Sufi Akademisi Kuruldu

SUFİ AKADEMİSİ KURULDU

Sufi Akademi, Girne Amerikan Üniversitesi Senatosu’nun SNT 018/019-002 sayılı kararı ile GAU bünyesinde kurulmuş ve Sufi Akademisi Başkanı olarak Hakan Mengüç atanmıştır.

Sufi Akademi, tasavvuf felsefesinin sevgi, hoşgörü, ruhsal derinlik gibi zenginliklerini çeşitli etkinlik, eğitim ve kurslarla tanıtmayı, anlatmayı hedefleyen üniversite bünyesinde bir kurumdur.

GAÜ “SUFİ AKADEMİSİ” FAALİYETE GEÇİYOR

Girne Amerikan Üniversitesi çatısı altında, “Sufi Akademisi”nin kurulduğu bilgisi; GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar tarafından, kişisel sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşıldı.

Kurucu Rektör Akpınar; bir süredir hazırlık ve olgunlaşma çabalarının devam ettirildiği oluşuma yönelik olarak; “Bugün; Sufi Akademisi’nin, ‘GAÜ Rektörlüğü Senato Kararı’ ile; Sayın Hakan Mengüç’ün başkanlığında kurulmuş olduğunun müjdesini paylaşıyorum. Müteakiben; Girne, Lefkoşa ve İstanbul’da faaliyetlerimiz başlayacaktır. Hayırlı olsun.” ifadeleri ile, ilk bilgilendirmeyi sosyal medya üzerinden gerçekleştirdi.

GAÜ Medyanın iletişime geçtiği Hakan Mengüç yeni oluşuma dair açıklamalarda bulundu. Edinilen bilgilerde; ‘Sufi Akademi’ bünyesinde, ‘Sufi Felsefesi’ dersleri, ney, sema, ebru ve geleneksel diğer sufi sanatlarına dair dersler verilirken, aynı zamanda bireylerin; kişisel gelişimlerini destekleyici seminerlerin gerçekleştirilmesi de öngörülüyor. Akademinin; Öncelikle Kıbrıs, Türkiye ve Almanya`da etkinleştirileceği, talep ve ilgiye göre de diğer ülkelerdeki faaliyeti doğrultusunda karar alınacağı da yer aldı.

İlgili üniversite haberi: http://www.gau.edu.tr/haber/4110/hakan-menguc-baskanliginda-sufi-akademisi-kuruldu

Girne Amerikan Üniversitesi Sufi Akademi Kuruluş Belgesi

6
  İlgili Yazılar

Yorumlar

 1. Emel Cengiz  Şubat 21, 2019

  Merhabalar sufi yolu isimli bir oluşumdan bir süredir mailler alıyorum. Kalbin temizse hikayen mutlu biter kitabınızı okumaya başladım,sufi akademiden bahsedilen bölümü okuyunca ,bana bir süredir mail gelen sufi yolu ile bir bağlantınızın olup olmadığını merak ettim. Sufi akademide ne tür eğitimler veriliyor içeriğini öğrenmek istemekteyim. Hoşçakalın.

 2. Hakan Mengüç  Şubat 22, 2019

  Merhaba herhangi bir kurum ve kuruluşla ilgili bir bağımız yoktur.

 3. Arda Demirhan  Şubat 28, 2019

  Merhabalar,

  Bu mesaj biraz garip olacak farkındayım ama inanın benim için de yaşaması bir o kadar garip.

  Ben vücudumdaki her organla düşüncesel olarak haberleşebildiğimi düşünüyorum, yaşadığım süreci hatırlıyorum ancak olayın nasıl buraya geldiğini ve bunu nasıl başardığımı bilmiyorum. gerçek olup olmadığı hakkında hiç bir fikrim yok. Tam 2 yıl boyunca fikir yürütmeye çalıştım ve artık birilerine sormaya karar verdim. internet üzerinden yaptığım araştırmalarda sizin bi ihtimal konuya hakim olabileceğinizi düşündüm. bana yardımcı olabilir misiniz. bu tip konularda internette hiç bir bilgi yok.

 4. Hasan Demirelii  Mart 3, 2019

  Selamınaleyküm. Kitabınızı yeni aldım. Bu konu hakkında çok kitap okudum. İlki The School of Gods idi. Çok etkilenmiştim. Bir Türk ün bu konuda yazdığı kitap olarak ilk okudugum sizin eseriniz. Diliniz sade ve huzurlu. Maneviyat ve Sırra ermek için Ledün ilmi ve kişisel gelişim meselelerine ilgi duyuyorum. Ve buda beni Tasavvuf ve İnsan-ı Kamil olma ilişkisine götürüyor. Bu bağlamda Sizin İstanbulda bir merkeziniz var mı? Hayırla Kalın.

 5. Reyhan  Mart 29, 2019

  Merhaba şuan son kitabınızı oluyorum Tekirdağ’da seminerin olacak mı acaba çok ama çok istiyorum sufi akademisi de olur mu

 6. Yeter öğüt  Nisan 28, 2019

  Kitaplarınızı oludum ve çok beğendim kendimi çok kötü hissettiğim birgün yazılarınızdan birisi çıktı karşıma ve bana bir tokat atar gibi cevap verdi sanki .yazılarınızı okuyor videolarnızı izleyerek teselli bulmaya çalışıyorum.Ankarada oturuyorum birgün karşılaşmak ümidi ile

Yorum Ekle