Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz?

 Aşk acısı çekmeyen var mı?

ciftler_iliski

 

Müslüm Gürses bir şarkısında diyor ki;

”Hangimiz düşmedik kara sevdaya,

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi,

Hangimiz bir kuytu köşe başında,

Bir vefasız için yol gözlemedik”

Hepimiz mutlaka aşk acısı yaşamışızdır, o karmakarışık duygu fırtınaları ile boğuşup, bazen çaresiz kalmış, şanslıysak kısa zamanda bu acıdan kurtulmuşuzdur. Bu yazıda ilk önce neden aşk acısı çektiğimizden bahsedecek, sonrasında da beynimizin çalışma ilkelerini temel alarak aşk acısından nasıl kurtulabileceğimizin tüyolarını vermeye çalışacağım.

Neden aşk acısı çekeriz?

romantik_iliski

Çok basit. Aşk beraberinde sahiplenmeyi getirir, sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekse acı verir.

Aşık olduğumuzda sevdiğimiz insanı o kadar sahipleniriz ki, ayrılık demek bir bakıma ölüm demektir, sevgiliden mahrum kalmak ölüm acısına denk bir acıyı yaşatır savunmasız kalbimize. Aşk da tıpkı sigara gibi, bağımlılık yapan tüm maddeler gibi yoksunluk durumunda sevdalısını acılar içinde kıvrandırır.

 

 

Aşk acısı ne kadar sürer?

zaman_saat

Bu karşınızdaki kişiyi ne kadar sevdiğinize ve bir kayıp karşısındaki duygusal toparlanma becerinize bağlı olarak değişir.

Biliyoruz ki sevgilisini bir haftada unutanlar da var, 5 yılda unutamayanlar da… Peki aşk acısından nasıl kurtuluruz?

 

Aşk acısından nasıl kurtuluruz?

Unutmak İçin Hızlı Çözüm: Hafızamız, çağrışmalı bellek yasasına göre çalışır. Teknik olarak bir insanı unutabilmenin en hızlı yolu onu çağırıştıracak her şeyi yok etmektir. Çünkü ona ait eşya, fotoğraf ve benzeri objeleri her gördüğünüzde duygularınız tekrar canlanacak ve doğal olarak acı çekmeye başlayacaksınız.

Danışmanlık oturumlarımda, aşk acısını çektiğini söyleyen kişilere hemen sorduğum sorular şunlar olur;

Hala onu facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından takip ediyor musun?

ETME

Hala odanda onun sana aldığı hediyeler vb. şeyleri tutuyor musun?

TUTMA

Onun sana attığı mailleri, telefon mesajlarını hala tekrar tekrar okuyor musun?

OKUMA ve SİL

Arkadaşlarının davetlerini geri çevirip, kendi kendine ‘Bu neden benim başıma geldi? Neden bitti?’ diye sorular sorup, kendini mahvediyor musun?

YAPMA

 

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

 

1. Geçer

guclu_kadin

İlk önce geçeceğine inandırın kendinizi, insanoğlu her şeyi unutur ve hiç bir acı boşuna çekilmez. Eğer o acının içindeki hediyeyi görmeyi seçerseniz size çok şey öğretecektir. Bir Kızılderili atasözü der ki; “Her trajedi diğer elinde bir hediyeyle gelir; ama genellikle acı çekmekle öylesine meşgul oluruz ki hediyenin farkına bile varmayız, o da geldiği gibi yitip gider.”

2. Sosyalleşin

sosyal_olmak

İçinizden arkadaşlarınızla birlikte dışarı çıkmak gelmese bile çıkın, yeni insanlarla tanışın, kendinizi zorlayın. Yeni şeyler görmek, dikkatinizi başka yönlere çekecektir ve bu da yavaş yavaş duygu durumunuzu değiştirmeye başlayacaktır.

 

3. Yeni Bir Hobi Edinin

sarilmak

Onunlayken yapmadığınız veya onu çağrıştırmayacak yeni bir hobi edinin. Özellikle bu hobi sosyal etkileşimi de içinde barındırıyorsa çok daha etkili olur. Yani ebru kursuna yazılmaktansa, tiyatro kursuna gitmenizi tavsiye ederim.

4. Yeni Arkadaşlar Edinin

daha_mutlu

Bugün internetin en güzel nimetlerinden biri de sizinle aynı görüşü paylaşabileceğiniz kişiler bulmaktır. Bunu nasıl yaparsınız? Forumlara, gruplara ve twitter, tumblr gibi sitelerdeki etiketlerden aramalar yaparak ilginizi çekebilecek bütün topluluklara ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla sohbet etmek inanın bana çok iyi gelecektir.

5. Okuyun

kitap_okumak

Yedikleriniz nasıl bedeninizi şekillendiriyorsa, okuduğunuz ve izlediğiniz şeyler de zihninizi, duygularınızı öyle şekillendiriyor. Okuyun evet, dünya üzerinde aşk acısıyla baş etmeyi öğrenmiş ve bunu paylaşmış binlerce kişinin kitaplarını, yazılarını, yayınlarını okuyun. Sizi anlamayacak, ne hissettiğinizi bilmeyecek kişilerden tavsiye ummaktansa uzmanların kitaplarından yararlanın. Bir gün Nasreddin Hoca damdan düşmüş, hemen çevre halkı yanına gelip yardım etmek istemiş, Nasreddin Hoca da demiş ki, ‘siz bana damdan düşen birini bulun, bana ancak o yardım edebilir.’

Tecrübe çok önemlidir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak sizi hızlı ileriye götürür.

6. Hayatınızı Sorgulayın

yalniz_kadin

Kendinizi sorgulayın; ”Ben neden bu kadar acı çekiyorum? Kendimde ne eksik? Kendimi yetersiz mi hissediyorum? Yoksa değersiz mi hissediyorum?”

Çektiğimiz acılar sorunlarımızı fark etmemizi sağlar. Duygularımızsa harekete geçmemiz için otomatik olarak devreye giren sinyallerdir.

Nasıl ki vücudumuzda hissettiğimiz bir ağrı, bize hastalıkların sinyalini veriyorsa, yaşadığımız acı dolu duygular da bir şeylerin ters gittiği sinyalini verir. O sinyalleri dikkate alıp, kendimizi değiştirme yoluna gitmeliyiz. Acı varsa, değişim bir ihtiyaçtır.

7. Kullandığınız Kelimelere ve Yorumlama Biçiminize Dikkat Edin

hayal_kurmak

Duygularımızı belirleyen şey olaylara verdiğimiz anlamdır. Evdesiniz, sevgiliniz 19.00’da geleceğini söyledi, saat 19.30 ve telefonu kapalı. Ne düşünürsünüz? Bazısı der ki, ‘Ne sorumsuz bir adam, bir telefon bile etmedi. İnsan telefonu kapalı olsa bile arkadaşından arar’ bu yorum sizi sinirlendirir ve sevgiliniz geldiğinde muhtemelen kavga çıkar.

İkinci düşünce; ‘Acaba başına bir şey mi geldi? Telefonu da kapalı, aman Allahım inşallah sağ salim gelir.’ Bu yorum sevgilinize özlem, şefkat duymanızı sağlar. Üzülürsünüz, onu kaybetme korkusunu hissedersiniz ve o geldiğinde muhtemelen kocaman sarılırsınız.

Üçüncü düşünce; ‘Mutlaka bir nedeni vardır, çünkü normalde böyle bir şey yapmaz. Herhalde trafiğe takıldı.’ Bu yorum da sizin normal bir duygu durumunda sevgilinizi beklemenizi sağlar.

Gördüğünüz gibi aynı olaya üç farklı anlam yüklemek üç farklı duygu durumu oluşturur. Peki bu anlamı yükleyen kim? Tabii ki biziz. Bu yüzden kendi psikolojimizi kontrol edebilir ve yaşadığımız olaylara istediğimiz anlamı verebiliriz.

Tabii ki hayatı biz kontrol edemeyiz ama olaylara vereceğimiz tepkileri kontrol edebiliriz.

Bir ilişki bittiğinde, ‘beni terk etti’, ‘hiç anlaşamıyorduk’, ‘beni kullandı’, ‘duygularımla oynadı’ vb. şeyleri söylemek yerine ‘uyuşamadık ve ayrıldık’ demek hem sizi rahatlatacaktır hem de geçmişe verdiğiniz anlamı değiştirecektir.

Geçmişine en güzel yanı, onun artık geçmiş olmasıdır.

kopru

İki Zen keşişi, yabani bitki toplamak için tapınaktan ayrılır ve ormanın derinliklerine doğru ilerler. Bahar zamanıdır ve tüm doğa canlanmıştır. Zen öğrencileri bir yandan bitki toplayıp bir yandan ormanın içindeki bir köye yaklaşırken karşılarına bir kadın çıkar. Kadın, dağdan gelen kar suları ile gürül gürül akan nehirden karşıya geçecek bir yol bulmakta zorlanmaktadır.

Zen öğrencilerinden bir tanesi ilerler ve kadını sırtına alıp nehrin daha sığ olan bir yanından karşıya geçer. Kadını karşı kıyıda bıraktıktan sonra teşekkürlere yanıt verir ve yeniden nehrin diğer kıyısına, yabani bitki toplamaya döner.

Geri döndüğünde diğer arkadaşı yaptığını onaylamayan gözlerle kendisine bakıyordur. Ona hemen bir bir Zen öğrencisinin yapmaması gereken şeyleri anlatır. Kadınlara dokunmak yasaktır!..

Yol boyunca bu konuda konuşup durur. Ona, böyle bir şey yapmaması gerektiğini, tapınak yemininin kadınlardan uzak durmayı gerektirdiğini söyler.

Tapınağa yaklaştıklarında diğer öğrenci halen bir kadına dokunduğu için kardeşini azarlamayı sürdürmektedir. Tapınağın kapısına geldiklerinde, kadını sırtına alıp nehrin karşısına geçiren öğrenci durur ve kendisini azarlayan kardeşinin gözlerine bakarak şöyle der:

”Sevgili kardeşim, ben kadını nehirin karşı kıyısında bıraktım. Sen hala onu taşıyor musun?”

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle,

Hakan Mengüç / 6 Kasım 2013

 

273
  İlgili Yazılar

Yorumlar

 1. Helin  Şubat 21, 2016

  Ya ben onunla hayatımda hiç yapmam dediğim şeyi yaptım: öpüştüm bn onunla… en yakın arkadaşımla çok samimiydik o da erkekti fazla yakın temasdaydik erkek arkadaşım da ayrıldı benden bunun için. Daha sonra kardeşim diye hitap ettiğim insan beni sırtımdan bıçakladı ve bu da yetmiyormuş gibi erkek arkadaşıma yalan yanlış şeyler anlatmış ortalığı karistirmis ayrılma sebebimiz de onun yüzünden erkek arkadasim dün konuştuğumuzda bana artık arkadaş bile değiliz dedi yuzsuzluk yaptım o lafın üstüne bi daha aradım ama bugün dershanede yanımdan geçerken yüzüme bile bakmadı hele dün o kadar ağır konusmustu ki onu hiç böyle görmemiştim onun arkadaşları bile onu böyle görmemişti bi de onun üstüne bana senle ciktigimdan beri başıma gelmeyen sorun kalmadı daha dün babamla senin yüzünden tartıştık dedi bn de hayatında bu kadar büyük bi sorun olduğumu bilmiyordum gerçekten Özür dilerim dedim bn de belki şu anda seni çok kırıyor olabilirim bn de Özür dilerim dedi ama senle barismayı düşünmüyorum dedi çok kötüyüm ya lütfen biriniz bana yardım etsin :(((

 2. noname  Şubat 27, 2016

  meraba. ben kızım.. o benim okulda okuyor. ben de 10 yaştayım o da 12 aniden msj geldi fbda. ben de açtım. fbda okuduğum okulun ismini kaydetmiştim. benim kim olduğumu bilmiyordu. ben de 2 ay filan konuştuk. neyse bi gün benim fb açık kaldı. babam bu msjları gördü. bu kişinin kim olduğunu filan sordu esiyodum. aynı isimli sınıftan kankam da vardı. ucuz yırttdim. ailede her kes zaten bana güveniyodu. neyse fbni filan kapattılar. sonra okullar açıldı. bende annemin arkadaşı olan öğretmen var. onun sınfında oturuyodum. aniden pencereye baktım. ben şok. o çıktı aniden. nasıl anlatayım ben şok. ilk bakışta aşk buydu. çok tatlıydı. bir gülüşü vardıki. kelebek görse ömrü uzardı. neyse ben 5 ay filan bunu stalkladım ve ya araştırdım. gizli seviyordum. bigün duramadım isimsiz intagramda hesap açtım. sevgilin var mı ve ya sordum. var dedi. çok kötü oldum. her defasında fotolarına filan bakıyodum. kimsin diye hep soruyordu. ben de söylemiyordum. neyse bigün söyledim. tepki vermedi. ismin güzel filan dedi. sonra şok oldu. sen misin gerçekten sordu. evt. sonra onun da bana karşı hissleri olmasını anladım. ders çalışmam izin vermiyodu. ben yoksa ders mi diye soruyodu. ee bende doğal olarak o diyodm. sonra biri beni ona kötü biri olarak tanıtmış. ben ondan başkasını görmezken. bizim sınıftaki kızlar hepsi birer kahpeydi. benle arki olmak isterdiler. o da her zaman beni onlar bana yaklaşınca görürdü. neyse redd etdi aşkımızı filan. yaz geldi okullar kapandı. ikimiz de unutmuştuk. ne o benim umrumdaydı ne de ben onun. bir yaz günü o çıktı karşıma. aniden gözlerim karardı gibi. şok oldum. ellerim esiyodu. ablam bana ne olduğumu sordu. ben de hiç filan dedim. neyse okullar açıldı. ben onu gördükce üzülüyordum. onunsa umrunda diyildi. kitaplarda filan ismi geçerken donuyodum. bigün ingilizlerin halloween günü. ingiliz öğretmenim bizi sınıfları gezdiriyordu(kutlama gibi). şekerleri ben vericektim hepsine. her kese verdim. en sonda o kaldı. verdim. ellerim titriyerek. her kese happy halloveen diyodum verirken onun arkadaşlarına bile. ona diyemedim. sınıftan ağlayıp hıçkırarak çıktım. her kes bana bakıyodu. neyse ki şimdi benim arkadaşım(ceren) onun arkadaşıyla konuşuyo. onun arkadaşı meseleyi biliyo. cerense bilmiyo. ceren bugün okuldan çıktı. artık sevgilisiyle(onun arkadaşılyla) konuşamıcak. benim instagramla konuşuyolardı. onlar yeni konşurken o bana direct atmıştı (arkadaşı) yanı unutamıyirum arkadaşıar. 3-4 yıl geçsede unutamıyorum. her pencerede baktığımda onu görüyorum. her spor salonuna inince onu görüyorum. onun sınıftan kız arkadaşları benim en iyi arkadaşlarımdan. onun bi arkadaşı benimle aynı ders hazırlığına geliyor. unutamıyorrum. çok şeyler olmuş ama söylüyemiyorum. her zil çalınca dışarıda o geliyo karşıma. o beni sevmiyor. bense onu kendimden çook seviyorum. intagram profilinde nasıl kapak fotoğrafı koyuyorsa bende öyle koyuyorum. :( benim hikayemi tam bilseniz. sınıftaki kız arkadaşları ile bana haber yolluyoki bana bakmasın bana gülmesin. ya ben sana gülmüyorumki. nasıl bakmayayım o surata. kos koca 3 yıl……

 3. hasret..  Mart 6, 2016

  bu hayatda en zor iw unutulduqunu kabulenmek. birine cezami vermek isdiyorsan unut onu olumden beter olur. her gece duwunduyum son wey her sabah uyandiqimda aklima gelen ilk wey. bir nefes kadar yakinimda bir omur kadar uzakda. Ahmet kaya warkisda soylediyi gibi sevmek ne zor iw imiw ane. insan bukadarmi bitirir kedini bukadar aciya deyermi duwunyorum. sonra deydiyini anliyorum deymeseydi bukadar duwunmezdim duyqularimi onunla paylawmaq isdiyorum satlerce gunlerce oturub konwmak konemasikda olar gozlerine bakmak o gulumsesin bana ben dunyanin en mutlu insani olum. duwunsenize yarin olsem onu omurumun sonuna kadar sevmiw olacam. bir yil yarim sevdi beni kedimi anlatamadim ona eminim tanisaydi hic gitmezdi cok uzdum ama herweyden cok seviyordum onu. onan cok konwamiyordum dilim tutulur kalbim hizli hizli atirdi o hep konuw diyor ben susuyorum konwamadiqimi deyemiyorum. goruwe gitmemezden evel hazirlik ypirdim gidib boyle woyle konuwacam.goruwuce hep susyorum. onu gormek okadar mutlu ediyorduki hep susa bilirdim uzun uzun gozlerine bakamiyordum. utanirdim ama hep gozum onda idi. bazen bizi yakwmadiqimizi didler a.bem.onun kalbine awkitim cok saf temiz iymsel. untamiyorum.ne yapsam ama birdaha hickimseye awkik olmam yeni bir awka yelken acmam. berkede o unutlmaz deyil unutmayan benim onu cok sevdiyimden unutmaq isdemiyorum berkede iyi birde deyil ben cok seviyorum deye iyi olduqunu duwunurem iyi olsa beni bu halde birakib gitmezdi uzun zamandir bekliyorum birgun doner diye hickimseyle konuwub buluwmuyorum duyarda donmekden vaz gecer. korkyorum bawkasini sevmekden. belki o bawqasini sevir gezir. 2gun once gitdim yene uzakdan gormeye yine darma dagin oldum herwey alt ust toparlayamiyorum kedimi 7di senedir untamayan bence uzun zamana untamaz. ..

 4. emre  Mart 10, 2016

  Ask acısı… su an tam dibindeyim. Öyle çok sevdim ki yanında olmadığı zamanlar ölsemde azrail onun şekliyle gelse bir kere görsem derdim. Öyle bir büyüyduki… geceleri sesini duymadan uyuyamazdim. Aradığımda ulaşmazdım da. 3 yıldır beraberdik. Peki ne oldu?? Gitti. Su an okadar cikmazdayimki kurtulamıyorum. Şimdi çevremdeki kimseye derdimi anlatamıyorum. Okadar çok ihtiyacım var ki anlatmaya. Eğer biriniz su an yaşadıklarımı yaşadı ve asabildiyse lütfen yardim etsin. Hic tanımadığım bir insanla bunu paylaşmak belki yardim eder bana. Allah beni sınıyor biliyorum. Ama inşallah bir gün geriye baktığımda onca kirginliklarimin gereksiz olduğunu farkederim. 05059068885.

 5. Sevinç  Mart 13, 2016

  Arkadaşlar,en yakın arkadaş için burdayım. Çocuğun yaptıpı şerefsizlik kalmadı. Arkadaşım,onun yüzünden sarhoş olmuştu. Çocuğu ben aradım geldi. Aldı kızı. Konuştu etti. Ertesi gün vazgeçirin kızı benden dedi. Sonra gidip kıza seni seniyorum dedi. Kızı da sevdi. Sevmesine de eline yüzüne bulaştırdı. Tüm şerefsizlikleri yaptı. Kıza tüm acıları yaşattı. 2 hafta sürecek bak görürsün dedi. 2 hafta sonra sevmiyorum seni içimde sana karışı sadece çiçek tohumu var bu çiçek açmaz dedi,ayrıldı. Eyvallah dedik biz. Bizim bakarız kendimize. Çocuk ertesi gün önceden aşık olduğu kıza döndü. Kızla sevgili oldular. Her gün her saniye aynı okulda onun mutluluğunu izledik. Ya da öyle zannettik. Arkadaşıma yaptığı aynı şeyi,diğer kızada yaptı. Ve şimdi sevgilisi var. Arkadaşım 6 aydır onu seviyorum ve ben yapacağımı bilmiyorum. Çocukla gittim konuştum. Şerefsizim ben dedi kötüyüm ben ona dedi. Dedim şerefsiz değil piç kurususun. Öyleyim dedi. Şimdi herkez mutlu. Biz mutsuzuz. Neden hep seven insanlar mutsuz oluyor lan?

 6. Minnak  Mart 15, 2016

  Onu hala seviyorum . Çok umursamazdı . Unutamıyorum . Kalp hastası vb gibi hastalıklara yakalandım ama o normal . Sanırım ölüyorum …

 7. Gamze  Mart 20, 2016

  Ya al götür yarım kalanımı yada gel tamamla eksik yanımı.. Hayat çok zor arkadaşlar bide böyle sorunlar çıktıkça daha bir zorlaşıyor son zamanlarda kendi önemimi gittikçe yitirdiğim doğrudur ve buna çare ararken git gide çöküp saçlarımın arasında beyazlara rastladığımda çok değer vermenin nekadar kötü olduğunu anladım hele bide hak etmiyorsa daha Bi kötü sanki büyülenmiş gibisine sevdiğin adamın alay eder gibi hergün daha bi mahvetme çabası beni hayattan soğuttu şimdi nasıl yaparım ne yaparım bilmiyorum ama çok zormuş sevmek sevilmemek…

 8. Ecrin Kahraman  Mart 20, 2016

  Sevgilimden ayrılalı üç gün oldu ama her an içimden ölmek geliyor söylediğiniz yöntemler işe yaramadı napıyım

 9. İbrahim  Mart 21, 2016

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum.şuan nalet olası aşk açısı denen şeyin icin deyim daha cok taze 1hafta oldu ayrillali adi hilal o kadar çok sevdimki anlatamam sizlere sebebi belirsiz zamansız bir ayrılık oldu sogudu benden bir anda sogudu nefret ediyor kaç gün onu unutmaya çalışıyorum onla ilgili ne varsa yok ettim şimdi ise unutma cabasindayim ben kendime inanıyorum ki çok kısa surede unutucam .

 10. Nur  Mart 27, 2016

  Biri banada yardim etsin bizde iki gubde bir ayriliyoruz seviyomu sevmiyo mu bilmiyorum unubersitedeyiz beni ozgur birak ben evime giderken bile laf isitiyorum diyo biraz once ayrildik agladim gel dedim gelmedi evw gitmesindeki sorunda arkadsyla kavgali olmam sevmiyorum sadece saplanti oldu nasil kurtulucam bilmiyorum cok zor zaman gecmiyk

 11. İsimsizAnonim  Mart 27, 2016

  Ben,oynadığım oyunda bir çocuğa aşık oldum.İlk başta kanka olarak görüyordum,lakin her gün mesajlaşınca bir şeylerin değiştiğini fark ettim.Normalde içime kapanık,özgüven eksikliği olan bir kızım.O yüzden sadece ‘kardeş’ dediğim insanlarlarla rahat rahat konuşuyordum.Lakin o çocuk bütün kurallarımı bozdu.Oyuna sırf onun için girmeye başladım.O kapatacağında ona yalvardım kapatma diye.Gel gör ki,bana ”Ben oyunu bırakıyorum.” dedi.O zamanı hiç unutmam,çok canım acımıştı.2,5 hafta sonrada oyunu bırakmıştı.Onun yerine arkadaşı girmişti oyuna.Artık oyuna o girmiyor,arkadaşı giriyor.Ama onu bir türlü unutamıyorum.Onu unutmak için başka birileriyle arkadaş oldum.Hatta unutayım diye başkasına aşık olmayı denedim,ama aşık değil ”etkilenme” oldu.1 hafta sonra o etkilenmede geçti.Arkadaşlarıma sölylüyorum ”Sanaldan aşk olmaz.” diyorlar,ki haklılar.Ama bir türlü unutamıyorum işte.Onla çok güzel anılarımız vardı,hep aklıma mutlu olduğumuz günler geliyor.Neden diye soruyorum bazen.Neden her değer verdiğim kişi gitmek zorunda?

 12. barış  Mart 31, 2016

  merhaba arkadaslar burda yazanlar gerçekten iyi bişey bende bi acı yaşadım 106 gün bi ilişkimiz oldu ama sonra soğudu benden ben hiçbişey yapmadan hep tersledi ama ben genede sevdim sonra ayrıldık ve cok kötü bişy öğrendim benlen cıkarken başka bir cocuktan hoşlanıyormus ve seviyormus ama tabi bişey diyemedim varsın gitsin yoluna dedim ama bilsinki bu dünyada olmasa öteki dünyada boynunua yapıscağaım…

 13. Aşk acısı  Nisan 2, 2016

  Ben sevdiğim kişiyle 3 yıldır ayrıgız onu her gün görüyorum ve onu gördügüm zaman içimde kelebekler ucuşuyor sesini duydugum Zaman kalbimin sesini kulaklarımda duyuyorum ama artık dayanamıyorum beni seviyor mu sevmiyor mu bilmiyorum bana nadirinen bakıp duruyor bende ona bakıyorum canım çok yanıyor Nasıl unutabilirim kalbime Nasıl söz geçirebilirim bilmiyorum

 14. Tahmine  Nisan 3, 2016

  Ayrildim tam dort ay oldu.unutamiyorum.her gun sabah aksam arabasiyla evimizin onunden geciyor.bizim eve bakarak.nayapayim unutmak icin.sadece bir carem var buralardan taşınmak(((((

 15. çiğdem  Nisan 4, 2016

  Beni cok sevdigini söyledi bana bakarken gözleri parlardı 3 defa gördüm sadece onu ama Ona öyle inandımki öyle sahiplendim öyle sevdimki bana söylediği hiç bir sözü tutmadı hiç bir zaman yalan söylemedim ona hep dürüst oldum ama o inanmadi en ufak bişeye sildi ortada bişey yokken terketti ben onu özleyip defalarca yazdım anlattım ağladım ama taş kalbi anlamadı çünkü seviyorum demek kolay yaşamak zordur keşke inanmasaydım ona ama o kadariyi rol yaptıki bu adam beni asla bırakmaz dedim yanılmışım insanlar sahtekar insanlar yalancı insanlar şerefsizz kimseye güvenmeyi öğretti bana en ağır şekilde hemde halbuki ben onun herseyi bütün olumsuzluklarını kabul ettim sevgi emek ister ben herseyi yaptım ama o kılını bile kıpırdatmadı hey gidi insan oğlu yazık nede güzel kandırıyosun. Ama şunu unutma senden büyük kalbim var ve yeri göğü yaratan merhamet sahibi Rabbim var allah senin yardımcın olsun ama onu halen çok seviyorum haketmese bilee. .sabır diyorum sadece sabır..

 16. songül  Nisan 6, 2016

  Bende segilisi olan birisine aşık oldum konuştuk baya bana bekle dedi bende bekledim aradan haftalar geçti değişen hiçbirşey olmadı ve bu kızla daha samimi oldu en sonunda da bekle dediği gibi konuşmayalım dedi

 17. Egeli bayan  Nisan 7, 2016

  4 sene sevdim.. oyle siirler yazdim ki.. oyle cok sevdim ki.. o ise o kiza siirler yazip sevmis.. suan sozlendiler. Dovme bile yapmislar. Bu benim ilk yikilisim degil. Ondan once iki senelik ve uc senelik sevgilim vardi. Onlari cok sevdim. Ama bu 4 senelik sevgilime yaptigimin yarisini onlara yapmadim. Deliler gibi ictim, adini ruyalarimda sayikladim falan ve hatta intihar nile ettim. Gozumu hastanede actim. Seneler oldu bazen olur olmaz yerde karsima cikiyo ama inanin ki hicbirsey hissetmiyorum. Suan sevdigim 1 senelik sevgilim var. O oyle baska ki.. birbirimizi cok seviyoruz fakat apayri ulkelerdeyiz. Suana kadar hepsinden cok onu sevdim. O benimle bir gelecek dusunmuyorum. Ya baskasiyla evlenirse diye kahroluyorum. Arkadas gibi olalim, cok yakin olalim diyor. O benim arkadasim,dostum,askim,ailem… eger o giderse diger eski sevgililerim kadar uzulmem cunku zamaninda cok uzuldum. Artik uzulemiyorum. Ama inanin ki onun eksikligini kimse tamamlayamaz. Sevmek cok baska. Insan nasil saatlerce bir mektubu koklar? Bunlari neden yaziyorum bilmiyorum. Birinin de okucagini sanmiyorum. Eger suan bunu biri okuyorsa hayat yasamaya deger. Kendini sev. Hayat aslinda fazla guzel. Sen oldugun gibi guzelsin. Acilarini zaman cozecektir elbet sen yeter ki gulusunu sakama.

  Iyi geceler
  Bir egeli

 18. emre  Nisan 9, 2016

  arkadaşlar gerçekten çok kötü bir duygu 2 buçuk senemiz beraber geçti kendi aramızda yüzük taktık beraber uyuduk beraber uyandık herşeyi yaşadık ve soğudum senden diyerek terketti beni şimdi benle yaşadıklarını başkasıyla yaşayacak olması başkasyle uyuyacak olması ölüm acısı gibi bişey gerçekten çok kötü 2.buçuk sene dile kolay içim sızlıyor kan ağlıyor ama Allaha dua edin başka çaresi yok bunun ibadet edin inanın acınız bi nebzede olsa hafifliyor herşeyi silebilirsin yakabilirsin ama anıları hatıraları asla yakamazsınız Allahtan başka sığınacağımız kimse yok …

 19. emre  Nisan 9, 2016

  evli gibiydik beraber uyuduk beraber uyandık ama unutmaktan başka çare yok karşınızdakine yakıştıramasanızda gerçekleri görmek lazım şuan ağlamaktan yeni döndüm ama yapabileceğimiz hiç birşey yok…

 20. emre1  Nisan 9, 2016

  evli gibiydik beraber uyuduk beraber uyandık ama unutmaktan başka çare yok karşınızdakine yakıştıramasanızda gerçekleri görmek lazım şuan ağlamaktan yeni döndüm ama yapabileceğimiz hiç birşey yok…

 21. Ahmet  Nisan 10, 2016

  Ben hepinizden daha kötü bir durumdayım. Benim sevdiyiyim kişi en yakın arkadaşıma aşık ben ise onu unutmak için neler neler yaptım bana bir kes selam vermedi aşk denilen şey şeytanın bir vergisidir (bana göre)

 22. seyma karakoc  Nisan 14, 2016

  dusunmedigim bi an bile yok cok seviyorum o da beni seviyor ama ailem istemiyor ona onu sevdigimi hic soylemedim odan nefret ettigimi dusunuyor ne yapabilirim bilmiyorum yardimci olun

 23. serCAN  Nisan 15, 2016

  biteli üç hafta hala kendime gelemedim… öyle çok değer verip sevdim ki hayatımı onun iki dudağının arasından çıkacak iki kelime doğrultusunda kuruyordum… 3.5 sene dilekolay silinebilir mi tek seferde… aradım bütün ailesi tarafından engellendi numaram… sanki suçlu benmişim gbi…sebep mi babası vermedi kızına bakamayacakmışım dediğine göre sanki kendisi villalar da büyümüş… üçüncü hafta oldu unutmaya çalışıyordum bi gün aradım ulaştım kardeşinden bi tek o engellememişti beni ve konuştum onunla herşeye rağmen devam edecektik bana söz vermişti… ve o günün akşamı kuzenine söylemiş BENİ UNUTSUN RAHATSIZ ETMESİN DİYE… hala kendime gelmiş değilim (….)

 24. serCAN  Nisan 15, 2016

  sabır allahtandır ve herşeye rağmen devam edeceğim eğer kafama uyan biri çıkarsa karşıma ikinci hafta gider isterim annesinden babasından… andımm olsun bütün hayatımı ona bağışlarım yeter ki bi zerre mutluluk versin yüreğime… 066 895 07 05

 25. Anonim  Nisan 21, 2016

  Keske hislerimi anlatabilsem benim yanimda hep kokusunu hissediyorum ona dokunuyorum ama arkadasim o benim ve sevgilisi var. Ben onu o kadar seviyorum ki sevgilisi oldugunu bile bile hep yanimda istiyorum oda benim yanimda cok mutlu ama arkadas olarak ben napicam hic bilmiyorum bittim tükendim artik

 26. Cem acar  Nisan 23, 2016

  Askin icine sictilar bosversenize bi en guzel ask ALLAH aski asik falan olmayin hakeden yok oyle bi zamana geldik ki nalet olsun karakteri pacalarindan akan insanlar ihanetin adini ask koymuslar …

 27. akgul  Nisan 26, 2016

  Ben ona basta kanka dedim beraber gezdik ona kiz ayarladim sonra sonra deger vermeye basladim
  Beraber bir yere gittik bana cay demledi ictik ayni sigarayi ictik. Sevdigi bir kizvardi aci cekiyordu cekmesin diye
  Kizi ayarladim ama tuhaf oluyordum kopek gibi kiskaniyordum enson mesajinda sen benim neyimsin niye
  Hesap veriyim diye sordu birsey demedim arayi actim ama olmadi.biz konusmazken gitti dusmanim olan kzla
  Kanka oldu napiyim soyleyin!!!
  Yanimdayken umrumda degil. Ama yokken gozlerim onu arayip onun icin korkuyorum her aksam en son
  Dusundum her sabah her seyden once aklima geliyor gidecegini duydum
  Yeni kankalariyla baska okula kayit aldircakmis birde yeni biriyle cikiyormus yamur diye hayirli olsun
  Seni dusundukce azer aklima geliyo en son banden azerden parcalar soylememi ezberlememi istemistin ben ezberledim ama ne ben eki benim nedesen onceki gibi konusmayi birak yuzune bakamiyorum (çankirilim)
  Napiyim soyleyin dostlar

 28. Gizem  Nisan 27, 2016

  Sevmek aşık olmak insanı deli gibi mutlu eden ve deli gibi üzen bir durum evet herhangi birine aşık olup sevebilirsiniz fakat terkedilmek sizden birsey götürmez ona kaybettirir kendinize değer verin her ne olursa olsun sevgilinize kendinizi küçük düşürmeyin kendinizi hor görmeyin ve asla onun karsisina gecip aglamayin deli gibi güclü olmak güçlü gorunmek her zaman kazandirir sizde onlar gibi güçlü gorunun onsuzda yapabileceginizi ona gosterin ve emin olun o bunu gordugunde tıpış tıpş geri gelicektir çünkü sizin gücünüz onu size tekrar kazandiricaktir asla pesinden kostugunuzu dusunmesini saglamayin yoksa kafasinda tammamen yok olursunuz desin ki o bensizde mutlu olabiliyor bunu gormek onu delirticektir sadece keyfini cikarmaniza yardimci olur ayrica kimseyi unutamam diye dusunmeyin insan bir kez aşık olmaz bunuda unutmayin benimde uzun sureli bi iliskim oldu sonra terk edildim ve intihar ettim deli gibi seviyordum ne yaptiysam olmadi ve bende biraktim pesini yorulup aradan bir sene gecti ve bana yazmaya yalvarma ya baslamisti fakat ben artik baska birine asiktim emin olun kendinizden ve sabredin.

 29. selen  Nisan 28, 2016

  bben birine asik oldum 5 sinifta ve onu halam unutamiyorum ona o kadar asigimki icim yaniyo dayanamiyorum ona asigim 5 yildir askim gecmek bilmiyo o bana hep kanka dedi ben ise ona hep sevdigim o benim hayatimdi simdi ise ayri sehirlerdeyiz ve ben hala unutamiyorum ve ona asigim hani ask acisi nasil gecer diyosunuz ya abi gecmez o oyle bi duyguki anlatilmaz tarif edilmez bi duygu ask benim basima 1 kere geldi ama hala unutamadim

 30. akgul  Nisan 29, 2016

  Ne olur yardim edin bi durumdan dolayi arada kaldim. Guveniyimmi guvenmeyimmi , onaaaaaaa imdat

 31. Pilotonik acı  Mayıs 1, 2016

  Ben 4 yıldır seviyorum ama pilotonik ne kadar unutmaya çalışsamda unutamıyorum veya unutmak istemiyorum bilmiyorum mesajları siliyorum sonra 3 hafta önce yazdığım mesaja cevap verince tekrar hatırlıyorum ve tekrar aşık oluyorum

 32. Nisanur  Mayıs 7, 2016

  Bende 13 yasimda cok sevdim o kadar sevdim ki okulda her gun sinifima gelir aksamlari arar hafta sonlari mahalleme gelir kustuğumuzda benimle konusmaz ama beni merak ettiği için uzaktan beni gözetir giderdi cok severdi bi gun baska ulkeye tatile gidecektik 3 ayliğina sadece ama onunla kusmustuk o zamanlar ama ucaktayken bi içim acıdı evini aradim ablasi acti yurt dısına gittiğimi ona haber vermesini soyledim guya 3 ayliğina gitmiştim ama kader o ki bi daha geri gitme sansim olmadi ilk yilim izdirapla gecti her gunum acıyla fotosu vardi en sonunda yaktim her gun hayal kurardim keske bi gun yuzlessem yıllar sonra beni cok sevse ve unutmasa diye 5 yıl sonra yuzlestim onu buldum oda beni unutmamişti cok aramişti 3 yıl beklemişti ama son bi yıl cıktığı kız vardi bu bana cok aci veriyo

 33. Rıdvan  Mayıs 9, 2016

  Zaranın söylediği gibi aşk bir ızdırap…ben 5 yıl sevdim bana beni bekle ben seni bir ömür beklicem dedi ve bir gün bana ayrılmak istiyorum dedi ve birgün sonra gidip başka biriyle nişanlandı ben onu hiç aldatmadım yüz üstü bırakmadım çok sevdim ve ayrılalı 3 hafta oldu onu düşünemediğim tek bir saniyem bile yok lütfen çok zor durumdayım bana yardım edecek biri varsa numaram 0553 692 0313

 34. kyungsoo  Mayıs 15, 2016

  merhaba benbiri ile tanıştım ve ailevi meseleler yüzünden sevdiğim insandan ayrıldım sonra yeni biri ile tanıştım kendisi benim bir çok hatamı yakaladı eskiden bana çok sıcak davranıyordu ve şimdimdi bana soğuk davranıyor. hatta benimle konuşmuyor bile onu unutmaya çalışıyorum ama olmuyor.

 35. Boşverin  Mayıs 29, 2016

  Beni 5 6 ay sevmişti ben kötü davrandım ona başka sevdiğim vardı ve onu üzüyordum sonra birden ona aşık oldum çok aşık oldum her yüzünü görüşümde kalbim göğüs kafesimden çıkacak derecede hızlı atıyordu başım dönüyordu elllerim titriyordu söz vermişti bana bırakmayacağım diye ama ondan 3 gün sonra çok sıktığımı falan söyledi ayrıldı tam 9 buçuk ay oldu ve tam unuttum diyorum onun yüzünü förünce duygularım ilk günkü fibi oluyor. Arkadaşlar olmuyor. İntihar etmeyi bile denedim ben bu acıyla başa çıkamıyorum adını okusam le hıçkıra hıçmıra ağlıyorum ve en yakın arkadaşım onu seviyor saılarak fotoğraf atmışlar ben bir sarıldım diye bana neler demişti allah bu duyguyu kahretsn unutmak istiyorum unutursam birdaha kimseyi sevmeyeceğin

 36. ASKACISICEKENBIRI  Mayıs 29, 2016

  Acim gecmiyor.
  2014 mayis ayinda onu tanidim..bir ay sonra ona deli gibi asik oldum.. cok sevdim. O da beni cok seviyordu. Bana vazgecilmezim, son sansim derdi hep.. her hafta gorusurduk.. gormedigim zamanlarda cok ozlerdim. Sonradan ben cok hata yaptim hepsini gormezden geldi. Tekrar guven saglamaya calistikca bocaladim.. 7 ay guzel ve kotu gunlerimiz oldu. Benden ayrildi.. ben yine hatalar yaptim.. Bana akillanmamissin dedi ve bir daha bir araya gelemeyecegimizi soyledi. Ama beni yinede cok seviyordu.. 1 yil pesinden kostum. Olmadi. Psikolojik tedavi aldim unutamadim.. numara degistirdim.. olmadi.. dusunmekten cok zayiflamistim.. bir kere daha gorustuk ve kavga ederek ayrildik.. ondan sonrasi benim icim izdirapti.. her saniyemi onu dusunerek gecirdim. Sonra biri cikti karsima. Ona benziyordu. Konusmasi hareketleri durusu.. aldandim.. bocaladim.. kendimi kandirdim.. onunla cikmaya basladik.. ve evliyim..
  Evet..Herkes hayatinda bir kere sever.. kiminle oldugunuz degil yureginiz kimi seviyorsa onunlasinizdir.
  Simdi ben baskasina aitim.. iki yil oldu.. yuregimden acisi gitmedi.. o simdi cok uzaklarda.. aramizda kilometreler var.. bir oglum olursa adi onun ismi olacak..
  Ve Allah tan tek istegim olmeden once bir kere daha onu gorebilmek..

 37. Nazlı  Haziran 1, 2016

  Ben 216 gümdür aynı çocuğu hiç soğumadan seviyorum. o ise bana bugün mesaj attı sevi seviyorum ama çıkınca bişe oluyor vazgeçiyorum ama ayrıldıktan sonra yine seviyorum dedi. bende aramızdaki farkta zaten bu sen vazgeçiyosun bense 216 gündür hiç soğumadan seviyorum dedim. ben 216 günün her gecesi ağladım. yeri geldi göz yaşlaım tükendi. ve ben bir gün intihar etmeye kalkıştım. İlaç içtim ama Allah kahretsinki ölmedim. ben çok seviorum. oda bana barışalım dedi ama barışamıyorum. barışmayı herşeyden çok istiyorum ama eğer onla barışırsam kimse kalmicak benim yanimda. onlarda haklilar bi yerde beni intihara teşebbüs ettiren hayatımı sikende o. ama ne kadar beni üzende hayatımı sikende o olsada beni tek mutlu eden kişide o. Her gece yatmadan önce ağlamaktan göz altlarım şişti. artık unutmaya çalışiyim diyorum. imkansız artık barışamayız. 2 gün önce gece 12 defotoğraflarını silerken biten gözyaşlarımın geri geldiğini anladım. gecenin yarısı hıçkıra hıçkıra ağladım. kimsede sesiimi duymasın diye tuttuğum nefeste boğuldum. kimseyi bu kadar çok sevmedim. koray avcı dinliyemez oldum. hatta sdece koray avcı değil hiç bi şarkı dinliyemiyorum. her şarkıda onu hatırlıyorum. sokakta el ele çift görünce aklıma o geliyo. kime baksam sanki onu görüyorum. kimseyi sevmedim ben amk ilk çıktığımızda ayrılmasaydı bi ömür onun olurdum aq. o kadar sevdimki ben onu isminikoluma kazıdım. intihar ettim. ertesi gün okulda krize girdim. her gece ağladım. okulda evde uyumadan önce ders ortalarında hep ağladım. yıkıldım ben artık. unutmaya çalıştım. unuttum sandım. sonra bi gün sokakta karşıma çıktı nefes alamadım. anladım unutamamışım. sadece kendimi kandırmışım. onun ismi seregen benim nazlı . ve ben bizim okuldan bi kızın kardeşinin isminin sernaz olduğunu duyunca kriz geçirdim. dedim nası olurya. bu tesadüf olamaz abi. böyle tesadüf olamaz. ve şimdide mesaj attı. tam şimdi. aq kuzenide bizim sınıfta her kuzenini gördüğümde aklıma o geliyo be. özlemekten kalbim ağırdı. sarılmak istiyorum. doya doya sarılmak kokusunu ezberlemek istiyorum. Herşeyden çok seviyorum. Sergen Karabulut.

 38. Betül  Haziran 3, 2016

  Bende sevdim hemde delilerce aşık oldum uğruna dünyayı verirdim bi 3-4 ay çıktık. Sonra ayrıldık benimle konuşmuyor. Onu özlüyorum geri istiyorum nolur geri dön… Ben ağlarken her gece uyuyordu o. Çok canım yandı. Anladım ki yalnız aşk Allah aşkıdır.

 39. Fatihli  Haziran 8, 2016

  10 yil sevdikde ne oldu
  bosa giden Zaman
  imtihan oldugumuzu unutmayin , Allaha daha cok baglanin eminimki en iyi sonuc budur. bende 1,5 senedir unutmaya calisiyorum zor Dogru ama bosuna imtihan degilki … Sabr ve dua gerekir …kalbsiz birini sevmek cok aci …seven görevini yapmisdir… sevilmeyenide atin gitsin ,,, merhamet sefkat bile göstermeyin… kömün gitsin ….oldugu Kadar olmadigi kader. eyvAllah deyin …Kabul edin…ve ayaklariniza o batan dikenin size gül bahcesine götürecegini unutmayin…ve en önemlisi tesekkur ve dua amacli olan ELHAMDULILLAHIRRABBILALEMIN diyin …ama icten deyin…namaza dua ya devam …hayata selam …bukadar kardeslerim…takintili yasamak da zor…Ahinizi Alan korksun …siz tebessum edin …mutluluk o 7 milyar insandan birtanesinde degildir…ailenize daha cok onem verin…sevdiginizi söyleyin hic yokdan onlar yari yolda birakmaz sizi
  saygilar

 40. Fatihli  Haziran 8, 2016

  10 yil sevdikde ne oldu
  bosa giden Zaman
  imtihan oldugumuzu unutmayin , Allaha daha cok baglanin eminimki en iyi sonuc budur. bende 1,5 senedir unutmaya calisiyorum zor Dogru ama bosuna imtihan degilki … Sabr ve dua gerekir …kalbsiz birini sevmek cok aci …seven görevini yapmisdir… sevilmeyenide atin gitsin ,,, merhamet sefkat bile göstermeyin… kömün gitsin ….oldugu Kadar olmadigi kader. eyvAllah deyin …Kabul edin…ve ayaklariniza o batan dikenin size gül bahcesine götürecegini unutmayin…ve en önemlisi tesekkur ve dua amacli olan ELHAMDULILLAHIRRABBILALEMIN diyin …ama icten deyin…namaza dua ya devam …hayata selam …bukadar kardeslerim…takintili yasamak da zor…Ahinizi Alan korksun …siz tebessum edin …mutluluk o 7 milyar insandan birtanesinde degildir…ailenize daha cok onem verin…sevdiginizi söyleyin hic yokdan onlar yari yolda birakmaz sizi.
  Kitab okuyun, resim cizin, Hobby edinin ( mesela ata binmek , ok atmak , ebru sanati , hat sanati , ney kursu, daha cook var), yemek cesitleri yapin ,
  Zihninizdeki negativ pesimist düsünceleri arindirin atin gitsin….inadina gülün, tebessum edin… yani sukr edin ve daha beteri olabilir diye hamd edin …elinizde var olanla yetinin kanaat en buyuk zenginlikdir
  daha iyi bir insan olmak icin caba gösterin , cahillerden ve ahmaklardan kacin…hic tartismaya bile girmeyin …bunlar ask mesk acisini giderir… demekki sen daha hayirlisina layiksin öyle dusun ….
  saygilar
  fatihli

 41. sibel erden  Haziran 16, 2016

  coooooooooooook mutsuzum beni sevdiğini arkadasima soyluyor ama ben sorduğumda bana soylemiyor coooooooooooook mutsuzum bu yuzdennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yardim

 42. Gizem  Haziran 19, 2016

  Ayrılığımızın 6.gunu 2 yıldır birlikteyiz onu cok kısıtladım daha onceki guven kirikligindan sonra basladim onu kisitlamaya bunaltmaya ama hepsi sevgimden her ayrilikta canimi yakmak icin cabaladi hergun agladim yiprandim sonuç daha once yasattigi aciyi tekrar yasatiyor bana arkadaslarini tercih etti hayatini tercih etti bizim iliskimizi para gibi satti bugun son kez bulustuk gerci son mu bilmiyorum belki birgün gelir aglamayacaktim ama o duygusal konusmalar akmasina sebep oldu yine durduramadim gozyaslarimi sarildi artik elinden bir sey gelmediğini soyledi beni sevdigini söyledi sevseydin beni yapayalniz birakip kalabaliga kosmazdin dedim gozyaslarimi sildi sadece ilk defa bir bulusma da biz kotu bittik birdaha bana doner mi bilmiyorum bana beni bekle dedi bende ona asla dedim simdi istedigini yasayip sakin bana birgun donme ben hergun ağlarım canim parcalanir ama seni bidaha affetmem dedim en cokta baska biriyle olmami istemiyo onun canini yakan bu baskasiyla olursam bidaha donermi bana bunun cevabini ariyorum.

 43. Ayhn  Haziran 20, 2016

  onun icin yapmdm sey kalmdı herseyimi onune doktum..tum hayatımı verdim ufak bi bebek gibi ilgilendim hayatmda yapmdm seyleeri onun icin yapmdm sırf mutlu edip bi parça daha deger verebilmesi için ama ne yaptysam değerini bin parcs olsun göremedim herseyi icin bi bahanesi vardı.en çok koyan bunkonuda nekdr hassas biri olduğumu soleğim halde bunu yinede yapması..2 yıl dan fazla görusuyordk 3 yl olcakdı.her yaz o okulundan evine gidince ailesinin beni istmedgini bu yuzden yakalana bilcegini soleyip baha edip yakalandığı söleyip tum yaz tek kelime etmeden gecrp geri döndü.hic ulsamdn soleyip elinde imkan olmad söleyerek…sırf bunu birdaha yaşamamak için canmdan çok sevdim deger gösterdim ve yine aynı seyi yasyrm.bunun yüzünden isimlem ilgili proglemler bile cıkt kafamı veremedgim icin isi barktm.beni en iyi bu yazıyı aratp okuyanlarn anlıycanı biliyorum.çözüm bulanlar bana ulaşsn lütfen yada icindekikeri brakmak istyenler.artk bunu kaldrcak gücüm kalmadı 5536459560

 44. Buket  Haziran 21, 2016

  Meraba arkdaslar ben buket… ask acisi kadar kotu bisey yok bende bu aciyi cektim daha doqrusu ben aldatildim…Allah bu aciyi kimseye cektirmesin ins

 45. Bilmiyorum  Haziran 24, 2016

  Arkadaşlar ben lise 3 gectim ve sevdiğim kızda onlan 68 gün oldu ve sadece bi kere ayrıldık 2 gün ayrılmadan önce ben hep kizardim sakasina biyin var fn derdim buda buna çok alınmış arkadaşı aradı ayrılmak istedini söyledi bende tamam dedim ayrıldık o zaman anladım hata etimi ve beni gerçekten sevdini çünkü kız benden önce ne biriylen sarıldı nede opustu bana ilk defa sende oluyo fn dedi kimseye yanağından bile opturnedim dedi neyse 2 gün geçti dayanamadım aradım ya gel yada ben gidiyom dedim bilmiyom kararsızim dedi telefonları kapatik soyoedine gore ağladım dedi şimdi konuşuyoruz çok seviyorum ama bana soğuk davrandini hissediyorum buna yüzük takalim dedim kabul etti ama 1 gün sonra yasimiz erken fn dedi benim içimdeki korku var ve canım sıkın konusurkene bile sıkın birkacak hisi var bunu kendisine dedimde korkma bırakmam fn dedi ama genede bu his bi turlu gitmiyo biri bana yardım etsin ne yapacami bilmiyorum numaram :05434658704

 46. Boşver  Haziran 26, 2016

  Hepsi geliçi geçi sen onu beyninden silmeden kalbinden atamasın bir insana hak eti de yerden vazlasını verme verirsen üzülen sen olursun hiç bir şerefsiz için ağlamaya deymez belki anladacak tertleşeçek kimseniz yoktur belki de vardır ama kimseye güvenmiyorsunuz olabilir ona mektuplar,şiirler yazıyorsunuz dur anladaçak kimseniz yoksa elinize bir kalem bir kâğıt alın ve ne his etiyorsanız aklınızdan ne geçiyorsa yaz onu anladaçak kimsen yoksa birisine anladıyor gibi yazın rahatlarsınız şeyin dediniz aptaldır ne desen inanır onun hayalinin yerine ondan nefret edeçeyin şeyler düşün şimdi kendini toparla yeter mukadar kerizekalılık ayna ruhunun kalbinin gözüdür geç aynanın karşısına ve içindeki sese duykuya yani içindekini sen sandın ama sen olmayana karşı çık sen güçlüsün unutma içiden geçenleri haykır dışarıya azından çıkan her kelimeyi duy duymak istemediklerini de duy gerçekleri haykırki her şeyi farkına var sorunlardan kaçma zararlı sen çıkacanı bilsende sorunların üstüne git

 47. Boşver  Haziran 26, 2016

  Hepsi geliçi geçi sen onu beyninden silmeden kalbinden atamasın bir insana hak etinden vazlasını verme verirsen üzülen sen olursun hiç bir şerefsiz için ağlamaya deymez belki anladacak tertleşeçek kimseniz yoktur belki de vardır ama kimseye güvenmiyorsunuz olabilir ona mektuplar,şiirler yazıyorsunuz dur anladaçak kimseniz yoksa elinize bir kalem bir kâğıt alın ve ne his etiyorsanız aklınızdan ne geçiyorsa yaz onu anladaçak kimsen yoksa birisine anladıyor gibi yazın rahatlarsınız peyin dediniz aptaldır ne desen inanır onun hayalinin yerine ondan nefret edeçeyin şeyler düşün şimdi kendini toparla yeter mukadar kerizekalılık ayna ruhunun kalbinin gözüdür geç aynanın karşısına ve içindeki sese duykuya yani içindekini sen sandın ama sen olmayana karşı çık sen güçlüsün unutma içiden geçenleri haykır dışarıya azından çıkan her kelimeyi duy duymak istemediklerini de duy gerçekleri haykırki her şeyi farkına var sorunlardan kaçma zararlı sen çıkacanı bilsende sorunların üstüne git ;D

 48. onur  Haziran 29, 2016

  şuan öyle bi haldeyimki.. anlatılmıyor. tarif edilebilcek bir şey bile dğeil. ollmuyor. bu içimdeki his içimdeki o duygu bir türlü tarif edilmiyor çok kötü acı çekiyorum. hiç bir şey yapasım yok. dışarı çıkasım yok. yanımda olan birisi bile yok. derdimi anlatcak bir nebze bile hafifletecek bir şey biri bie yok. artık deilrmek üzeryim. 1 yıl.. 1 yılım onunla geçti. ilklerimi ben onunla yaşadım. çok kouyyor bana.. :( hayatımı ona göre şekillendrmiştim. ona göre hatatımı adamştım. aileme yalan şeyler söyleyip kilometrelecere onun yanına bir kez bile görmek edasıyla gidiyodum. ama değerm hiç bilinmedi. benle çıkarken başkasıyla çıkmış.. berbat haldeyim. lütfen yardımcı olun.. gerçekten dertleşmek istiyeen yardımcı olmak istiyen buyrun numarm 05367465140….

 49. onur  Haziran 30, 2016

  arkadaslar bende aldadıltım. burda yazan herkes gibi bende aynı benzer duyguları yasıyorum. ve bu durumu kimseylede paylasamıyorum.işin kötüsü de bu. hiç kimseye anlatamıyorum. utanıyorum. ve hiç kimseye artık güvenemiyorum. ve bu içimde dağ gibi büyüyüp gidiyor. birileriyle konussam rahatlıycamı bi nebzede olsa biliyorum. konyadayım ben. tel: 05544798591. konyada olan arkadaslar varsa erkek bayan farketmez dertlesebilmek istiyorum. konusmak istiyorum.paylaşmak istiyorum.

 50. onur  Temmuz 3, 2016

  insanlar gercekten cok iğrenç ya buraya samimi bi şekilde numaramı yazdım. dertlesmek paylaşmak istediğimi söyledim. özel numaradan aranıp alaya alınmak için değil

Yorum Ekle