Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz?

 Aşk acısı çekmeyen var mı?

ciftler_iliski

 

Müslüm Gürses bir şarkısında diyor ki;

”Hangimiz düşmedik kara sevdaya,

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi,

Hangimiz bir kuytu köşe başında,

Bir vefasız için yol gözlemedik”

Hepimiz mutlaka aşk acısı yaşamışızdır, o karmakarışık duygu fırtınaları ile boğuşup, bazen çaresiz kalmış, şanslıysak kısa zamanda bu acıdan kurtulmuşuzdur. Bu yazıda ilk önce neden aşk acısı çektiğimizden bahsedecek, sonrasında da beynimizin çalışma ilkelerini temel alarak aşk acısından nasıl kurtulabileceğimizin tüyolarını vermeye çalışacağım.

Neden aşk acısı çekeriz?

romantik_iliski

Çok basit. Aşk beraberinde sahiplenmeyi getirir, sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekse acı verir.

Aşık olduğumuzda sevdiğimiz insanı o kadar sahipleniriz ki, ayrılık demek bir bakıma ölüm demektir, sevgiliden mahrum kalmak ölüm acısına denk bir acıyı yaşatır savunmasız kalbimize. Aşk da tıpkı sigara gibi, bağımlılık yapan tüm maddeler gibi yoksunluk durumunda sevdalısını acılar içinde kıvrandırır.

 

 

Aşk acısı ne kadar sürer?

zaman_saat

Bu karşınızdaki kişiyi ne kadar sevdiğinize ve bir kayıp karşısındaki duygusal toparlanma becerinize bağlı olarak değişir.

Biliyoruz ki sevgilisini bir haftada unutanlar da var, 5 yılda unutamayanlar da… Peki aşk acısından nasıl kurtuluruz?

 

Aşk acısından nasıl kurtuluruz?

Unutmak İçin Hızlı Çözüm: Hafızamız, çağrışmalı bellek yasasına göre çalışır. Teknik olarak bir insanı unutabilmenin en hızlı yolu onu çağırıştıracak her şeyi yok etmektir. Çünkü ona ait eşya, fotoğraf ve benzeri objeleri her gördüğünüzde duygularınız tekrar canlanacak ve doğal olarak acı çekmeye başlayacaksınız.

Danışmanlık oturumlarımda, aşk acısını çektiğini söyleyen kişilere hemen sorduğum sorular şunlar olur;

Hala onu facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından takip ediyor musun?

ETME

Hala odanda onun sana aldığı hediyeler vb. şeyleri tutuyor musun?

TUTMA

Onun sana attığı mailleri, telefon mesajlarını hala tekrar tekrar okuyor musun?

OKUMA ve SİL

Arkadaşlarının davetlerini geri çevirip, kendi kendine ‘Bu neden benim başıma geldi? Neden bitti?’ diye sorular sorup, kendini mahvediyor musun?

YAPMA

 

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

 

1. Geçer

guclu_kadin

İlk önce geçeceğine inandırın kendinizi, insanoğlu her şeyi unutur ve hiç bir acı boşuna çekilmez. Eğer o acının içindeki hediyeyi görmeyi seçerseniz size çok şey öğretecektir. Bir Kızılderili atasözü der ki; “Her trajedi diğer elinde bir hediyeyle gelir; ama genellikle acı çekmekle öylesine meşgul oluruz ki hediyenin farkına bile varmayız, o da geldiği gibi yitip gider.”

2. Sosyalleşin

sosyal_olmak

İçinizden arkadaşlarınızla birlikte dışarı çıkmak gelmese bile çıkın, yeni insanlarla tanışın, kendinizi zorlayın. Yeni şeyler görmek, dikkatinizi başka yönlere çekecektir ve bu da yavaş yavaş duygu durumunuzu değiştirmeye başlayacaktır.

 

3. Yeni Bir Hobi Edinin

sarilmak

Onunlayken yapmadığınız veya onu çağrıştırmayacak yeni bir hobi edinin. Özellikle bu hobi sosyal etkileşimi de içinde barındırıyorsa çok daha etkili olur. Yani ebru kursuna yazılmaktansa, tiyatro kursuna gitmenizi tavsiye ederim.

4. Yeni Arkadaşlar Edinin

daha_mutlu

Bugün internetin en güzel nimetlerinden biri de sizinle aynı görüşü paylaşabileceğiniz kişiler bulmaktır. Bunu nasıl yaparsınız? Forumlara, gruplara ve twitter, tumblr gibi sitelerdeki etiketlerden aramalar yaparak ilginizi çekebilecek bütün topluluklara ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla sohbet etmek inanın bana çok iyi gelecektir.

5. Okuyun

kitap_okumak

Yedikleriniz nasıl bedeninizi şekillendiriyorsa, okuduğunuz ve izlediğiniz şeyler de zihninizi, duygularınızı öyle şekillendiriyor. Okuyun evet, dünya üzerinde aşk acısıyla baş etmeyi öğrenmiş ve bunu paylaşmış binlerce kişinin kitaplarını, yazılarını, yayınlarını okuyun. Sizi anlamayacak, ne hissettiğinizi bilmeyecek kişilerden tavsiye ummaktansa uzmanların kitaplarından yararlanın. Bir gün Nasreddin Hoca damdan düşmüş, hemen çevre halkı yanına gelip yardım etmek istemiş, Nasreddin Hoca da demiş ki, ‘siz bana damdan düşen birini bulun, bana ancak o yardım edebilir.’

Tecrübe çok önemlidir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak sizi hızlı ileriye götürür.

6. Hayatınızı Sorgulayın

yalniz_kadin

Kendinizi sorgulayın; ”Ben neden bu kadar acı çekiyorum? Kendimde ne eksik? Kendimi yetersiz mi hissediyorum? Yoksa değersiz mi hissediyorum?”

Çektiğimiz acılar sorunlarımızı fark etmemizi sağlar. Duygularımızsa harekete geçmemiz için otomatik olarak devreye giren sinyallerdir.

Nasıl ki vücudumuzda hissettiğimiz bir ağrı, bize hastalıkların sinyalini veriyorsa, yaşadığımız acı dolu duygular da bir şeylerin ters gittiği sinyalini verir. O sinyalleri dikkate alıp, kendimizi değiştirme yoluna gitmeliyiz. Acı varsa, değişim bir ihtiyaçtır.

7. Kullandığınız Kelimelere ve Yorumlama Biçiminize Dikkat Edin

hayal_kurmak

Duygularımızı belirleyen şey olaylara verdiğimiz anlamdır. Evdesiniz, sevgiliniz 19.00’da geleceğini söyledi, saat 19.30 ve telefonu kapalı. Ne düşünürsünüz? Bazısı der ki, ‘Ne sorumsuz bir adam, bir telefon bile etmedi. İnsan telefonu kapalı olsa bile arkadaşından arar’ bu yorum sizi sinirlendirir ve sevgiliniz geldiğinde muhtemelen kavga çıkar.

İkinci düşünce; ‘Acaba başına bir şey mi geldi? Telefonu da kapalı, aman Allahım inşallah sağ salim gelir.’ Bu yorum sevgilinize özlem, şefkat duymanızı sağlar. Üzülürsünüz, onu kaybetme korkusunu hissedersiniz ve o geldiğinde muhtemelen kocaman sarılırsınız.

Üçüncü düşünce; ‘Mutlaka bir nedeni vardır, çünkü normalde böyle bir şey yapmaz. Herhalde trafiğe takıldı.’ Bu yorum da sizin normal bir duygu durumunda sevgilinizi beklemenizi sağlar.

Gördüğünüz gibi aynı olaya üç farklı anlam yüklemek üç farklı duygu durumu oluşturur. Peki bu anlamı yükleyen kim? Tabii ki biziz. Bu yüzden kendi psikolojimizi kontrol edebilir ve yaşadığımız olaylara istediğimiz anlamı verebiliriz.

Tabii ki hayatı biz kontrol edemeyiz ama olaylara vereceğimiz tepkileri kontrol edebiliriz.

Bir ilişki bittiğinde, ‘beni terk etti’, ‘hiç anlaşamıyorduk’, ‘beni kullandı’, ‘duygularımla oynadı’ vb. şeyleri söylemek yerine ‘uyuşamadık ve ayrıldık’ demek hem sizi rahatlatacaktır hem de geçmişe verdiğiniz anlamı değiştirecektir.

Geçmişine en güzel yanı, onun artık geçmiş olmasıdır.

kopru

İki Zen keşişi, yabani bitki toplamak için tapınaktan ayrılır ve ormanın derinliklerine doğru ilerler. Bahar zamanıdır ve tüm doğa canlanmıştır. Zen öğrencileri bir yandan bitki toplayıp bir yandan ormanın içindeki bir köye yaklaşırken karşılarına bir kadın çıkar. Kadın, dağdan gelen kar suları ile gürül gürül akan nehirden karşıya geçecek bir yol bulmakta zorlanmaktadır.

Zen öğrencilerinden bir tanesi ilerler ve kadını sırtına alıp nehrin daha sığ olan bir yanından karşıya geçer. Kadını karşı kıyıda bıraktıktan sonra teşekkürlere yanıt verir ve yeniden nehrin diğer kıyısına, yabani bitki toplamaya döner.

Geri döndüğünde diğer arkadaşı yaptığını onaylamayan gözlerle kendisine bakıyordur. Ona hemen bir bir Zen öğrencisinin yapmaması gereken şeyleri anlatır. Kadınlara dokunmak yasaktır!..

Yol boyunca bu konuda konuşup durur. Ona, böyle bir şey yapmaması gerektiğini, tapınak yemininin kadınlardan uzak durmayı gerektirdiğini söyler.

Tapınağa yaklaştıklarında diğer öğrenci halen bir kadına dokunduğu için kardeşini azarlamayı sürdürmektedir. Tapınağın kapısına geldiklerinde, kadını sırtına alıp nehrin karşısına geçiren öğrenci durur ve kendisini azarlayan kardeşinin gözlerine bakarak şöyle der:

”Sevgili kardeşim, ben kadını nehirin karşı kıyısında bıraktım. Sen hala onu taşıyor musun?”

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle,

Hakan Mengüç / 6 Kasım 2013

 

273
  İlgili Yazılar

Yorumlar

 1. ayselen  Aralık 5, 2018

  ben onu çok sevdim beni hiç sevmemiş meyerse ben hep onunla ilgili bedeller ödemekten yoruldum

 2. Zehra  Ocak 12, 2019

  Gerçekten sondaki hikayeden çok etkilendim ve yazılarınız çok faydalı insan vicdanıyla hareket etmeli vicdanin sana sev diyorsa sonuna kadar sev aşkın en derinliğine in fakat vicdan yapma diyorsa haksızlık diyorsa kavusanda mutlu olamzsin

 3. sıradan biri  Ocak 12, 2019

  20 yaşındayım ilk defa böyle bir duygu ile karşılaştım kendimi çirkin bulduğumdan kimsenin benden hoşlanmayacağını ve benim kimseden hoşlanmayacağımı düşünürdüm taki üniversite hazırlıkta kalbiyle kendisine aşık olduğum biri karşıma çıkana kadar başta hiç anlamamıştım duygularımı rüyamda ona sarılırken gördüm saçmaydı anlam yüklemedim onunla ders çalıştık konuştuk bana sunumundan hatıra verdi bilgisayarıma adını yazıp bir not bıraktı notun içi boştu hazırlık bitti ben onu merak ediyordum etkinliklere çağırdım gelmedi sorunları olduğunu söyledi tamamen arkadaştık sorunları olduğunu söyleyince daha çok onun için üzülüyordum ama elimden bir şey gelmiyordu çünkü çok samimi değildik ve ilgim arttı o yakışıklıydı ben kendimi küçük gördüğüm için ne kadar uzak tutmaya çalışsam da kalbi mıknatıs gibi beni çekiyordu o kadar iyiydi ki zamanla hislerim açığa çıkıyordu onu gördüğümde çekingen oluyordum uzak durmaya çalışıyordum ona karşı duygumun geçmesini bekliyordum ama aksine daha çok arttı yaz dönemin bitmesine 10 hafta kala bilgisayarıma adını koyduğu notun içini açıp 10 hafta boyunca günlük gibi hislerimi yazdım korkularımı neden saklamaya çalıştığımı onun ne kadar harika olduğunu uzun uzun anlattım dönem bitti tatile girdik ellerim terliyordu titremeye başlıyordum zar zor ondan gmail ini istedim yazdı grurumu hiçe sayıp 4 saat sonra ona yazdım saat 6 gibiydi 12 de bana geri mesaj attı uzun bir yazıydı beni üzmek istemiyordu ama her kelimesi canımı acıtıyordu benden hoşlanmıyordu sevdiği başka biri olduğunu söyledi beni övmeye çalıştı yazıyı okudum ve özür diledim gece boyunca mesajı sürekli okudum ağlamıyordum yazıyı anlamaya çalışıyordum aslında gayet açık yazmıştı ama anlamak istemiyordum sabah ağlamaya başladım kendimi durduramadım ilk defa otobüste diğer insanları düşünmeden höykürerek ağlıyordum gözler balon yaz tatilim zehir olmuştu sürekli ağladım sürekli yavaş yavaş geçti ona hiçbir mesaj yazmadım ama sürekli aklımdaydı bahar dönemi başladı ilk gün gördüm onu tam kolumun yanında duruyordu ama konuşmadı bende konuşmadım kalbime sivri bir şey değiyordu canım acıyor ve nefes alamıyordum otobüse binecektim ama göz yaşlarımı tutamadım yürümeyi tercih ettim tam önümde o vardı o önde ben arkada onun adımlarını izleyip ağlıyordum o durdu yavaşça görmemiş gibi yanından geçip gittim sonra bir kaç defa yine gördüm ama alışmıştım ortak arkadaşımız vardı tesadüfen karşılaştık ve hiçbir şey olmamış gibi selam verdik ben unuttum diye sevinirken tartıştığım bir arkadaşım benim arkamdan dalga geçtiğini söyledi onu tanımıyordu inanmamam gerekirdi ama bazı olayları göz önüne alınca gerçekten komik duruma düştüğümü hissetmiştim otobüste çok kızgın bir şekilde mesaj attım düşüncesizce hareket ettim bana geri mesaj attı çok kibardı beni anladığını söyledi ama beni anlamış olması daha canımı acıtıyordu çünkü daha önce böyle bir şey yaşamıştı ben hala sinirliydim saçma konuşuyordum ağlayarak beni anlayamadığını ve yaşadıklarımı özet olarak anlattım ama neden sinirle yazdığımı söylemedim uzun zaman sonra neden mesaj attığımı sordu saatler sonra mesaj atarken o bunu asla yazamaz diyerek konuyu toparlamaya çalıştım ama elime yüzüme bulaştırdım nedenini hala söylemedim final zamanıydı saçma bir zamanda yazmıştım finaller bittikten sonra yine mesaj attım ve benimle yüz yüze görüşmesini istedim o da istemiyorum lütfen konuyu kapatalım dedi bende konu zaten kapanmıştı sen bilirsin benim için sorun yok deyip konuyu kapattım ama hala aklımdan çıkmıyordu kendimi sürekli ona açıklama gereği duyuyordum grurumu 3 defa boşa saydım bende konuyu uzatmak istemedim ama onun ilk olması ona karşı duyduğum hisler aklımdan gitmiyordu eğer yüz yüze konuşabilseydik ona tüm herşeyi anlatıp arkadaş olabilmeyi önermek istemiştim çünkü bir yandan arkadaş gibi görüp bir yandan hislerimin olması tuhaftı en azından benimle arkadaş gibi olursa üniversitede yüzümüze bakabilme ihtimalimizin olması beni daha mutlu edebilirdi fakat o istemedi ben yine başa dönüyorum hislerim artık bitmeli ama o ilk ve ne zaman geçer bilmiyorum ona sürekli yazmak sohbet etmek kahkaha atmak samimi olmak istemiştim ama bazı şeyler istediklerimiz gibi olmuyor hala onu hatırlasam da biliyorum ki bir gün her şey düzelecek ama şuan ona mesaj atıp kendimi açıklama gereği duyuyorum kendime engel olmaya çalışacağım o beni sevmiyor onu sevmeye zorlamıyorum o bir kukla sadece kalbi çok güzel ben onun kalbine aşık oldum duygularım ne kadar karışık olursa olsun tekrar mesaj atmamaya ve kendimi durdurmaya çalışacağım ‘ ben güçlüyüm ve her durumun üstesinden gelebilirim ‘ eğer sizde bu durumdaysanız kafanız çok karışıksa bu cümleyi tekrar edin bir psikolog değilim ama sizinle aynı şeyleri yaşıyorum bu yüzden artık birinden hoşlanmaya başlayınca ne olduğunu biliyorum delirmeye başlıyorsunuz bırakın delirelim :D sadece yazmak istedim ve daha iyi hissediyorum :)

 4. Ömer çetindağ  Ocak 26, 2019

  Çok faydalı bir yazı yazarak çok teşekkür ederim

 5. Arif  Şubat 9, 2019

  Benim yaptığım tek hata gereğinden fazla değer vermekti hatalı olduğumu biliyordum ve bunu bile bile içim el vermiyordu ve tekrar tekrar aynı hataları yapmasına rağmen ona kucak açıyordum ve bu benim hayatımda baya bir değişime neden oldu ailemle kavgalar ettim. Yaptıklarımdan pişman değilim yine sevgilim olsa onada aynısını yapıcam engelliyemiyorum içimdeki şevkat duygusunu çünki bana diğer insanların vermediği duyguları verdi yalandan da olsa beni dinledi hayatımda hep beni dinleyen görüşlerime saygı duyan bir insan aradım bulamadım çok duygusal bir yapıya sahip bir insanım yerine göre sevdiği için canını gözünü kırpmadan verebilecek yapıya sahibim ama bütün emeklerim boşa gitti inşallah azıcıkta olsa benden birşeyler öğrenmiştir ben hep bunun temellisindeydim biraz acele ettim galiba ben sevdiğim insanı ararken. hayatımın düzeni alt üst oldu ama şunu unutmayın arkadaşlar ki HER SEÇİŞ BİR VAZGEÇİŞ ‘DİR. Başka birisini sevdiğiniz zaman mutlaka eskilerin verdiği acıyı unutacaksınız.

 6. Malkoçoğlu  Mart 8, 2019

  Asik olan herkes benim icin mavi kelebek gibidir..
  Biz buraya unutmaya geldik !
  Herseyden vazgecin degisin diyorlar ..
  Tamam..
  Cigerim kurusa icimden cikip gitsin istiyorum
  Elimden geleni yapiyorum..
  Her turlu olumsuz dusunuyorum
  Bir baskasiyla dahi !
  Ama oyle buyuk ihtilal yaratsam da ruhumda
  Bir ihtimal yok mu ?
  O iste beni kelebek yapiyor ..
  Bir gun icin de olsa olmeye razi geliyorum..
  Bu yuzden hepimiz birer mavi kelebegiz..
  Bence ölmeye değer..!!

 7. Eyyüp  Mart 15, 2019

  Sıradan biri
  Şuan hala yaşıyorum benzer duyguları
  Çok acı verici olduğunu belirterek
  Sabretmekten dermanımız
  Hala ağlıyorum onu İçin

 8. Meryem❤sezer  Mart 18, 2019

  Çocuk ona açılcağım gün servisten bi arkadaşıma çıkma teklifi etti ve sevgili oldular şimdi ben bunu her dakika her saniye okulda görüyorum nasıl unutayım

 9. Hüzünlü çocuk  Mart 21, 2019

  Kız sınıf arkadaşımdı 5. Sınıftan 8. Sınıfa kadar deli gibi sevdim 6. Sınıfta arkadaşlarım öğrendi artık arkadaş diyemiyorum onlara neyse söylediler ama ben ondan çoktan vazgeçmiştim yada öyle sanıydum 5-6 gündür rüyamda görüyorum özür dileyip duruyodu her gece ağlıyorum onu çok sevdim şimdi tekrar sevmek istemiyorum ama kendime engel olamıyorum 1-2 ay sonra sınava gireceğim hala dertlerim çok ne yapcağım hiç bilmiyorum

 10. güneycan  Mart 27, 2019

  bazen aci cekeriz unutamayiz unutmaya calissakda cok sevmisizdir ama bir gun gelir o insaida unutursunuz dilegiyle

 11. Ekin  Nisan 1, 2019

  8. Sınıftım daha küçücük. Çocukluk aşkı derler ya işte ondan. Sosyal medyadan arkadaş aracılığıyla tanıştık konuştuk seviyodum çok sevmiştim ıyi saf biriydi. Hiç görüşmeden sevdim 5 yıl boyunca gormedim gecen aylarda gördüm bayağı değişik bi tipi vardı ama sevgim gram azalmadı. O beni hiç bir zaman sevmedi. Hani dediniz ya gururumla oynadı duygularımla oynadı diye o benim duygularımla oynamadı sevmedi sadece. Sonra msj attım seni seviyorum diye sevgilim var dedi öyle deme dedi bizden olmaz kendine başka mutlu olabileceğin birini bul dedi. Gençliğim gitti uğrunda. Hep onu bekledim çok kişiyle sevgili oldum sevemedim kimseyi.bunun adı aşk mı ne neyse artık bu duygu kadar berbat bisey yok. Ama pişman değilim onun sayesinde gururumu biri için harcamamam kimseye zorla seni seviyorum dememem gerektiğini öğrendim. Cani Sağ Olsun. Gönlü hep hoş olsun. Allah yolunu açık etsin. Kimseye haketmediginden daha çok değer vermeyin. Kimse sizden üstün veya daha mukemmel değil-dir. Kendinizi mutlu etmeye bakın.(başkalarını üzmeden ben yaptım siz yapmayın)😑🎈

 12. Sehnaz  Nisan 5, 2019

  Ben de en basta onu cok sevdim.Ama seeden once kendime bir soz verdim asla kalbime girecek kadar sevme!Ama o girmeye calisti.Sonra 7 ay gecti.Soyledikleti kalbimi oyle cok yipratti ki her gun kalbim acimaya baslamisti.Kafamin ici kazan gibiydi.Sonra oturdum dusundum neden agliyorsun sil gozyaslarini.Degermi seni sevmeyen biri icin boyle yipranmak.Sevseydi gelirdi ama geldimi?hayir.Sonra dedimki ALLAH bana yeter.Baska kimseye ihtiyacim yok dedim.O Allah bana yeter sozu beni cok guclendirdi.Ayaga kalktim.Uzuntum gecti.Ve Allaha cok tesekkur ettim.Beni dogru yola ulastirdigi icin.

 13. Tesadüf degil  Nisan 7, 2019

  Arkadaşlar en uzun yorumu ( sıradan biri )okudum inanin bana yaşadığım şeyi anca biri bu kadar iyi anlatabilir.Ben daha 18 yaşındayım .Ama bu hayatta bir kız çocuğu olarak çok büyük kayiplarim oldu. Bir ben Bir rabbim biliyor.Gercek aşk eskidendi artık öyle bir şey yok .Ne kadar fedakar olursan ol degmiyor bu hayatta .Kimse eski insanlardan değil menfaat olmuş cigerimiz …. Bosverin kimseye değer vermeyin .Sadece Rabbime el açın o her şeyin en güzelini nasip edecek hiçbir şey kimsenin yanına kalmayacak ..Elbet bir gün :)Şuan tek dusuncem tıp kazanmak …Hayatta tutunmak zorundayız .Unutmayın herşey gececek

 14. Özercan  Nisan 11, 2019

  Sitenin dediğini yaptım 3-4 gün işe yaradı
  Sınıfta akadaşım sen o kızı çok mu sevdin dedi ( ismini söyleyerek ) sınıf küçük tabi duymadı yada duymazdan geldi
  Ama arkadaşı duymuş kız yanıma geldi sen onumu seviyon dedi bende sevdim ama bitti dedim şimdi anlatırlar korkusu yaşıyom tüm sınıf duydu onu önceden sevdiğimi o kızda biliyo ama ben ona aşık değilim ama aşık olmadığımı bilmiyor kız 3. Şoku yaşayabilir 😥

 15. Kahramanınöptüğükız  Nisan 29, 2019

  Benim sınıfımda bir çocuk var ilk başlarda samimi değildik sonraşardan samimi olduk baya baya iyi arkadaş olduk.sonra arkadaşlarım bunun beni sevdiğini fln düşündüler ben yoktur fln dedim.bu arada ben kimseyle çıkmadım ve çıkmicağımı o çocuk biliyo.bana bir kere seni arkadaştan daha fazla görüyorum dedi ve konu kapandı uzamadı.neyse bir gün yine baya iyiyiz okul çıkışı birlikte çıktık ayrıldık sonra 10 dk geçti bana daha konuşmayalım dedi sebebini sorma sakın dedi. Kaldım öyle. 3 gün fln geçti dedim dur konuşalım yok dedi şuan kpnuşmak istemiyorum fln ara konuşalım dedi ve gitti.akşam oldu aradım sebep yok istemiyorum. Artık konuşmak diyo ne olabşlr sebebi delirmek üzereyim ve benim için çok değerli bir arkadaş

 16. Özkan  Mayıs 19, 2019

  Olmuyor hakan bey olmuyor çok duygusalım aşırı iyi niyetliyim bana haksızlık yapıldığını bile bile haklı olduğumu bile bile yalancı iki yüzlü egoist olduğunu bile bile erkeklere karşı profösyönel olduğunu bile bile ilk aşkım her ikimizde başka insanlarla evli olduğumuz halde çoluk çocuğa karışmış olmamıza rağmen ben unutamıyorum canım çok yanıyor hakan bey ona hiçbir zaman yalan yazmadım söylemedim oysa kendisinin dünyası yalan böyle bir yılana aşık olduğum ve unutamadığım için kendimden nefret ediyorum hakan bey yardım edin lütfen

 17. Abbas  Mayıs 25, 2019

  Kardesim cok guzel yazmisiin aci cekiyosan seviyosun demektir sevdigin kisiyle zaten ileriye donuk butun planlar yapilmistir yani cocuk isminden tutta 5 yil sonra gidecegin piknikteki giyecegin elbiseye kadar bu saydiklarin bos gibi geliyo bana 1 sene oldu ayrildik gitmedigim aktivite kalmadi hala biraz sonra adimi soyleyip sarilacakmis gibi geliyo :-(

 18. Erdal  Haziran 7, 2019

  Okuyorsaniz hoş geldiniz kalbi kirik yüreği buruklar kervanına.Herkes bir anısını paylaşmış ,ben okudum sizin acinizla mutlu oldum .Umarım okuyan diğer arkadaslarda bizim acılarımızla yanlız olmadığını hisseder ve bir nebze acisina mutluluk harmanlar. İsmi Vera, bende yuregimi kaplamış devasa bir yara.Uc yil önce plajda çalışırken tanıştım kendisiyle.Herkesin yazdığı gibi şimşek veya ilk görüşte aşk falan yok tabiki.İlgiliyde benimle bir kaç gün sohbet ettikten sonra ilk gülüşünü farkettim sonra gözlerini sözlerini kası saçı başı kulağı derken sempatik ötesi bir görsel şölen oldu benim icin .Biraz ukala biraz şımarık oldukçada kibirli bir yapısı vardı.Tabi kimin umrunda yanlış birşey soylerim düşüncesiyle hiç konuşmuyor oguzel gözlerini vaktimi boşa harcamadan pür dikkat izliyordum zamanın onun yanında anlam tasimadiginin bilincinde olarak .Sanki kızgın güneşin altında kullahta dondurma gibi kabuguma girdim .Zamanla mesajlar konuşmalar vücudumda anafilaktik şok etkisi yarattı.Artik Verasizliga alerji olmuştum .Farklı şehirlerde farklı yapıya sahip iki zıt karakter .Kibirli olduğundan bahsetmiştim bir süre sonra şizofreni oldugunuda anlamıştım .Kendi yalanlarina uyum olsun diye bende ona eşlik etmeliydim.Kaybetme korkusunun kokusunu aldığım anda iş işten geçmişti.Seviyordum ama aynı anda realisttim bir aradaydik ama mümkün değildi .Pembe hayaller bizim Türk dizileriyle aynı ayarda .Artık yüreğim şair özgüvenin kirik dilim gardiyan olmuş hayatın hiç bir evresinde haz alamamış olmuştum .Kavgamiz hiç olmadı yurumuyecegini anladık ,biz birbirimizden ruhumda bedenimden.Bir yıl sonra yine karşılaştık ben yine aynı ben seven adam ,o yine o seven kadin = hüsran .Damağımda ki tat kulağımdaki ses tınısı zihnimdeki gülüşü kokusu bakışı hhhhhhhhhhh ,Bir süre sonra aşık tan çok ezik olmaya başladım .Hedefler anlamsız hayat acımasız bir hal almaya başlamıştı sanki karpuzu tek parça yemiş ve karnımdaki sisligini hissediyordum olan bitene bir anlam yüklemeye çalışıyordum Arnavut yolu döşer gibi bu buraya su oraya 3 gün önce beni aradı yaşadığım şehirde ymiş .Görüştük sağolsun karpuzu çıkarttı 3 gün sevistik 3 salise gibi sonra karar verdik ruh ikiziydik ama bir çatı altında yasayamazdik .Nazım Hikmetin Verasi gibi…..Ben sensiz yaşayamam diyenlerden değilim ,ben sensiz de yasarim ama seninle bir başka yaşarım.Amac sizi değil kendimi rahatlatmakti .Sonu iyi veya kotu yaşanan hiç bir an bence değersiz değildir aynaya bakın ve gulun

 19. Murat  Haziran 7, 2019

  Acı olan sen bukadar yanarken onun hiç umrunda olmayıp normal hayatına devam etmesi
  Yanı sizi umursamayan biri için çektiğiniz acıları bir düşünün
  Ama bu yazdığım gibi olmuyor dimi ondan hepimiz burdayız

 20. Ablan star bebeğğğhim  Haziran 14, 2019

  Benimde 5 te aynı sınıfta olduğum bi çocuk vardı sonra 6.sınıfta sınıflarımız ayrıldı sonra bi kaç ay geçti bi program provasında bununla göz göze geldik ve yanında 5 ten tanıdığım başka bir çocuk onu dürtüp gözünün ucuyla beni gösterdi ve o anda bana karşı bi şeyler hissettiğini düşündüm ama olmayabilir diye de düşündüm okulda herhangi bi yerde gördüğümde göz göze geliyorduk mesela servisteyim oysa yürüyerek gidiyor evine yoldayken servisleri gozleyip beni görmeye çalışıyordu belkide ben öyle düşünüyordum bu böyle sürdü ama onun o bakışlarına aşık olmuştum yani aynı sınıftayken ona karşı böyle hislerim yoktu kendisine bakışlarıyla bağlamıştı beni diğer sene yani 7. Sınıfta öğünlerimiz değiştiği için fazla göremiyordum onu ama arada görüyordum ve hislerim azalmaya başlamıştı 8.sınıftayken de teog sınavlarında görüyordum ve bi kaç kez bana baktığını görmüştüm ama lisede yollarımız ayrıldı onu tam 2 senedir görmüyorum instadan fake bir hesaptan ağzını aradım bi şekilde. Beni tanımadığını ve sevseydi unutmayacağını yazdı bende o andan sonra ona olan hislerimden tamamen kurtulmaya çalıştım ama başaramıyorum olmuyooo
  ( Değişik bir aşk 😁 )

 21. Gizli  Haziran 16, 2019

  O gitti ben kaybettim herşeyi sanki , gözümde yaş yüreğimde acısı var. Ayrılmak zorunda kaldığımız için hayırlısinin böyle olacağını düşündüğümüz için sabrediyorum. Sanki bir gün tekrar geri dönecekmis gibi bekliyorum ama gelmeyeceğini biliyorum. Başkasına bakamıyorum çünkü gelse ihanettir bilmiyorum. O gitti artık kabul etmeliyim. Şuan baskalari ile görüşüyordur belki annesi babası evlendirelim diyorlar.Dugun parası kazanıyordu ikimiz için ama nasip değilmiş bize başkası ile evlenecek artık. Ben nasıl evleneceğim ki nasıl geçecek bu acı :(

 22. BEYZA  Haziran 18, 2019

  ailem yüzünden bugün canımı feda edebilecek kişiden ayrıldım.O da beni çok seviyordu aşk acısı sadece terk edilmekle olmuyor çare bunlarda değil

 23. 1 Nisan  Eylül 21, 2019

  29 Mart 2019 hafta sonu ve bana instagramdan bir mesaj geldi. Benimle aynı üniversitede hemşirelik okuyordu. İsteğini 2 hafta boyunca kabul etmediğimi ve bu kadar zor olup olmadığını sordu. Konuşmak istemiyordum. Çünkü benim ilk hayatıma giren kişi olacaktı ve ben çok korkuyordum unutamamaktan ve bırakıp gitmesinden. Öğrenmiştim ki ben onun ilki değildim. Ben aklıma gelen herşeyi o gece sordum, konuşmak istemediğimi söyledim. Beni hastaneden dönerken görmüş ve davranışlarım hoşuna gitmiş. Ayriyeten onunla aynı üniversite seçmeli dersi alıyorduk. Beni derste de gördüğünü söyledi. 1 Nisan günü buluştuk konuştuk. Biz hergün konuşurken bana olmazsa üzülmememi söylüyordu. Bu beni sinirlendiriyordu. Ama her konuşmamızda, buluşmamızda ben onun başka huyunu seviyordum. Sahipleniyordu, güvende hissetmemi sağlıyordu, hem dert ortağım hemde en zor zamanlarımda destekçim olmuştu. Halbuki sadece 12 gün konuşmuştuk ve bu bana fazlasıyla yetmişti. Bana hislerinin olduğunu düşünmediğim için konuşmayı bitirmek istedim. Bir daha konuşmadık. Bir ay sonra ben ona karşı hislerim olduğunu mesajla söyledim. Bana karşı ne hissettiğini bilmediğini söyledi. Asıl kafamı karıştıran mezuniyete kiminle gittiğimi sormasıydı. Kuzenimle gitmiştim ve düşünüyorum da birşey hissetmediği birine insan neden bunu sorar? 2 ay sonra mezuniyete yakın karşılaştık. Akşam bana benden kaçma diyerek mesaj yazdı. Gözlerim beni ele veriyormuş. Ben ona onunla konuşmak istemediğimi söyledim ve vedalaştık.3 ay oldu. Unutamıyorum ve ne hissettiğini de bilmiyorum. Ne yapmam yazıp yazmamam gerektiğini. Bir tarafım sevdiğim için yazmam gerektiğini bir tarafım gururum ve onurum düşünmemi söylüyor 🙈 Ne yapmam gerekiyor…

Yorum Ekle