Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz?

 Aşk acısı çekmeyen var mı?

ciftler_iliski

 

Müslüm Gürses bir şarkısında diyor ki;

”Hangimiz düşmedik kara sevdaya,

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi,

Hangimiz bir kuytu köşe başında,

Bir vefasız için yol gözlemedik”

Hepimiz mutlaka aşk acısı yaşamışızdır, o karmakarışık duygu fırtınaları ile boğuşup, bazen çaresiz kalmış, şanslıysak kısa zamanda bu acıdan kurtulmuşuzdur. Bu yazıda ilk önce neden aşk acısı çektiğimizden bahsedecek, sonrasında da beynimizin çalışma ilkelerini temel alarak aşk acısından nasıl kurtulabileceğimizin tüyolarını vermeye çalışacağım.

Neden aşk acısı çekeriz?

romantik_iliski

Çok basit. Aşk beraberinde sahiplenmeyi getirir, sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekse acı verir.

Aşık olduğumuzda sevdiğimiz insanı o kadar sahipleniriz ki, ayrılık demek bir bakıma ölüm demektir, sevgiliden mahrum kalmak ölüm acısına denk bir acıyı yaşatır savunmasız kalbimize. Aşk da tıpkı sigara gibi, bağımlılık yapan tüm maddeler gibi yoksunluk durumunda sevdalısını acılar içinde kıvrandırır.

 

 

Aşk acısı ne kadar sürer?

zaman_saat

Bu karşınızdaki kişiyi ne kadar sevdiğinize ve bir kayıp karşısındaki duygusal toparlanma becerinize bağlı olarak değişir.

Biliyoruz ki sevgilisini bir haftada unutanlar da var, 5 yılda unutamayanlar da… Peki aşk acısından nasıl kurtuluruz?

 

Aşk acısından nasıl kurtuluruz?

Unutmak İçin Hızlı Çözüm: Hafızamız, çağrışmalı bellek yasasına göre çalışır. Teknik olarak bir insanı unutabilmenin en hızlı yolu onu çağırıştıracak her şeyi yok etmektir. Çünkü ona ait eşya, fotoğraf ve benzeri objeleri her gördüğünüzde duygularınız tekrar canlanacak ve doğal olarak acı çekmeye başlayacaksınız.

Danışmanlık oturumlarımda, aşk acısını çektiğini söyleyen kişilere hemen sorduğum sorular şunlar olur;

Hala onu facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından takip ediyor musun?

ETME

Hala odanda onun sana aldığı hediyeler vb. şeyleri tutuyor musun?

TUTMA

Onun sana attığı mailleri, telefon mesajlarını hala tekrar tekrar okuyor musun?

OKUMA ve SİL

Arkadaşlarının davetlerini geri çevirip, kendi kendine ‘Bu neden benim başıma geldi? Neden bitti?’ diye sorular sorup, kendini mahvediyor musun?

YAPMA

 

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

 

1. Geçer

guclu_kadin

İlk önce geçeceğine inandırın kendinizi, insanoğlu her şeyi unutur ve hiç bir acı boşuna çekilmez. Eğer o acının içindeki hediyeyi görmeyi seçerseniz size çok şey öğretecektir. Bir Kızılderili atasözü der ki; “Her trajedi diğer elinde bir hediyeyle gelir; ama genellikle acı çekmekle öylesine meşgul oluruz ki hediyenin farkına bile varmayız, o da geldiği gibi yitip gider.”

2. Sosyalleşin

sosyal_olmak

İçinizden arkadaşlarınızla birlikte dışarı çıkmak gelmese bile çıkın, yeni insanlarla tanışın, kendinizi zorlayın. Yeni şeyler görmek, dikkatinizi başka yönlere çekecektir ve bu da yavaş yavaş duygu durumunuzu değiştirmeye başlayacaktır.

 

3. Yeni Bir Hobi Edinin

sarilmak

Onunlayken yapmadığınız veya onu çağrıştırmayacak yeni bir hobi edinin. Özellikle bu hobi sosyal etkileşimi de içinde barındırıyorsa çok daha etkili olur. Yani ebru kursuna yazılmaktansa, tiyatro kursuna gitmenizi tavsiye ederim.

4. Yeni Arkadaşlar Edinin

daha_mutlu

Bugün internetin en güzel nimetlerinden biri de sizinle aynı görüşü paylaşabileceğiniz kişiler bulmaktır. Bunu nasıl yaparsınız? Forumlara, gruplara ve twitter, tumblr gibi sitelerdeki etiketlerden aramalar yaparak ilginizi çekebilecek bütün topluluklara ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla sohbet etmek inanın bana çok iyi gelecektir.

5. Okuyun

kitap_okumak

Yedikleriniz nasıl bedeninizi şekillendiriyorsa, okuduğunuz ve izlediğiniz şeyler de zihninizi, duygularınızı öyle şekillendiriyor. Okuyun evet, dünya üzerinde aşk acısıyla baş etmeyi öğrenmiş ve bunu paylaşmış binlerce kişinin kitaplarını, yazılarını, yayınlarını okuyun. Sizi anlamayacak, ne hissettiğinizi bilmeyecek kişilerden tavsiye ummaktansa uzmanların kitaplarından yararlanın. Bir gün Nasreddin Hoca damdan düşmüş, hemen çevre halkı yanına gelip yardım etmek istemiş, Nasreddin Hoca da demiş ki, ‘siz bana damdan düşen birini bulun, bana ancak o yardım edebilir.’

Tecrübe çok önemlidir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak sizi hızlı ileriye götürür.

6. Hayatınızı Sorgulayın

yalniz_kadin

Kendinizi sorgulayın; ”Ben neden bu kadar acı çekiyorum? Kendimde ne eksik? Kendimi yetersiz mi hissediyorum? Yoksa değersiz mi hissediyorum?”

Çektiğimiz acılar sorunlarımızı fark etmemizi sağlar. Duygularımızsa harekete geçmemiz için otomatik olarak devreye giren sinyallerdir.

Nasıl ki vücudumuzda hissettiğimiz bir ağrı, bize hastalıkların sinyalini veriyorsa, yaşadığımız acı dolu duygular da bir şeylerin ters gittiği sinyalini verir. O sinyalleri dikkate alıp, kendimizi değiştirme yoluna gitmeliyiz. Acı varsa, değişim bir ihtiyaçtır.

7. Kullandığınız Kelimelere ve Yorumlama Biçiminize Dikkat Edin

hayal_kurmak

Duygularımızı belirleyen şey olaylara verdiğimiz anlamdır. Evdesiniz, sevgiliniz 19.00’da geleceğini söyledi, saat 19.30 ve telefonu kapalı. Ne düşünürsünüz? Bazısı der ki, ‘Ne sorumsuz bir adam, bir telefon bile etmedi. İnsan telefonu kapalı olsa bile arkadaşından arar’ bu yorum sizi sinirlendirir ve sevgiliniz geldiğinde muhtemelen kavga çıkar.

İkinci düşünce; ‘Acaba başına bir şey mi geldi? Telefonu da kapalı, aman Allahım inşallah sağ salim gelir.’ Bu yorum sevgilinize özlem, şefkat duymanızı sağlar. Üzülürsünüz, onu kaybetme korkusunu hissedersiniz ve o geldiğinde muhtemelen kocaman sarılırsınız.

Üçüncü düşünce; ‘Mutlaka bir nedeni vardır, çünkü normalde böyle bir şey yapmaz. Herhalde trafiğe takıldı.’ Bu yorum da sizin normal bir duygu durumunda sevgilinizi beklemenizi sağlar.

Gördüğünüz gibi aynı olaya üç farklı anlam yüklemek üç farklı duygu durumu oluşturur. Peki bu anlamı yükleyen kim? Tabii ki biziz. Bu yüzden kendi psikolojimizi kontrol edebilir ve yaşadığımız olaylara istediğimiz anlamı verebiliriz.

Tabii ki hayatı biz kontrol edemeyiz ama olaylara vereceğimiz tepkileri kontrol edebiliriz.

Bir ilişki bittiğinde, ‘beni terk etti’, ‘hiç anlaşamıyorduk’, ‘beni kullandı’, ‘duygularımla oynadı’ vb. şeyleri söylemek yerine ‘uyuşamadık ve ayrıldık’ demek hem sizi rahatlatacaktır hem de geçmişe verdiğiniz anlamı değiştirecektir.

Geçmişine en güzel yanı, onun artık geçmiş olmasıdır.

kopru

İki Zen keşişi, yabani bitki toplamak için tapınaktan ayrılır ve ormanın derinliklerine doğru ilerler. Bahar zamanıdır ve tüm doğa canlanmıştır. Zen öğrencileri bir yandan bitki toplayıp bir yandan ormanın içindeki bir köye yaklaşırken karşılarına bir kadın çıkar. Kadın, dağdan gelen kar suları ile gürül gürül akan nehirden karşıya geçecek bir yol bulmakta zorlanmaktadır.

Zen öğrencilerinden bir tanesi ilerler ve kadını sırtına alıp nehrin daha sığ olan bir yanından karşıya geçer. Kadını karşı kıyıda bıraktıktan sonra teşekkürlere yanıt verir ve yeniden nehrin diğer kıyısına, yabani bitki toplamaya döner.

Geri döndüğünde diğer arkadaşı yaptığını onaylamayan gözlerle kendisine bakıyordur. Ona hemen bir bir Zen öğrencisinin yapmaması gereken şeyleri anlatır. Kadınlara dokunmak yasaktır!..

Yol boyunca bu konuda konuşup durur. Ona, böyle bir şey yapmaması gerektiğini, tapınak yemininin kadınlardan uzak durmayı gerektirdiğini söyler.

Tapınağa yaklaştıklarında diğer öğrenci halen bir kadına dokunduğu için kardeşini azarlamayı sürdürmektedir. Tapınağın kapısına geldiklerinde, kadını sırtına alıp nehrin karşısına geçiren öğrenci durur ve kendisini azarlayan kardeşinin gözlerine bakarak şöyle der:

”Sevgili kardeşim, ben kadını nehirin karşı kıyısında bıraktım. Sen hala onu taşıyor musun?”

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle,

Hakan Mengüç / 6 Kasım 2013

 

273
  İlgili Yazılar

Yorumlar

 1. Sadeceacı  Aralık 28, 2016

  3 yıl önce birini sevmeye basladim cok farkliydi ilk baslarda adımı bile bilmezdi sonra ilk defa adimi soyledi ve devami geldi ben hep sevdim onu ama çok acı çekdim şimdi acının en büyüğünü çekiyorum çunku benim arkamdan iş çevirdi, bana kardes gibi oldugumuzu soyledi , okulda hergun gorurum onu konusmuyoruz ….

 2. yaşamak tır aşk  Aralık 29, 2016

  uzun bir aradan sonra arkadaş kalmaya karat verdik…!

 3. unfortunately  Aralık 30, 2016

  benim henüz çok taze sanırım 3 yıllık bi ilişkim vardı bi insanın sıcaklığına gülüşüne kokusuna aşık olmak ne demek onu anladım.askere gitti kısa dönem kıbrısa.çok değişti çok yüklendim ben de önce ara verelim ben dönene kadar dedi.sonra bitirdik sanırım tamamen.her yerden sildi.bazen benim fotolarıma baktığını görüyorum sosyal medyada.3 gün oldu 3 gündür hiç susmadan ağlıyorum sanırım.herkes ayrı bişey söylüyor ama bunu çeken bilir.napmalıyım bilmiyorum lütfen akıl verir misiniz

 4. Eda  Ocak 2, 2017

  Bnm de iki yıl oluyor seveli o da bni seviyor muş fakat aramıza çok engeller girdi hocalar ögrendi felan o şimdi bni unutmaya çalışıyor bnde onu fakat ha diyince de unutulmuyor biz çok sevdik ama araya 3. Sahıslar girdi ve bn onu nasıl unutacam bilmiyorum

 5. Tükenmişliğin izleri  Ocak 2, 2017

  Bir başkasının onu sevmeye nasıl hakkı olur bilmiyorum ? Onlarca zaman onu öylesine çok severken bir anda başkası ile görmek beni tam anlamıyla tüketti. Onunla ilgili topladığım anıları attım , tuttuğum defteri yırttım ve resimlerini tek tek sildim. Bu kadar hüzüne boğulmazdım ben lakin beni bu denli üzen beni sevdiğini sanmış olmamdı. Bana yakın davrandığında artık dünya üzerinde ki gerçek mutluluğu yakaladığımı sanmıştım… Ne acı. Sen sessiz sedasız seviyorsun ve bir anda biri ortaya çıkıp tüm büyüyü bozuyor. Bir şekilde unutmalıyım fakat haftanın 6 günü görerek bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum.

 6. Ask Acisi  Ocak 5, 2017

  Ask acisinin icinde en kotusu de nedir biliyor musunuz karsiliksiz asik olmaktir karsiliksiz sevmektir.

 7. Benseniunutamadim  Ocak 8, 2017

  Hele ki ben onu o kadar çok sevdim ki 2 yıldır unutamıyorum ama ben onun için çoktan bittim her defasında beni üzdükçe ben seviyorum dedim hergun gözü yaşlı uyudum fotoğraflara baktım hayattan bıktım tam unuttum derken o nün bana bi mesajiyla tekrat döndüm dönmesinede o yine gitti yine her zamn ki yaptığını yapıyor yine bana aci veriyor yine uykusuz kalıyorum onun için ya insan rüyasın da görünce uyanmak istemiyor rüya olduğunu biliyor ALLAH im ne olur rüya olmasın gerçek olsun diyor deli seviyorsun sadece ama o sevmiyor beni sevmedigini bile bile her gece yatman resmine bakıp Seni Seviyorum diyorum.

 8. r.polat  Ocak 9, 2017

  ama UNUTAMIYORUM!!! abi

 9. BENİM OLMALI  Ocak 10, 2017

  Ben birini seviyorum 10 ay oldu daha unutamadım balıkesir e gittim 2-3 hafta sonra feysten arkadaşlık isteği attım kabul etti selam naber falan konuştuk nerelerdesin dedi balıkesir deyim dedim ben buralarda seni aradım dedi arama bulamazsın dedim konuştuk öyle 1 hafta falan sonra gece konuşurken cinsel organının fotosunu attı yanlışlıkla oldu kusura bakma falan dedi bana bi arkadaş atmış sende ona atıyodum sarhoş kafayla sana gelmiş dedi tamam dedim ama onun en başından beri sevgilisi vardı aramızdaiyi değildi sevgilisiyle tanıyodum ama sevgilisini bana hayla seni istiyorum falan diyo mesaj atiyo ariyo şimdi bende abisiyle konuşuyorum napıcam onu almam lazım BENİM OLMALI ?Yardım ederseniz sevinirim

 10. .....  Ocak 13, 2017

  6 aydır aşığım unutamadım bana seni bastan sevmiyorum dedi

 11. Ferhat  Ocak 14, 2017

  Uyanacaksın bitti rüya

 12. emilya  Ocak 17, 2017

  Selam.2009yilinda sevgili olduq 2012de ayrildik.3yil sevgili olduk.sonra bazi problemler yasadik.uzun zaman mesaj atmamaya aramamaya basladi.aileler de karsiydi zaten.ayrildik sonra bu 5yil icerisinde hayatimizda farkli insanlar oldu.onun da hayatinda,benim de hayatimda.ama baska birisine dokunamiyoruz.bir keresinde beni aradi agladi olmuyor dedi.ne zaman birisine dokunmak istesem hayalin canlaniyor karsimda.ben de agladim(gercekten de 5yil icerisinde evlilik asamasina dahi geldim son anda vazgectim.kendimi baskasiyla hayal edemiyorum.ama onunla da olmuyor.yapamiyoruz…(ben Azerbaycanliyam egerki yazilim yalnisi olduysa ozur dilerim)

 13. ESRAAA  Ocak 20, 2017

  Bir kisii allahtan baska kimseye htiyaci olmadigina inanirsa allah da onu kimseye MUHTAÇ ETMEZ..!!!!
  ARKADASLAR KAFANİZİ BOYLE SEYLERLE YORMAYİN ALLAH BİZİMLE BERABER DUA EDİNN ALLAH HERSEYİ GOREN DUYANDİRR BİLENDİR

 14. fatma  Ocak 20, 2017

  Bende hic gormeden sevdim Askerdeydi bekledim 2 sene sevdim askerden izne geldinde kuzenimle bulustu icim gitti oldum o an belli etmedim ben yeni arkadas edinsemde yeni arkadasimda bile onu ariyorum ben Hala onu cok seviyorum Onun icin her gunaha girerim Allh Affetsin

 15. 7 yil az mi be  Ocak 22, 2017

  Hersey o kadar zor ki.. Biz su anda hala birlikteyiz ama benim zorumla tamamen benim alttan almamla oluyor hersey. Kendimi o kadar degersiz sevgisiz hissediyorum ki hickira hickira agliyorum surekli. Bu arada 7 yildir birlikteyiz biz universite okuyor o su an ben aileme yardim etmek icin ise girdim o ise okuyor. Okusun iyi guzel ama hayatimda ben bu kadat degistigini ilk defa goruyorum sadece hayatinda kendisi ve arkadaslari var bana hic vakit ayirmiyor. Bugun bitir tamam dedim ve bana birbirimizi yormaya gerek yok dedi dusunebiliyormusunuz ? Herseye o kadar hazir ki sorun su ben hazir degilim onsuz bir hayata. Cocuklugumdan beri birlikte oldugum bir insandan ayrilamam unutamam su anda aramiz iyi sozde yine benim cabalarimla. Madem iyiyiz benim su an burda ne isim var . Kendimi cok yalniz hissediyorum ve bir daha ki ayrilmada kararli olmak istiyorum ama yapamiyorum o benim herseyim zayif noktam lanet olsun cok seviyorum allah beni kahretsin.

 16. DEĞERMİHİÇ :)  Ocak 25, 2017

  ARKADAŞLAR KENDİNİZE GELİN DEĞER Mİ YA
  ALLAH BİZİ AŞK ACISI ÇEKELİM DİYE Mİ GÖNDERDİ ?

 17. CANIMKENDİM  Ocak 25, 2017

  Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum gözlerim kanadı
  değer mi ya birine ölmek bitmek insan ısterse tekrar sever asık olur yuva kurar olmuyosada hayırlısı budur
  siz kendınıze değer vermezseniz kımse size o değeri vermez
  unutmayın canım kendim <3

 18. Tuba  Ocak 30, 2017

  Çok zor yemin ediyorum nasıl yapıcam kendine şaşırıyorum nasıl bu kadar sevdin bu kızı diye söyleniyorum her gece aglamaktan bıktım usandım yeter artık bogulmaya basladım

 19. Ayaz  Şubat 1, 2017

  Yav iy hepsi güzelde şu akşamları yatarken. Gözumde canlanan hayali varya butun herseyi alip goturuyor. Onsuzluk bir boşluk gibi..

 20. pınar  Şubat 4, 2017

  merhaba
  arkadaşlar boşverin ne yazar kendinizi kimseye örnek olarak göründürmeyin kendinize göre güzeninizi yetirmeyi ben böyleyim kendiniz olun unutmaya çalışmayın kendinize yeni hayatlar kurun işe yarar bence eğer güzelleşmek istersenin youtubeye yazın sebil ölmez güzelleştirme sırları size o örnek verir arkadaşlar beni dinleyin sizede iyi gelir adım gibi eminim hepinize iyi akşamlar :D

 21. rumeysa  Şubat 7, 2017

  ben simdi iki kisinin arasinda kaldim birinden uzaklasinca tmm ben bunu seviyorum diyorum sonra digerine yakinlasip bunu seviyorum diyorum iki kisi arasinda kalmak cok kotu gercekten oh may god

 22. Bişar  Şubat 7, 2017

  İnsan acılarla yaşamayı öğreniyor, aciya alışıyor.Bu alışkanlık da acını hafifletiyor. Dolayisiyla acin azaliyor.Ben diyorum ki iyi ki ‘zaman ‘ diye bir nimet var. Önemli olan ilerde geriye dönüp baktığımızda pisman olacağımız şeyler yapmamak için temkinli hareket etmek her konuda. Sonuçta mazi, gelecek kaygısı, pismanliklar sadece insana ait meziyetler; o yuzden bir hayvan gibi davranıp anı yaşamaktan vazgeçip acimiza aci eklemenin de bir manası yok.Zamanın içine yayilmaliyiz. Sabretmeliyiz ve asla ümidimizi yitirmemeliyiz.

 23. Berkcan  Şubat 8, 2017

  3 ay ciktik ben canimi bile verecek kadar cok sevdim o da beni cok sevdi sonra benim hatalarim yuzumden kizin sevgisi azaldi 5 tane falan hata daha yaptim ve ucurumun dibindeydik tam baristik kizin ailesi ogrendi ve kizin aski bitti ben ise hala aci cekiyorum hatamida hicbir kizi oyle sevemeyecegim

 24. Zeynep  Şubat 13, 2017

  Birini sevdim ama elini tutarak öperek koklayarak değil hep uzaktan ona dokunamadan sevdim sevgiliyken de tutamazdım heyecanlanırdım ilk 04.11.2013 de çıktık 14 gün çıktık etkilenmiştim bırakmadım bekledim sabrettim geldi gitti geldi gitti insanlar içinde bağırdı küfür etti azarladı sesimi çıkartmadım kızamadım oturuduğum yerde ağladım hep.1.5 sene sonra elini tuttum yok öyle bir duygu ya hayatımın en güzel günüydü kendimi o kadar güvende o kadar güçlü hissediyordum ki kimse bana bişi diyemez bakamaz gibi bişeydi.Sevgiliyken hep korur kollar bi sebep bulur bazen bulmadan ayrılır ve biyerde denk geliriz yada buluşuruz arar beni hep azarlar demediğini bırakmaz ama Yine de sevdim 5 sene oldu ne senden vazgeçebildim nede başkasıyla deneyebildim bunu görürsün inşallah sana burdan veda ediyorum ben artık dayanamıyorum,bir gün ölürsem diye cümleye başlamıştım ya öl yav geber demiştin seni dinliyorum bidaha beni görmeyeceksin hoşçakal ?

 25. Ahmet  Şubat 27, 2017

  Arkadaşlar hepiniz benim cektiğim acıların bin katını cekiyorsunuz .aşk bu dünyada insanın başına gelebilecek en kötü şeydir.cünkü tamamen savunmasız kalıyor insan .insan aşık oldumu ömür boyu onunla hayatını birleştirmek istiyor . Oysaki aşk tesadüftür ama evlilik kader.efendimiz zamanında birisi efendimize yaresurallah ben bir kadını seviyorum siz dua edinde allah bana onu nasib etsin der .efendimiz şöyle bir cevab verir .ben olacağım ve allahın bütün melekleri toblanacak dua edecek o kız senin nasibinde değilse senin kaderin değilse dua kabul olmaz.yani şunu söylemek istiyorum .kaderimiz olup olmadığını bilmeden birisine aşık oluyoruz sonra acısı bize kalıyor .biraz sacma gelecek ama birisinden hoşlanıyorsak önce ona evlilik teklifi yapmalıyz eğer evlenemiyorsak aşktan olabildiğince kacmalıyız.ha şunuda söyleyeyim .sevdiğiniz aşık olduğunuz kişi icin ne fedakarlık yaparsınız desem hepiniz sınırları zorlayacak şeyler söylersiniz .sizin söyleyeklerinizin hepsini ben yaptım ama söylüyoruzya hep kader diye yine kader kazandı gitti başkasıyla evlendi banada koskoca bir hic kaldı.hikayemi annatsam roman olur

 26. memo  Mayıs 19, 2017

  5. yıldır sevyorum bu senede bıttı bıtecek 6 yıl olacak unutulmuyor

 27. YOLADEVAMET  Mayıs 19, 2017

  Cok sacma dedi herkez bende dahil ama nedense vazgcemedim. 4 yili ona verdim Hemde ondan habersiz. sessizce sevdim . Izledim , aradim sonunda vazgecmelisin dedim ve vazgectim. Bu bir cümlede yazildigi gibi hemen olmadi tabi cok seyler aldi götürdü benden. Simdi dönse istemem. Sonra dedim ki bir daha onun sahip oldugu gibi güzel Gözler birdaha göremem diye ama onun kilerde bile daha güzel bir cif Göz gördüm. Sanki benii takip ediyordu Gözleri. her yerde o Gözleri ariyordum. O karanlik ve bir okadarda gizemli gözlerini heryerde ariyordum. Karanlik dedigime bakmayin onlar benim günü aydinlatan tek sey di. Ama vazgecmek zorunda kaliyorsun iste , cünkü oluru yok biliyorsun. Bizden bir cacik olmaz diyorsun ve bu yüzden vazgecmek zorunda kaliyorsun. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

 28. CPN  Mayıs 19, 2017

  çok seviyorum hala da birlikteyiz birbirimizi sevdiğimizden 3 ay sonra bana sözlü oldugunu söyledi fakat aile zoruyla malesef kendiside beni deli gibi seviyor ancak onlarda adet öyleymiş gizli saklı seviyoruz birbirimizi sözlü olduğunu duyduğumda elimden birşey gelemedi ilk defa birisini kendimden bile çok sevmiştim yapamadım ayrılamadım ama suanda severken acı cekiyorum…

 29. aşk acısı  Mayıs 19, 2017

  ben iki yıldır birini seviyorum o bunu bilmiyor sevgilisi var onu bir yıldır da görmüyorum unutamiyorum da

 30. isimsiz  Mayıs 26, 2017

  Allah belanı versin berkay acarb.

 31. Derin  Mayıs 27, 2017

  Bende 2 yıldır seviyorum geçen yıl çıktık 53 gün sonra ayrıldık sanki benimle oynadı ben o un için en sevdipim kişilerle aramı bozdum her gece ağladım bu sene bana umut verdi ben sonra onu unutmaya çalışıyordum bu dönemde bana sevgilisini anlattı ne kadar sevdiğini ne kadar değer verdiğini bıktım ben herekese sevmiyorum diyorum ama kalbim çok yoruldu kafamdan sildim bir tek kalbimden silemedim mesajları sildim onun adı yazan bilekliği koparıp attım kişilerimden sildim bana bakıp gülüyor ama ilişkisi var bu yavşağın 9 ay mış bende onu unutucam 2 yılımı yedi

 32. Zeynep  Haziran 1, 2017

  Benm platonik bir aşk aynı servisteydik ki ilk orda gordum onu dikkatimi cok cekiyordu tüm ilgimi ona veriyordum birden bir hoşlanma dogdu ona karsı icimde. Onu hep merak ediyordum onunla konusan kızlrı ne bileyim herseyi arastiriyordum onun sevgilisi oldu kızın adida leylaydı onunla konusuyordum bir arkadaş gibi hatta instagramindan sevgilisiyle olan fotolarini bile begeniyordum. Sevgilisiyle ayrilmislardi ve sebebini ben ve yakin arkadasima seeviste anlatmisti ben ona olan aşkmi bile bir hice sayarak ona ayrilmaması gerektigini diyi teselli etmistim. Ama ayrildilar benm ona oln askm karsililsiz degildi o bana farkli davraniyordu sevgilisi varken bile. Sonra instagrmdan konustuk filn. Ve bu samimiyet wp gecti bunlarin notmal olmayacagini sonucta her kızla bu derece samimi olmayacagini dusundum ve ona açilmam gerektigini savunarak soyledim ona tabi wpten o bana olmaz hayir dedi ben seni hakketmiyorum dedi ben seni mutlu edemem dedi. Ben ona cook yalvardim baya yalvardi ona acildigimda haftasonuydu pazartesi oldu ve serviste gorgum onu hic konusmadk. Bir arkadas bile olmadk ama numaralarimz birbirimizde vardi ve hala var.ama o hep bana ümit veedi bakiyordu hep konusma cabasindaydi ama sonra ogrendim sevgilisi vardi yani yine savgili yapmisti. Çok zoruma gifiyordu ona olan sevgimden dolayi degil bana ümit verip baska kizlarla konusması ve hatta sevgili olmasi. Onunla asla sevgili olmayiz biliyorum inanin hayalimde bile sevgili olma durumu hayalim bile imkansız olucagini biliyor ama kalbim onunda bana karsi birsey hissettigini soyluyor
  Okul bitti yani gitmiyorz. Dersler boş. Ve ben onu gormuyorm onu ozluyorum. Unutmaya calisiyorum olmuyor cook sey yasadik sevgili olmamamiza ragmen bircok sey yasadik. Bi turlu onu unutamiyorm kac defa numarasini silmeye karar verdim ama olmadi. ??

 33. Askim nefesim i.s seni cok seviyorum.  Haziran 10, 2017

  Ahhhhhh Ulan ahhhhhhh
  Sevmekmi
  Bana kimse sevmenin aci cekmenin tarifini yapmasin.
  Cagresizligim beni kahrediyor.
  Ona sahip cikamamanin ezikligi.
  Onun 24 saat yaninda olamamanin eksikligi.

  Askimin yanindayken dünyanin en mutlu insani ben oluyordum.
  Ona hic bir sekilde doyamiyordum.
  Birbirimize okadar yakisiyoruzki sizlere anlatamam.
  AMA engelerim var.
  En azindan su anlik.
  AMA bunlari anlamak isdemedi.
  Beni okadar seviyorki tartismamizdan sonra bir saniyede bile hayazindan cikartabilecek kadar.
  Yapici olmanin yerine yikici oldu.
  Benim fedaksrliklarimi hic bilmedi.
  Son zamanlar kücümsedi hakaret etdi ve beddua bile etdi.
  Bana hep celiskiki bakdi.
  Cocuklarimin ölüsüne yemin etdigim Halde bile hakli cikmak icin inanmadi bile.

  Korkunc aci cekiyorum
  Canim babamin ölümünde bile bukadar acimadi.
  Pireye yorgan yakdi.
  Ayriligimizdan sonra onun aci cekip cekmediginden bile Emin degilim cünkü o cok sogukkanli ve korkunc inaat bir melek.

  Benim askim dünyanin en güzel gözlerine sahip.
  Benim nefesim dünyanin en güzel insani.
  Benim sevdam dünyanin en derin sevdasi.

  Bilmiyorum ne yapabilirim.

  Ben onu cocugum gibi
  Anna gibi
  Baba gibi
  Arkadas gibi
  AS es hava gibi su gibi sevdim.

  Seytan beni cooook yokluyor.
  Korkuyorum ona uyabilecegime.

  Cagresizim cagresizim cagresizim

 34. isimsiz  Haziran 10, 2017

  Teşekkür ediyorum sana. Beni mahrum biraktigin her sey icin. Şimdi iyi ki diyorum iyi ki beni bıkakmışsin yoksa bu durumda olmazdim. Karsima cikana guvenirdim gercekten birinin beni sevebilecegine inanirdim yani daha cok uzulurdum. İnanir misin tam 2 yildir kimse uzemedi beni. Tam iki yildir sevemedim. Tam iki yil oldu kalpsiz birine dönuseli. Eger bir gun bu siteye umutsuzca, hic bir caren kalmadiginda girersen birini unutabilmek icin umarim bunu okursun. Ben oldugumu bilmesen de okursun..

 35. Bnbnbn  Haziran 13, 2017

  Arkadaşlar benden size çol büyük tavsiye ne kadar çok fedakarlık yaparsan o kadar az seviliyorsun , ne kadar çok değer verirsen o kadar az değer görüyorsun ama en güzeli karşılıklı değer verebilecek karşılıklı fedakarlık yapabilecek insanlarla olun hayat üzülmek için ağlamak için çok kısa bende yaşadım bende çok ağladım ama öğreniyorsun öğrenmek zorundasın biten şeylerin arkasından neler gelir belkide . Ama eğer karşınızdaki de sizi sizin kadar seviyorsa bırakın sonsuza kadar gitsin ama sevmiyorsa bırakın kendisini sevsin …

 36. İmkansız Aşk  Haziran 15, 2017

  Insan imkansızda tadarmış aşkı. Söylenen her söz beni yansıtıyor ama bu tam anlamıyla beni yansıtıyor. Ilk defa birini sevdim, aşık oldum. Ilk defa bu duyguyu yaşıyorum. O kadar yoğun ki hislerim kalbim durucak sanki. Birini seviyorum hemde en yakın dostum dediğim kişiyi, olmaması gereken kişi, ilk Aşkım o benim. Gönül bu ya kime konacağı belli olmuyor işte. Zaten nasıl olduysa bir an da oldu. Normalde birini sevmek için uğraşırdım oysa bunda seveceğimi düşünmezdim. Tipim olarak görmezdim. Ama aşk ne yakışıklı ne de güzel tanımıyormuş. Aşık olduğum adam bir başkasıyla sevgili. 4.yılları olucak. Onunla başlayan dostluğum 1-2 sene olucak. Ama bizimki dostluktan çok başka. Ilk kendisi yakınlaştı bana. Bende ozamanlar sevgilimden ayrıldığım için ona yakın durdum iyi gelmişti. Moral veriyordu bana. Sonra farklı şekilde yakınlaşma oldu. Beni öpmüştü. Ondan sonra hoşlanmaya başladım. Başlarda istemesem de durmadı. Birlikte vakit geçirdik. Eğlendik. E bir de aynı okulda olunca her gün birlikteydik. Kendisi de bana karşı boş değildi. Ama sevgilisinden ayrılmasını istedim. Çünkü suçluluk duyuyordum o da aynı şekilde. Bana ayrılmayacağını söyledi. Uzaklaştım yeni birine aşık olma umuduyla başkasıyla sevgili oldum. Aşık oldum sandım. Ama yapamadım. Her gün onunlaydım. Tekrar eskisi gibi iyi olduk. Ama yine mutlu değildim. Bana bir mesaj atsa dünyalar benim oluyor ama o benim değildi. Sevgilisinden tekrar ayrılmasını istedim yapamam olmaz dedi. Onu mutlu ediyorum bunu kendisi de söyledi sevgilisiyle yaşayamadıklarını benle yaşıyor ozaman niye onunla hala? Bana doğru dürüst yanıt veremiyor bu konulara hiç girmek istemiyor zaten. Kendi kafamda kuruyorum uzun süreli ilişkisi olduğu ve kıza belli sözler verdiği için bırakamıyor. Ha bir de şey demişti tabi ayşe olmasaydı seninle olmak için elimden geleni yapardım diye. Bu benim canımı daha çok mu acıtmalı? Bencillik olucak belki ama ben acı çekeceğime ayşe çeksin o acıyı diyorum. Ayırmak istiyorum onları. Sonra gönlüm el vermiyor keşke diyorum hiç sevgilisi olmasa. Ne benle ne de başkasıyla ozaman kalbim kırılmaz, acımaz, incinmez. Söylesenize bu acıya katlanılabilinir mi? Beni mutlu etmek için yanımda hep ama benim değil. Her defasında kendimi avutuyorum. Yeni bir aşk bulurum diye ya bulamazsam? Onu düşünmekten başkalarına karşı ilgi sevgi duyamıyorum. Işin en acı tarafı da yakın dostum olması. Evleneceği zaman gidebilecek miyim acaba düğününe? Bunu kaldırabilecek miyim? Şu an da hayır. Ileride bilmiyorum. Onu düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Kafayı yemekten korkuyorum. Hayatımdan silip atamıyorum. Ne yapayım ben söyleyin be!!!

 37. hayat  Haziran 17, 2017

  Ben hayatimda ilk defa birini sevdim ama o beni seciyormu bilmiyorum kimseyi sevmeyecegime yemin etmist ask bu ne yaparsan yap elbet birini seveceksin

 38. Sadece Ask  Haziran 18, 2017

  Wonder woman filmindeki gal gadot a asik oldum ve hep ask acisi yasadim keske turk olsaydi onu nerde olss bulurdum Aman sizde benim gibi olmayin sakin :( hala yasiorum gecmior :(

 39. İlhan  Haziran 28, 2017

  Arkadaslar bana onu unuturacak biri lazim

 40. İlhan  Haziran 28, 2017

  Arkaslar bana onu unuturak biri lazim

 41. zenife  Temmuz 25, 2017

  ask acisi cekmek istemiyorsaniz duzgun kisiyi secin .Evvelce onun kim oldugunu arasdirin nasil biri olduunu bili ondan sonra asik olun .Benden size bir tavsiye.Sakin ha krsiliksiz ask yasiyosaniz hemen onu unutmaya calisin .Cunki o her seyden cok size aci verir .SANKI SIZE ISENCE VERILIYOR.Ben birini hic kimseni sevmedim ancaq ask acisini bir cok insandan duydum .Nasil bi sey olduunu da artiq biliyorum.Siz ask acisi cekenler insallah sevdiyinize kovusursunuz

 42. Aşkacısıçeken  Ağustos 26, 2017

  Allah belanı versin Furkan bana acı çektirdiğin için geber inşallah.. nefret ediyorum senden

 43. ilknur  Aralık 15, 2017

  Yapamıyorum allahimmmmm:'(:'(:'(:'(

 44. Merve Demir  Aralık 17, 2017

  Hiç böyle bir duyguyu tadacağımı bilmezdim ama ilerde ne olacağını bilemez insan onu ilk gördüğümde farklı gelmişti gözüme başkası gibi değildi onunla arkadaştık sürekli birbirimize sataşırdık .Sonra ona duygularımı söylemeye karar verdim ve sahte bir hesap açtım duygularımı söylemek için yüzüne söyleyemedim çünkü bana hayır demesinden korktum belkide sonra tabiki böyle bişey yaptığım için onu kandırıyormuş gibi hissettim ve bu olaya son verdim ve kim olduğumu ne kadar çok sevdiğimi söyledim şaşırdı çok şaşırdı benden böyle bişey beklemediğini söyledi Başta olumluydu sonra benim ilk olduğu için belkide korktum ona bağlanmaktan ve aynı sitedeydik birinin duyacağıdan korktum belkide oda sen nasıl istersen öyle olsun dedi işte bu yüzden sevdim onu belkide merhametli ve anlayışlı biriydi sonra aradan zaman geçti konuşmadık sonra yeni hesabından istek atmıştı belkide benim olduğumu bile bile attı.Konusuyorduk ama arkadaş niyetine hikayemde ona inat şeyler paylasiyordum sırf o görsün diye ve tabiki başarılı oluyordum bazılarına cevap veriyordu tam benim kafadan birino .ve ne zaman dışarıya çıksam onu görüyorum onu her gördüğümde kalbim sanki yerinden çıkacak gibi oluyordu ama ben belli etmiyordum arkadaşlarım sorduğunda onu unuttum diyordum buna ben bile inanmazken ve arkadaşlarıma onun çok farklı olduğunu anlatıyordum sürekli ve arkadaşlarım unutursun kafana takma. Diyordu büyük konuşmayı hiç sevmem ama onu asla unutamam çünkü ilk defa birini bu kadar çok seviyordum ve her sabah uyandığımda ilk aklıma o gelirdi çok kez agladım onun için degermiydi peki evet değerdi zaten degmeseydi onu sevmezdim her gün onu görmek için ve ona bişey olmasın diye dua ederdim Allah’a ve çok şükür rabbim dualarımı kabul ederdi onu sevmeye devam edeceğim kim ne dersin desin eğer bana geri dönerse hiç şüphesiz kabul ederim çünkü seven insan gurur yapmaz Bazıları aşkın sahte olduğunu düşünür madem aşk sahte neden acısı bu kadar gerçek ….

 45. Merve Demir  Aralık 17, 2017

  Hiç böyle bir duyguyu tadacağımı bilmezdim ama ilerde ne olacağını bilemez insan onu ilk gördüğümde farklı gelmişti gözüme başkası gibi değildi onunla arkadaştık sürekli birbirimize sataşırdık .Sonra ona duygularımı söylemeye karar verdim ve sahte bir hesap açtım duygularımı söylemek için yüzüne söyleyemedim çünkü bana hayır demesinden korktum belkide sonra tabiki böyle bişey yaptığım için onu kandırıyormuş gibi hissettim ve bu olaya son verdim ve kim olduğumu ne kadar çok sevdiğimi söyledim şaşırdı çok şaşırdı benden böyle bişey beklemediğini söyledi Başta olumluydu sonra benim ilk olduğu için belkide korktum ona bağlanmaktan ve aynı sitedeydik birinin duyacağıdan korktum belkide oda sen nasıl istersen öyle olsun dedi işte bu yüzden sevdim onu belkide merhametli ve anlayışlı biriydi sonra aradan zaman geçti konuşmadık sonra yeni hesabından istek atmıştı belkide benim olduğumu bile bile attı.Konusuyorduk ama arkadaş niyetine hikayemde ona inat şeyler paylasiyordum sırf o görsün diye ve tabiki başarılı oluyordum bazılarına cevap veriyordu tam benim kafadan biri o .ve ne zaman dışarıya çıksam onu görüyorum onu her gördüğümde kalbim sanki yerinden çıkacak gibi oluyordu ama ben belli etmiyordum arkadaşlarım sorduğunda onu unuttum diyordum buna ben bile inanmazken ve arkadaşlarıma onun çok farklı olduğunu anlatıyordum sürekli ve arkadaşlarım unutursun kafana takma. Diyordu büyük konuşmayı hiç sevmem ama onu asla unutamam çünkü ilk defa birini bu kadar çok seviyordum ve her sabah uyandığımda ilk aklıma o gelirdi çok kez agladım onun için degermiydi peki evet değerdi zaten degmeseydi onu sevmezdim her gün onu görmek için ve ona bişey olmasın diye dua ederdim Allah’a ve çok şükür rabbim dualarımı kabul ederdi onu sevmeye devam edeceğim kim ne dersin desin eğer bana geri dönerse hiç şüphesiz kabul ederim çünkü seven insan gurur yapmaz .Şuan bu satırları ona yazarken bile gözlerim doldu.Bazıları aşkın sahte olduğunu düşünür madem aşk sahte neden acısı bu kadar gerçek ….

 46. Ebru  Ekim 20, 2018

  Bazen unutmak istersin olanları yaşananları onu… Ben unutmak için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor üzerinden 7 ay geçti unutamıyorum kendimi kpss verdim kafamı meşgul ediyorum ama unutamıyorum biz onunla sevgili değildik nişanlımdı bir anda her şeyi bitirip gitti. Ben sensiz 2 gün dayanamam nefes alamam dedi ama gitti en acısı da belki de bu ..Bilmiyorum şimdi ne yapayım ben nefes alamıyorum bitti tamam geçti diyorum gün geliyor günden beter tek isteğim onun olduğu şehirden çekip gitmek belki öyle unutabilirim ? Unutur muyum sizce ?

 47. Bera  Ekim 20, 2018

  En acısı. Bir akşam üstü pencere kenarında oturmuşken birden gelen mesajdır beni unut die ne oldgunu anlamadan. Birden kalbine acı saplanması

 48. MURAT⚘ZEYNEP  Ekim 20, 2018

  BENCE BU BÖYLE KOLAYCA GEÇECEK BİŞEY DEĞİL

 49. Aleyna  Kasım 22, 2018

  Abi koca bir yılımı verdim hep cabalamama rağmen yorulmadan devam ettim sonuç ne çok sıkıyorsun beni dedi ve gitti…

 50. Furkan  Kasım 30, 2018

  Biz İnsanlar faniyiz ama Allah bize bu fani bedene sonsuz olan birşeyi vermiş sevgiyi..!! sen bu sonsuz sevme hissini gider bi faniye verirsen tepe takla olursun için yanar kalbin acır.. bende çektim aşk acısını ama emin olun mükemmel yaa onun sayesinde artık bu baki olan sevgimi baki olan birine verdim ve beni hiç terk etmiyor bu aşk bambaşka ne demiş ayette ” Onu kaybeden neyi bulmuş ki ve onu bulan neyi kaybetmişki ” Rabbimiz ne diyor beni bul bulutları ağlatayım göz yaşlarının yerine… beni bul her zerrene şifa şifa dolayım demiş meğer daha gitme ellere kulum sana şahdamarından daha yakın olan ben varken haram yollarda haram sevdalarda umut aramak niyeymiş meğer.. Beni bul gönderiyim fatihi payitahtının tam orta yerine demiş meğer :) YA BAKİ ENTEL BAKİ

Yorum Ekle