Azra kim?

Not: BU YAZIYI KİTABI BİTİRMEDEN OKUMAMANIZI TERCİH EDERİM. ÇÜNKÜ KİTAPTA KARŞILAŞACAĞINIZ SÜPRİZLERİ BOZABİLİR.

Merhaba sevgili okurum. Bu yazıyı daha kitap çıkmadan yazıyorum. Zira kitabın prova baskılarını okuttuğum birçok arkadaşım bana Azra’yı sordu.

Öncelikle söylemek isterim ki Azra onun gerçek ismi değil. Kendisi ismini kullanmak için izin verse dahi ben kullanmayı seçmezdim.

Kitabın başında da belirttiğim gibi bu hikaye “gerçek olaylardan esinlenerek kurgulanmıştır,” bazı olayları anlatamazdım, bazı olayları da daha ders verici olması açısından kurguladım. Çünkü bu kitabı yazarken amacım insanların ...

Yazının Devamı
0

Bir insan hayatı boyunca kaç kitap yazabilir?

Bir insan hayatı boyunca kaç kitap yazabilir, kaç roman yayımlayabilir?

Yeşil Yol, Esaretin Bedeli gibi hepimizin bildiği sinema filmleri Stephen King’in kitaplarından senaryolaştırılmıştır. Bugün itibari ile 72 yaşında olan Stephen King’in 200’den fazla yayımlanmış kitabı var. İlk kitabını 18 yaşında yayımlamış olsa yılda 3 ila 4 kitaba denk geliyor.

Yine Amerika’nın ünlü yazarlarından Louis L’Amour, 37 yılda 100 roman yayımlamıştır. Yılda 2 ila 3 kitaba ...

Yazının Devamı
0

Yapma dedin yaptım GÖNÜL | Ney ile Huzur

Sabahın tam üçündesin
Dertlerin en gücündesin
Hâlâ onun peşindesin
Gitme dedim gittin gönül

Böylesi sevdiğin için
Bir kördüğüm oldu için
Ağlıyorsun için için
Demedim mi sana gönül

Sen istedin ben dinledim
Senden ayrı olmaz dedim
En sonun da bende sevdim
Şimdi beni kurtar gönül

– Fikret Kızılok

Yazının Devamı
0

İlişkilerimiz neden hemen bitiyor? | İlişkiyi kurtarmanın yolları

İlişkinin ilk zamanlarında çok yoğun duygular yaşıyoruz. Bu duygular bize çok yoğun bir hediye gibi geliyor ve bu duyguları kaybetmemek adına iki taraf da birbirine çok dürüst olmuyor. Güçlü görünmek istiyor, hatalarını, kusurlarını gizlemek istiyor ve bunları gizledikçe de ardı ardına gelen pembe yalanlar birleşiyor ve bir süre sonra sinirlenmemize yol açıyor ve artık o baştaki tadı kaybetmeye başlıyoruz. Bu yüzden ...

Yazının Devamı
0

Sürekli Öneri Veren İnsanlardan UZAK DURUN! | Aldatmalar Neden Oluyor?

Bu videoda uzak durulması gereken insanlardan bahsettim. Bir söz var. ‘’Tabağına yiyebileceğin kadar yemek, hayatına sevebileceğin kadar insan almalısın. İsrafın lüzumu yok. Çünkü tabağındaki fazla yemek karnını, hayatındaki fazla insan da başını ağrıtabilir.’’ Aslında hayatımızdaki olumsuz insanlar daha çok başımızı ağrıtabilir. ‘’Teşekkür etmeyi ve özür dilemeyi bilmeyen insanları hayatımızdan çıkarma işlemine sağlıklı yaşam denir’’ diye bir söz var. Buna gerçekten inanıyorum. Çünkü ...

Yazının Devamı
0

C(ESARET) | ÖZGÜVEN | SUFİZM | KENDİN OL!

Videodan notlar;

– Biz bu dünyaya kendi potansiyelimizi gerçekleştirmek için geldik. – Sufizm sizi kesinliklerin olduğu bir alan için eğitmez, bilinmezliklerin olduğu bir alan için eğitir.
– Cesaret korkuya rağmen eyleme geçmektir.
– Başlangıçta korkak insan ile cesaretli insan aynıdır. Cesaretliyi cesaretli yapan, korkmasına rağmen harekete geçmesidir.
– Çoğu zaman hiçbir zaman gerçekleşmeyecek olayların acılarını sanki onlar olacakmış ...

Yazının Devamı
0
35 Sayfa 1 12345...»