yalnız kalmak vardır. Eşyalar.. Hepsini baştacı ettim sonra da hepsini yaktım. son çorap tanesine kadar. teksonuc, suan sabah 10.23 dersteyim gözlerim hala dolu

 16. ezgi  Kasım 7, 2014

  Bu yazilanlarin hiçbiri doğru değil bunlar herkesçe ezberlenmis tekrar edilen şeyler unutulmuyo alisveris yapinca başka hobiler bulunca unutulmuyo msjlari silince yeni arkadaslar edinince bi kişiyi çok seviosan kalpten seviosan emin ol unutulmuo bunları yapinca yeni kişileri sevemiosun sevdiğin sana dünyanın en yakisikli kişisi gelio ona edilen bi laf sana gelio sadece senin olsun istiosun ilgili olsun… Seni dusunsun.. Sabah onun aramasıyla uyan istiyosun alarmin o olsun… Gece uyandirsin seni saat kaç olursa olsun güzel bi söz soylesin… Seni kiskansin istiyorsun.. Korusun… Sana yasaklar koysun istiyorsun benden başka erkekle konuşma desin, sifreni istesin istiyorsun… Ne olursa olsun kusemiyosun ona.. Sen iyi geceler desende o biraz daha konusalim desin istiyorsun.. Seni birakmasin sürekli arasin sürekli… nerde olursan ol kimle olursan ol arasin istiyorsun. Telefonunu acmayinca kizsin istiyosun, sorgulasin seni… Sonra kavga edin istiyosun… Sonra özür dilesin barisin istiyorsun…

 17. yigit  Kasım 22, 2014

  Bu işe yararmı bilmiyorum ama deniyecem

 18. Büşra  Kasım 23, 2014

  Bende aşık oldum.Karşılıklı mıydı bilmiyorum.O bir avm’de çalışıyordu.Bende birşeyler alma bahanesi ile onu görmeye gidiyordum.Onunda bana karşı birşeyler hissettiğini düşünüyordum aslında.Ama o işten ayrıldı.Ve bir daha onu göremedim.Heryerde aradım onu,bulamadım.1 yıl oldu,hala unutamadım.Ben nasıl unutacağım ;(

 19. Büşra  Kasım 23, 2014

  Aşk çok bogdan terkediceksen sevme

 20. mutsuz şirin  Kasım 26, 2014

  Kendimi unuttum ama onu bir turlu unutamiyorum. Denemediğim hiçbirşey kalmadı sanırım bu derdin fermanı yok

 21. emrah  Aralık 13, 2014

  Aşk bitki isimleriyle başlayıp hayvan isimleriyle biten gereksiz bir duygu önce çok mutlu sonra hooooop küçük emrah duvarlara baksan acı fışkırıyo tabi kaliteli bir insan olgun bir insan bulup sevmek lazım hayat çok kisa unutamayan arkadaşlarım hepinize selam olsun He bide genellikle dini ne düşkün insanları seçin onlar asla yarı yolda bırakmam ?unku gözleri dışarda değildir good by :)

 22. ebru  Aralık 23, 2014

  Ya onu kazanamadan kaybettiysek . baslamadan bittiyse .. Nasil dayanilir ki

 23. Seviyorum  Aralık 29, 2014

  Yakın arkadaşa duyulan aşk,aşk mıdır değil midir?Çoğu değildir,2 yıl önceye kadar böyle bir “saçmalığa” inanmıyordum.2 yıl önce hayatımı değiştircek olan kızla tanıştım. ilk görüşte beğenmedim açıkcası ama tam bir dert ortağıydı ve vaktimi onunla geçirmekten keyif alıyordum. bazı erkekler vardır, tipten veya fiziksel çekimden öte iç güzelliğe önem veren, bende böyle biri olarak kafamda bir profil oluşturmuştum. zamanla kızı tanıdıkça sanki parçalar yerine tek tek oturmaya başladı, ama kendisini kaybetmek istemiyordum hevestir dedim zaten aşka inanmıyordum. kısa bir süre sonra acabalar oluşmaya başladı o aralar zaten saçlarımı uzatmaya karar vermiştim ve dedim ki ben bu kıza gerçekten aşık mıyım emin olana kadar saçlarımı kestirmicem eğer değilsem veya eminsem ancak o zaman. saçlarımdan çok bunaldığım zamanlar oldu ama kendime verdiğim bu sözü tuttum ve kimseye anlatmadım. zaman geçtikçe hislerimin gerçekliğinden eminleşmeye başladım hemde hislerim kuvvetleniyordu. takıntı yapmamak için başkalarıyla konuşmaya çalıştım ama olmadı, olamazdıda zaten. aradan 2 yıl geçti saçlar bele geldi ve emindimde hislerimden beni ne kadar çok sevdiğini ve benim gibi şeyler hissetmediğini bilsemde açılmaya ve saçların hikayesini anlatmaya karar verdim. aldım kızı karşıma ve bu saçların hikayesi bu dedim sonra eline makası verdim kesmek ister misin dedim. gözbebekleri açıldı o an benim için zaman durdu sanki ama biliyorum çok geçmeden dediki senin kararın dedi, bana karşı böyle şeyler hissetmediğini ama benim onun için ne kadar değerli olduğumu söyledi ve sarıldı bir süre atlatmam için ayrı durabilceğini ve anlayışla karşılayacağınıda ekledi. tabiki istemedim onunla geçirdiğim her saniye değerliydi çünkü benim için, tam olarak buna inanmadığını bilsemde hayatım boyunca seveceğim, bir gün geri dönerse her zamanda kapım açık olcak. bu kadar derin şeyler yaşıyorsanız ve söylemeyi düşünüyorsanız bilin ki kötü tepki alırsanız zaten hiç değmezmiş, ancak olumsuz ama iyi tepki alırsanız bilin ki buda çok acıtıyor ama bi yandanda insanda salak bir mutluluk oluyor, hayatının aşkı sana değer veriyor bundan daha değerli birşey yok bilin. bana geri dönmedikçe bu saçlar uzamaya devam etcek .eğer 50 yıl sonra guinness’de bir türk erkeği saç uzatma rekoru kırarsa bilin ki bu kardeşinizdir. böyle birgünden sonra sanırım yapılcak en doğru şey beni sevebilcek birini bulmak benimde hoşuma gidebilcek ve anlaşabilceğim. sonucta kimseyi birdaha böyle sevemem. hayat devam ediyor galiba…tüm kalbi !!gerçekten!! kırılanlara selam olsun.Ben bunu nasıl unutabilirim ki?Saçımımı komple yok edeyim?Karakterimimi değiştireyim?Sizin yazınız çok güzel ama malesef aşk acısı geçmiyor insandan,o insan yok olmadıkça ki sizinde bahsettiğiniz şey bu kendinizde reform değil devrim yapın diyorsunuz.Komple değişin diyorsunuz kısaca…keşke keşke

 24. tuqce  Ocak 9, 2015

  ya cok. kotu bisey nereye bAksam onu hatirliyorum ismi gecse bi yerde öluyom resmn cok uzun da olmadi 1 ay 24 gun ayrilali 13 gun aslina o da bni cok seviyodu ama gitti bitmememz icin elimdn geln herseyi yptim ama olmadi o bulustgmz aralari sokaklari unutamiyom onu bna hatrltck hic bi sey kalmadi ama olmuyo iste unutamiyom =((

 25. hasret  Ocak 10, 2015

  vok zor durumdayım

 26. cokmuzor  Ocak 16, 2015

  3 yıl oldu ayrılalı ben ayrıldım ilk zamanlar pisman deildim sebeplerim vardı ama sonradan icim yanmaya basladı geride dönemedim dönmek istedim ama o istemedi olmuyor cıkmıyor cok zorluyorum kendimi 3 ay unutiuyorum ama 4 ay tekrar baslıyo sancılar ne yapacam bilmiyorum lutfen bilen varsa yardım etsin luffen

 27. SipSe  Ocak 17, 2015

  Nasıl unuturum arkadaşım her baktığın yerde o ağrılar giriyor dört bir yanına 10 dk başka bir şey düşünsen gün boyunca aklına o geliyor varmıdır böyle bir sevgi aylar sonra bir telefon geliyor çok acı çekiyor sevdiğin ama başkası için ve onu sana anlatıyor her konuştuğu şey o ama çok seviyorsun ve dinlemek zorundasın kendi kendini bitiriyorsun ona diyemiyorsun anlatma onu bana diye korkuyorsun yeterki konussun diye gece sabah olmuyor sabah akşam olmuyor yalvariyorsun ALLAH’a unuttur onu bana diye başkası olmuyor olunca onunda canı yanıyor bir kalbin %80 onunla dolu başka birine yer yok orada kendine bunu onu severken inandirdin bir kere en sonunda o çıkıp derki senin yüzünden onunla bir ilişki yaşadım ve senin yüzüne onu senden çok.sevdim ve seni unuttum banada söylesin birisi nasıl unuturum hadi.

 28. Gorkem  Ocak 18, 2015

  benım canım daha çok yanıyo her gün ağlıyorum gecmıyor acım sevmiyorum bı hata Yaptım dıye artık benden ıyıce soğudu barıştık ama hala eskısı gıbı degıl 7gun 24 saat aynı magzadaydık yedigimiz içtiğimiz ayrı geçmedi bıle göz gozeydık hep aynı saatlerde gıder gelırdık ıse oda benı sevıyordu ben çok alışmıştım ona …sevmekten çok alışmışlık var bende bağımlılık hala Aklımda o unutamıyorum hep gözüm telefonda aramıyor mesaj atmıyor anlamıyor benı her gün acılarla boğuşuyorum anlamıyor benı napıcam yapamıyorum onsuz bır sanıye bıle ama benden soğudu nasıl gerı eskısı gıbı oluruz Allah’ım yardım et

 29. HATİCE  Ocak 28, 2015

  birini çok sevdim daha doğrusu o beni buldu . ona o kadar ask oldum ki canm verecek kadar . her gün bana gönderdiği şarkilari dinliyorum bile . şuanda ondan hiç bir haber alamyorum . ben ilk defa böyle oldum ve dayanmasi çok zor . numarasi var aryorum ama açmiyo ben le değil başka biriyle mutlu olacaksa olsun ama birgün karşısına çikacagim ve çok pişman olduğunu yüzünde görmek istiyorum beni aglatti onuda birisi aglatir elbet

 30. huseyin  Ocak 28, 2015

  İçine düştüğüm karamsarlık beynimi kemiriyor saplantı oldu bende bu yükü kaldiramiyorum artık her yolu denedim ama yine sonum husran

 31. İsimsiz  Şubat 8, 2015

  Beyler Bende Aşığım 2 Sene Filan O Kız Nişanlandı Ve Onun Arkadaşına Aşık Oldum Öpüştük Bu Doğal Bİşeymi
  Öpüşerek Aşık Olmak KUTULMAK İSTİORRUM YARDIMM :(

 32. sensizim  Şubat 20, 2015

  Unutmamak icin yemin ediyoruz en basinda kendimizi daha kolay inandiriyoruz sonsuz olacagina…o giderse hersey gider hersey biter diyoruz hayallerimizi sucluyoruz oyle seviyoruzki hem kor hemde sagir oluyoruz mukemmeli degil hayirlisini degil onu istiyoruzaci vermesine ragmen gelsin yeter diyoruz sevdik diye sevildigimizi zannefiyoru

 33. irem  Mart 5, 2015

  Ya bana kardes olalim dedi ya ben nasil unutucam ki bunu öldürcm kdimi ya…

 34. sezgin  Mart 14, 2015

  bilmiyorum nasıl kacılır asktan nasıl unutulur bilmiyorum 22 aylık sevgilimle ayrıldık ve bensız mutlu bensiz iyi sanırsam benı unuttumu bılmıyorum acıkcası benı dusunuyormu gecekten üzülüyorum kendı kendıme bu sene sınavı var ygs sınavı benı hayatından cıkartıp baskasınımı sokacak bılmıyorum ılgılendıgı birisimi var hani üzgünüm kendımı hırpalıyorum zoruma gidiyor yanı olmuyor unutmak ıstıyorum onu sılmek istiyorum nasıl yanı bir akıl veren olsa

 35. hsyn  Mart 17, 2015

  Çok anım var tek sıkıntım nasıl silerim anıları varsa tecrübeli lütfen yazsınlar

 36. cansu  Mart 27, 2015

  Ya uf
  geçmiyo ışte geçmiyo.O benim herşeyim,onu nası uunutabilirimki

 37. Gokhan  Mart 28, 2015

  Ben suan ayrilma asamasindayim 6 sene onu bekledim kimseyi sevmedim simdi beni birakmak istiyor cok kotu durumdayim cok

 38. Ismaıl  Mart 30, 2015

  Ask bır efsane degıldır ask kısıye ozel bı duygudur bır kere yasanır gerısı taklıtı olur yemek yedıgın lokantada kac tane senaryo yazabılırsın kı bır baska kızla

 39. Derin  Nisan 21, 2015

  Ben bunlari yaptim unuttum ve o bana asik oldu geri onu gormezden geldim ayni siniftaydik simdi o bana asik

 40. özge  Mayıs 6, 2015

  evet ya çok mantıklı sevgilimden bgn ayrıldım depresyondayım

 41. yok  Mayıs 12, 2015

  çocuk sınıf arkadaşım.herzaman görüyorum.eşyaları yok etsem bile onun bi bakışı yetiyor ve acı çekiyorum aslında benimki platonik.bana çok umut veriyor ve kendimi keriz gibi hissediyorum.geçen basket oynuyoduk durdum ve bana çok acı çektiriyorsun ya sev ya da umut verme dedim çocuk baktı baktı elini bana uzattı bende siktir dedim…iyi yapmış mıyım :D

 42. esma  Mayıs 18, 2015

  çok zor Allah yardım etsin

 43. emre  Mayıs 23, 2015

  50 gün oldu ben unutamadım ve her günüm kin ile doluyor benimle oynadığını düşünmek beni delirtiyor

 44. Yigit  Mayıs 24, 2015

  Olmuyo yapamıyorum. Herşeyim herkesim o oldu yapamıyorum onsuz

 45. yılmaz  Mayıs 31, 2015

  Bende birseyler eklemek istedim gitmiyo ve bitmiyo ben 7 aydir annemin uyumasini bekledim. Tuttum goz yaslarimi annem uzulmesin die benim babam da annemi birakti beni birakti kardeslerimi birakti gitmiyo kardesim gitmiyo unutamiyorunm ben psikolojim bozuldu anlatmadim hep sustum gitti serefsiz birakti beni kapkaranlik bosluga arkasina bile donup bakmadi ben erkek olmama ragmen ondan sonra baska ellerde avutmadim kendimi ama o kimi gorse onda unuttu beni ben ona dogru kosarken o benden kaca bildigi kacti gitmiyo kaldi saplandi icime bunu yazarken bile agladim ben hep sizin bu yazdiklarinizla avundan tam 7 ay gitmiyo yardim et eminim benim durumumda olan da vardir asik oldum ben…

 46. Sinem  Haziran 1, 2015

  Ali diye birini cok sevdim ve hâla çok seviyorum ayrılalı 18 ay oldu ve ben hala cok seviyorum hic konusmuyoruz 18 aydir simdi baska biriyle cikiyor zaten sevdigi biride var beni hic sevmemis benim canim cok aciyo Allahim bana yardim et unutamiyorum uzerine 4 kisiyle ciktim yine unutamiyorum acaba omrum boyunca unutamiyacakmiyim

 47. Derya  Haziran 21, 2015

  Çok acı çekiyorum o bana aşık olduğunu söyledi bende ona ama o istanbulda yaşıyor ben ise Denizli’de yaşıyorum ondan ayrılali 4 gün oldu ben napayım arkadslar siz soyleyin

 48. ayten  Temmuz 10, 2015

  Ben 4 senedir evliyim ve cok mutsuzum.Severek evlendik.Suan eşime karşı hiç bir şey hissetmiyorum.Ayrılmayı çok istiyorum.yaklaşık son 3 senedir Bosanmak için savaşıyorum.Eşim bir türlü ikna olmuyor.Elimde kronik Takıntı hastalığı var.obsesive.Beni sevmediğini biliyorum.Yalnız kalmamak için bosanmak istemiyor.Nasıl kurtulabilirim nerden yardım alabilirim çok caresizim.Artık Önüme bakmak istiyorum.Hayatımı yaşamak istiyorum.Üzerimdedeki baski beni iyice Yildirdi.Cildirmaktan korkuyorum.evlilik terapisi dedi 12 seans gittik hala ayni.

 49. 1cell  Temmuz 11, 2015

  Herkes aşk yasamis mutluluk hormonlari tavan yapmis, ayrilincada kör kuyunun dibinde bir el bekler olmus..bu karanliktan biri cikarsin beni artik diye.sevgili blog takipcileri ben 10 yildir panik atak yaşıyorum ve Bir kac ay öncede sevgilimden ayrildimAyrilik hastaligimi tetikledi dolayisiyla depresyon & pa birlikte seyretti..ben de cok zorlandim o yogun depresyon doneminde actim kuranin turkce mealini okudum..Sikinti anlarimizda kalp gozumuz daha acik ben buna yurekten inaniyorum..O donemde okudugum her bir ayet bana yazilmis gibi rabbim benimle konusuyo gibi hissettim..Ve o saatten sonra artik benim Varlik sebebim benimleydi..giden bir deri bir et o yokken ben yokmuydum o gelincemi var oldum..beser hayatımızı bu sikintilarla gecirmeyelim lutfen cunku omur dedigimiz sadece bir andan ibaret…su dunya hayatindaki omrumuz bu sikintilarla ugrasip kendimizi yiyip bitirecek kadar uzun diilki diyim size biraz daha dayan uc yuz yil sonra gecer…Bizim tek bir Varlik sebebimiz var, Rabbi Rahim…ona samimiyetle yonelin ve ruhunuz bedeninizi yirtarcasina dar gelmeye basladiginda sizden besin istiyo acin biraz kuran meali okuyun cok rahatlicaksiniz..ve ne istediginize cok dikkat edin rabbimden cunku onun vaadi var..ne diyo duhan suresi: Rabbin sana kizmadi ve darilmadi, gunu gelecek Rabbin sana gonlundekini verecek ve seni hosnut kilacak…Gonlunuzden gecene dikkat edin biz bilemeyiz neyin hayir oldugunu Alimdir o bilir..illede o olsun demeyin her kimse sizi bu derece aciya bogan…Razi oldugun kulunun askini kalbime dusur derim ben hep..ve viliyorum vakti geldiginde Vericek cunku sozu var ve o sozunden asla donmeyendir…en sikintili anlarinizda yapacaginiz kalben dualar sizi hayata baglayacaktir emin olun…huzuru bir esyada bir insanda ararsak hep mutsuz oluruz..esya kaybolur insan gider ve siz don basa yine ayni karanlik kuyuya…kendinize bunu yapmayin zihin zaten gecmisi surekli hatirlatmayi kendine birinci vazife bellemis..gesmis bitti gitti yarini dusunup karamsarliklar kaygilar tasimanin bi anlamida yok.Anda kalin..Allahla kalin..sabak kalktiginizda yatagin diger tarafinda bosluk olsun ama kalbinizde bosluk olmasin..herkes gidiyo birakiyo ama Rabbim bi turlu yuz cevirmiyo benden ne buyuk mutluluk hamdolsun..ona guzel gorunmek icin tonlarca makyaja gerek yok en paspal halimle cikiyorum karsisina ya bigun benden sogurmu kaygisi yok beni her halimle oyle cok seviyoki ben ara ara ona yuz cevirsemde o benden hic yuz cevirmedi..ve boyle bir sevgili birakilirmi değerli arkadaslar..benim artik duam su Rabbim beni dinin uzerine sabit kil ve bu beser hayatimdada bana yol arkadasi olacak senin yolunda hayirda yarisacagim onun kalbini bana benim kalbimi ona ikimizin kalbinide kendine muhurleyecegin bir nasip nasip eyle…ben duami ettim rabbime arz ettim o kadar hafifim ki..Alti yillik iliskiymis depresyonmus viz geldi tiris gitti..Hepiniz Allaha emanet olun ve kusura bakmayin sanalda ilk defa bir blogda yorum yapiyorum..sacmaladiysam gormezden gelin olurmu:)

 50. Unknowing  Temmuz 15, 2015

  1 yıldan fazla süredir konuşuyorduk sonra ayrıldık 3 aya yakın süre geçti ben burda yazan belki 1 ya da 2tanesi hariç hepsini yapmıştım ve hala çok acı çeksem de eskisi gibi değildir hayata bakış açım değişmişti kendimi geliştirmek istediğim şeylere yönelmiştim sosyal medyadan silmiştim mesajlarını fotoğraflarımızı her şeyi silmiştim sonra çıktı geldi ama ne istediğimi bile bilmiyor benimle dalga geçer gibi sadece konuşmak istedim deyip çekip gitti aylardır her şeyi yaptım ve o kadar sinirim bozuldu ki kesinlikle kendime yaptığım en büyük haksızlık keşke hiç tanımasaydım dediğim tek insan bir insan nasıl bu kadar acımasız olur? Kendisinin de bu süreçte çok kötü olduğunu söyledi ben anlayamadım benimki gibi bişey yaşayan var mıdır?

Yorum Ekle