Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz?

 Aşk acısı çekmeyen var mı?

ciftler_iliski

 

Müslüm Gürses bir şarkısında diyor ki;

”Hangimiz düşmedik kara sevdaya,

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi,

Hangimiz bir kuytu köşe başında,

Bir vefasız için yol gözlemedik”

Hepimiz mutlaka aşk acısı yaşamışızdır, o karmakarışık duygu fırtınaları ile boğuşup, bazen çaresiz kalmış, şanslıysak kısa zamanda bu acıdan kurtulmuşuzdur. Bu yazıda ilk önce neden aşk acısı çektiğimizden bahsedecek, sonrasında da beynimizin çalışma ilkelerini temel alarak aşk acısından nasıl kurtulabileceğimizin tüyolarını vermeye çalışacağım.

Neden aşk acısı çekeriz?

romantik_iliski

Çok basit. Aşk beraberinde sahiplenmeyi getirir, sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekse acı verir.

Aşık olduğumuzda sevdiğimiz insanı o kadar sahipleniriz ki, ayrılık demek bir bakıma ölüm demektir, sevgiliden mahrum kalmak ölüm acısına denk bir acıyı yaşatır savunmasız kalbimize. Aşk da tıpkı sigara gibi, bağımlılık yapan tüm maddeler gibi yoksunluk durumunda sevdalısını acılar içinde kıvrandırır.

 

 

Aşk acısı ne kadar sürer?

zaman_saat

Bu karşınızdaki kişiyi ne kadar sevdiğinize ve bir kayıp karşısındaki duygusal toparlanma becerinize bağlı olarak değişir.

Biliyoruz ki sevgilisini bir haftada unutanlar da var, 5 yılda unutamayanlar da… Peki aşk acısından nasıl kurtuluruz?

 

Aşk acısından nasıl kurtuluruz?

Unutmak İçin Hızlı Çözüm: Hafızamız, çağrışmalı bellek yasasına göre çalışır. Teknik olarak bir insanı unutabilmenin en hızlı yolu onu çağırıştıracak her şeyi yok etmektir. Çünkü ona ait eşya, fotoğraf ve benzeri objeleri her gördüğünüzde duygularınız tekrar canlanacak ve doğal olarak acı çekmeye başlayacaksınız.

Danışmanlık oturumlarımda, aşk acısını çektiğini söyleyen kişilere hemen sorduğum sorular şunlar olur;

Hala onu facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından takip ediyor musun?

ETME

Hala odanda onun sana aldığı hediyeler vb. şeyleri tutuyor musun?

TUTMA

Onun sana attığı mailleri, telefon mesajlarını hala tekrar tekrar okuyor musun?

OKUMA ve SİL

Arkadaşlarının davetlerini geri çevirip, kendi kendine ‘Bu neden benim başıma geldi? Neden bitti?’ diye sorular sorup, kendini mahvediyor musun?

YAPMA

 

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

 

1. Geçer

guclu_kadin

İlk önce geçeceğine inandırın kendinizi, insanoğlu her şeyi unutur ve hiç bir acı boşuna çekilmez. Eğer o acının içindeki hediyeyi görmeyi seçerseniz size çok şey öğretecektir. Bir Kızılderili atasözü der ki; “Her trajedi diğer elinde bir hediyeyle gelir; ama genellikle acı çekmekle öylesine meşgul oluruz ki hediyenin farkına bile varmayız, o da geldiği gibi yitip gider.”

2. Sosyalleşin

sosyal_olmak

İçinizden arkadaşlarınızla birlikte dışarı çıkmak gelmese bile çıkın, yeni insanlarla tanışın, kendinizi zorlayın. Yeni şeyler görmek, dikkatinizi başka yönlere çekecektir ve bu da yavaş yavaş duygu durumunuzu değiştirmeye başlayacaktır.

 

3. Yeni Bir Hobi Edinin

sarilmak

Onunlayken yapmadığınız veya onu çağrıştırmayacak yeni bir hobi edinin. Özellikle bu hobi sosyal etkileşimi de içinde barındırıyorsa çok daha etkili olur. Yani ebru kursuna yazılmaktansa, tiyatro kursuna gitmenizi tavsiye ederim.

4. Yeni Arkadaşlar Edinin

daha_mutlu

Bugün internetin en güzel nimetlerinden biri de sizinle aynı görüşü paylaşabileceğiniz kişiler bulmaktır. Bunu nasıl yaparsınız? Forumlara, gruplara ve twitter, tumblr gibi sitelerdeki etiketlerden aramalar yaparak ilginizi çekebilecek bütün topluluklara ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı frekansta olan insanlarla sohbet etmek inanın bana çok iyi gelecektir.

5. Okuyun

kitap_okumak

Yedikleriniz nasıl bedeninizi şekillendiriyorsa, okuduğunuz ve izlediğiniz şeyler de zihninizi, duygularınızı öyle şekillendiriyor. Okuyun evet, dünya üzerinde aşk acısıyla baş etmeyi öğrenmiş ve bunu paylaşmış binlerce kişinin kitaplarını, yazılarını, yayınlarını okuyun. Sizi anlamayacak, ne hissettiğinizi bilmeyecek kişilerden tavsiye ummaktansa uzmanların kitaplarından yararlanın. Bir gün Nasreddin Hoca damdan düşmüş, hemen çevre halkı yanına gelip yardım etmek istemiş, Nasreddin Hoca da demiş ki, ‘siz bana damdan düşen birini bulun, bana ancak o yardım edebilir.’

Tecrübe çok önemlidir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak sizi hızlı ileriye götürür.

6. Hayatınızı Sorgulayın

yalniz_kadin

Kendinizi sorgulayın; ”Ben neden bu kadar acı çekiyorum? Kendimde ne eksik? Kendimi yetersiz mi hissediyorum? Yoksa değersiz mi hissediyorum?”

Çektiğimiz acılar sorunlarımızı fark etmemizi sağlar. Duygularımızsa harekete geçmemiz için otomatik olarak devreye giren sinyallerdir.

Nasıl ki vücudumuzda hissettiğimiz bir ağrı, bize hastalıkların sinyalini veriyorsa, yaşadığımız acı dolu duygular da bir şeylerin ters gittiği sinyalini verir. O sinyalleri dikkate alıp, kendimizi değiştirme yoluna gitmeliyiz. Acı varsa, değişim bir ihtiyaçtır.

7. Kullandığınız Kelimelere ve Yorumlama Biçiminize Dikkat Edin

hayal_kurmak

Duygularımızı belirleyen şey olaylara verdiğimiz anlamdır. Evdesiniz, sevgiliniz 19.00’da geleceğini söyledi, saat 19.30 ve telefonu kapalı. Ne düşünürsünüz? Bazısı der ki, ‘Ne sorumsuz bir adam, bir telefon bile etmedi. İnsan telefonu kapalı olsa bile arkadaşından arar’ bu yorum sizi sinirlendirir ve sevgiliniz geldiğinde muhtemelen kavga çıkar.

İkinci düşünce; ‘Acaba başına bir şey mi geldi? Telefonu da kapalı, aman Allahım inşallah sağ salim gelir.’ Bu yorum sevgilinize özlem, şefkat duymanızı sağlar. Üzülürsünüz, onu kaybetme korkusunu hissedersiniz ve o geldiğinde muhtemelen kocaman sarılırsınız.

Üçüncü düşünce; ‘Mutlaka bir nedeni vardır, çünkü normalde böyle bir şey yapmaz. Herhalde trafiğe takıldı.’ Bu yorum da sizin normal bir duygu durumunda sevgilinizi beklemenizi sağlar.

Gördüğünüz gibi aynı olaya üç farklı anlam yüklemek üç farklı duygu durumu oluşturur. Peki bu anlamı yükleyen kim? Tabii ki biziz. Bu yüzden kendi psikolojimizi kontrol edebilir ve yaşadığımız olaylara istediğimiz anlamı verebiliriz.

Tabii ki hayatı biz kontrol edemeyiz ama olaylara vereceğimiz tepkileri kontrol edebiliriz.

Bir ilişki bittiğinde, ‘beni terk etti’, ‘hiç anlaşamıyorduk’, ‘beni kullandı’, ‘duygularımla oynadı’ vb. şeyleri söylemek yerine ‘uyuşamadık ve ayrıldık’ demek hem sizi rahatlatacaktır hem de geçmişe verdiğiniz anlamı değiştirecektir.

Geçmişine en güzel yanı, onun artık geçmiş olmasıdır.

kopru

İki Zen keşişi, yabani bitki toplamak için tapınaktan ayrılır ve ormanın derinliklerine doğru ilerler. Bahar zamanıdır ve tüm doğa canlanmıştır. Zen öğrencileri bir yandan bitki toplayıp bir yandan ormanın içindeki bir köye yaklaşırken karşılarına bir kadın çıkar. Kadın, dağdan gelen kar suları ile gürül gürül akan nehirden karşıya geçecek bir yol bulmakta zorlanmaktadır.

Zen öğrencilerinden bir tanesi ilerler ve kadını sırtına alıp nehrin daha sığ olan bir yanından karşıya geçer. Kadını karşı kıyıda bıraktıktan sonra teşekkürlere yanıt verir ve yeniden nehrin diğer kıyısına, yabani bitki toplamaya döner.

Geri döndüğünde diğer arkadaşı yaptığını onaylamayan gözlerle kendisine bakıyordur. Ona hemen bir bir Zen öğrencisinin yapmaması gereken şeyleri anlatır. Kadınlara dokunmak yasaktır!..

Yol boyunca bu konuda konuşup durur. Ona, böyle bir şey yapmaması gerektiğini, tapınak yemininin kadınlardan uzak durmayı gerektirdiğini söyler.

Tapınağa yaklaştıklarında diğer öğrenci halen bir kadına dokunduğu için kardeşini azarlamayı sürdürmektedir. Tapınağın kapısına geldiklerinde, kadını sırtına alıp nehrin karşısına geçiren öğrenci durur ve kendisini azarlayan kardeşinin gözlerine bakarak şöyle der:

”Sevgili kardeşim, ben kadını nehirin karşı kıyısında bıraktım. Sen hala onu taşıyor musun?”

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle,

Hakan Mengüç / 6 Kasım 2013

 

273
  İlgili Yazılar

Yorumlar

 1. .......  Temmuz 22, 2015

  En yakın arkadaşı min eski sevgilisine aşık oldum ama unutamam sürekli de konuşuyoruz napıyım ben

 2. Berfin  Temmuz 24, 2015

  bende sevgilimden ayrıldım henüz 1 hafta oldu herşey rüya gibi sabah uyanıyorum akşama kadar kös kös düşünüp ağlıyorum nefes alamıyorum yetmiyor içime çektiğim nefes daralıyorum iki el sürekli boynumda sıkıyormuş gibi içime bir kürek ateş atmışlar yanıyor ölmüyorum ama bu acı ölsemde kurtulsam dediğim bir acı herşey boş anlamsız geliyor hayattan zerre keyif alamıyorum geleceğe ait düşüncelerim planlarım yok düşünmek bile canımı sıkıyor neden dünyam bir anda cıvıl cıvıl bir yeşil bahar bahçesi gibiyken grinin tonlarına büründü ondan önce nasıldı hayatım gene grimiydi herşey !! içim yanıyor hemde çok :(( ama geçecek onuda biliyorum ve bu acı geçince nefretim bile kalmayacak onuda biliyorum herşeyin ilacı zaman yani naparsanız yapın o acıyı çekecegiz arkadaş ta ki kendi bedenimiz yeter artık diyene kadar iliklerimize kadar hissedeceğiz aşk acısını :(( ama geçecek sadece zamana bırakın ben öyle yaptım zaman en iyi ilaçtır ölmüş birinin bile acısı sonsuz sürmüyor ….

 3. Mami  Temmuz 24, 2015

  Merhaba arkaşlar. Bende birkere çok büyük acı yaşamıştım ve yine ikinci Sevdiğim Kadından ayrıldım bir hafta oldu. Acı çektim ama ilkinin verdiği tecrübeyle bunuda atlatabilirim. Sadece alışkanlıklar ve pişmanlıklar var. Yazılan tüm herşeyi uygulayın. Sosyalleşin, spor yapın bakım yapın kendinize zaman ayırın ve en çok kendinizi sevin bencil olun çünkü ne ardından acı çektiğiniz kişi sizi düşünecektir nede başkası gece kafanızı yastığa koyduğunuzda yalnız olacaksınız o yüzden ne yaparsanız kendinize en çok kendinizi sevin. Hiçbir kimse vazgeçilmez değildir. Gözünüzde bir et parçasını bukadar büyütüp kocaman hayatınızı kendinize daraltmayın. Siz en iyisisiniz kaybeden onlar oldu. Onlar yılan gibi sizi zehirledi aşkıyla ama siz birgün bu acıdan kurtulup kanatlanıp uçacaksınız mutluluktan ama o bir yılan gibi sürünecektir. Ilinizi ferah tutun herşey geçecek.. Okuduğunuz için teşekkürler.

 4. Sonsuz çaresiz  Temmuz 26, 2015

  Benim durumum içler acısı. Ben 20 yıl önce bir kızı sevdim. Ayrılmıştık 3. Senemizde. Ve bu ayrılıktan sonra bşr kıza aşık oldum. 1,5 yıl birlikte olduk. Tam isteneceği esnada ailesi büyük sorun çıkardı ve aşkımıza rağmen gençliğimize çaresizliğimize yenik düşüp ayrıldık. Başka şehşrdeydi ve yapabileceğim birşey yoktu. Öğrrnciğim yeni bitiyor ve aileler karşı koyuyordu. Sonrasında sevdiğim kızla evlendim. İş hayatına atıldık. Çok başarılı iş hayatımız olmuştu ve evliliğimizn 13. Yılında artık sevgimiz kalmamış sadce çocuğumuz için birlikte yaşayama mahkum bir çift olmuştuk. Aklım hala aşkımda ve her defasında ondan bir iz bulma umudundaydı. Evet unutamadığım bir aşktı. Sonrasında işlerim bozuldu, iş nedeniyle kazanımlarımıza birşey olmasın diye formaliteden boşanmıştık eşimle. 4 ay sonra öyle birşey oldu ki 13 yıl izini bulamadığım aşkıma ulaşmış onu boşanma eşiğinde kendini aşkole teslim etmiş ve çaresiz bulmuştum. Hem çok kötü olmuş hem de bulduğum için sevinöiştim. Evet bende boşanmış bir adamdım. Sonra onu bulunduğu ilden kendi ilime gelmesine ve benimle evlenmesine ikna ettim. Hala o da beni seviyordu. Ama eşime her dakika kavga ettiğim eşime bunu izah edemedim. Sedece evden ayrılmak istediğimi söyledim. İşlerimin bozuk olduğu dönemde aşkımla yeni yuva kurmaya çalıştım. Ama aşkım, çocuğumun annesinin tavşzlerine dayanamadı. Ben ondan bu tacizleri saklamak için yalanlar söylemiştim. Ama sonunda öğrendi ve ayrıldık. 1 sene sonrasında ayrıldık. Hayallerim de onunla gitti. Çocuğumu mağdur etmemek için eski eşime verdiğim tabizler beni hem aşkımdan hem de çocuğumdan etmişti. Ben bir yanda çocuğumu bir yanda aşkımı düşünürken, ikisini kaybettim. Evimi de kaybettim. Aşk acısı çekiyorum ama bu hayallerimin bittmesinden, oğluma düzen kuramamamla da iyice alevleniyor. Eski eşimde duran benim olan bir ufak evim var. Çocuğum için oraya yerleşmem mantıklı, aşkım ve evlenmeyi düşündüğüm kadında 2 evim var o bunları bir düzen kurana dek kendinde tutmak istiyor. Yani herşeyi çöpe at ama yine bir şekilde temasta kalacağım. Yapayalnız bir şekilde ortada kaldım. Aşkımı arıyorum. Ama unutmaya çalışsamda faydasız. Bir umut döner diye beklesem işim ve dzenimi kuramıyorum; eski eşimde duran bana ait eve geçsem ki oğlum için mantıklı bu bu defa o yanlış anlayıp tamamen hırslanacak… Çocuğum ve aşkımı eski eşime kaybetmenin verdiği dayanılmaz ızdırap içinde kalmak çok kolay olmadı benim için….

 5. umut  Temmuz 28, 2015

  Merhabalar ad umut bende tam 8 bucuk sene ciktik kizarkadasimla ve o ailesinin yanina gittinde tatilde kendinden 15 yas buyuk.biriyle sozllendi ve bayramdan snra dugunu var onu hala cokseviyorum.biliyorum onu cokuzdum.oda beni uzdu ama gercektende onu cok sevdim deliler gibi ve hala dahaseviyorum.kendimi oldurme noktasina geldim ne yapabilirim Allah icin biri birsey desin.kalbim cok aciyo p benim herseyimdi canimdi kanimdi hatta karimdi ama gitti baskasiyla evleniyo ama unutamiyorum yalvaririm yardimci olun

 6. BELİRSİZ  Temmuz 30, 2015

  ya ben ona çıkma teklifi ettim inanamıyırum hayır dedi bu benim duygularımı neden degiştirebilsin arkadaşlarım onunla fotoğraf çekinirse facebook hesabıma atıyor nasıl unuturum belki bu sayfalardan 50 kere farklı şey okudum 1 yıldır geçmiyor belki o uunuttu bile ama ben unutmadım işte çünkü o bana hiç ağışık değildi ve benim yüzüme dedi ki ben başkasını seviyorum eğer oo da aşk acısı çekerse diğeceğim ki bir zamanlar bende bu haldeydim belki hala bu haldeyim sen bbeni düşündünmü hayır ama inşallah benim gibi sende bu kadar acı çekmezsdin benim tek istediğim bana evet demendi o zaman belki bu acıları çekmezdin elveda …

 7. kazım  Temmuz 30, 2015

  Öyle kolay mı unutmak resımlerıne bakmamak, sosyalleşmek herkes bos gelirken… yeni bir hobi edinmek mi? zorunlu işlerini yapamazken… Kalbin acırken kolay olmuyor yasama umutla bakmak . bu kadar ozlerken . ama işte karsında da bu sevgını kucaklayacak ınsan olması lazım. var ıle yok arası… artık onun gel gıtlerıne dayanamıyorum. bır gun ıyı bır gun kotu. her sözüne korkar oldum . acaba bu sefer ne kadara kotu olabılır dıye. nefes alamıyorum. bu dedıklerınızle benım ask acım geçmez. gecmesı ıcın sadece o faydalı olabılır . oda varlığıyla ama gerçek varlığıyla…

 8. Orhan  Temmuz 31, 2015

  Ben teyzemin kızına aşık oldum çok küçüktüm teyzemin kızı olduğunu bile bilmiyordum 10 yaşımda olmama rağmen onun bana bakışı bana gülüşü nana okadar mutluluk veriyorduki elimden bir şey gelmiyordu küçük olmama rağmen aşık olmuştum ve aradan seneler geçtikçe daha çok bağlandım ama ona söyleyemedim korktum benden uzaklaşır diye ama sayanamadım 15 yaşımdayken söyledim ve aldığım cevap olumsuz oldu ama öyle bir sevsimki onu bu cevap benim kalbimde hiç birşeyi değiştirmedi ölmek istedim hayattan kurtulmak istedim ve birçok kere denedim ama olmadı sonra ceza evine düşdüm ama o aklıma öyle bir girmiştiki onun adını almadan onune fotoğrafına bakmadan yatmadım bazı geceler onun ismini sayıklayarak uyanırmışım ve ağlarmışım ceza evindeyken onun ismini koluma dövme yaptırdım onu öyle bir beynime kazıdımki artık unutmam imkansız olmuştu ve 3 yıl ceza evinde yattıktan sonra çıktım tabi hergün onun adını ağZımdan düşürmedim ve çoğunlukla rüyalarıöda onu gördüm. Ceza evinden çıkalı 1buçuk ay oldu 8 senedir onu sevdim ve hala seviyorum ve onun beni sevmiyceni bildiğim için hep aklımdan intahar geçiyor ve deniyorumda onunla yaşadığım anılarım aklıma geldikçe ağlıyorum geceleri uyuyamıyorum ne olur artık dayanamıyorum bana biri yardım etsin

 9. Orhan balcı  Temmuz 31, 2015

  Ben teyzemin kızına aşık oldum çok küçüktüm teyzemin kızı olduğunu bile bilmiyordum 10 yaşımda olmama rağmen onun bana bakışı bana gülüşü nana okadar mutluluk veriyorduki elimden bir şey gelmiyordu küçük olmama rağmen aşık olmuştum ve aradan seneler geçtikçe daha çok bağlandım ama ona söyleyemedim korktum benden uzaklaşır diye ama sayanamadım 15 yaşımdayken söyledim ve aldığım cevap olumsuz oldu ama öyle bir sevsimki onu bu cevap benim kalbimde hiç birşeyi değiştirmedi ölmek istedim hayattan kurtulmak istedim ve birçok kere denedim ama olmadı sonra ceza evine düşdüm ama o aklıma öyle bir girmiştiki onun adını almadan onune fotoğrafına bakmadan yatmadım bazı geceler onun ismini sayıklayarak uyanırmışım ve ağlarmışım ceza evindeyken onun ismini koluma dövme yaptırdım onu öyle bir beynime kazıdımki artık unutmam imkansız olmuştu ve 3 yıl ceza evinde yattıktan sonra çıktım tabi hergün onun adını ağZımdan düşürmedim ve çoğunlukla rüyalarıöda onu gördüm. Ceza evinden çıkalı 1buçuk ay oldu 8 senedir onu sevdim ve hala seviyorum ve onun beni sevmiyceni bildiğim için hep aklımdan intahar geçiyor ve deniyorumda onunla yaşadığım anılarım aklıma geldikçe ağlıyorum geceleri uyuyamıyorum ne olur artık dayanamıyorum bana biri yardım etsin ne yapayım bilemiyorum iki lafımdan biri ölmek istiyorum

 10. omrum  Temmuz 31, 2015

  Ask sevipte olmek midir…

 11. Hâmûş  Ağustos 21, 2015

  Beni sevip sevmediğine henüz karar verememiş,bir sevgili gibi yaklaşıp bir arkadaş olan birine aşığım.Yokluğunda nefes almakta zorlanıyorum,kendimi öyle güçsüz hissediyorum ki.O bazen hayatımda oluyor bazen olmuyor.Olduğunda beni sevmediğini görmek mahvediyor beni,yokken de ondan ayrı kalmak mahvediyor.İki ucu keskin bıçak..Onunla sohbet etmeyi,sesini çok seviyorum.Deli gibi özlüyorum.Sorun şu ki varken de üzülüyorum,bir gün başkasıyla evlendiğinde ne yaparım,nasıl dayanırım ben?Ölmek istiyorum çünkü onu bir türlü lanet olası aklımdan çıkaramıyorum,kimseyi sevemiyorum.

 12. beritan  Ağustos 24, 2015

  Ben 5 yıl boyunca birini sevdim çok sevdim unutmam dedim ama birgün biri karşıma çıktı Yaralıydim bana aşık olduğunu söyledi ilk baştan çektim kendimi olmaz dedim ama sonra düşündüm neden olmasın belki unuturum yine severim diye yaptım bidaha guvendim beni kaldırdığı için çok bağlanmıştım ona ay geçti aradan mutluydum Bni mutlu ediyordu ve sonra bişey oldu allah beni kahretsin hissettim beni sevmediğini düşündüm konuştum
  “Sen beni sevmiyorsun ” dedim
  “BITIRELIM” dedi bana alacağım tepkinin bu olduğunu biliyordum ama yinede olmaz yapmaz bidaha acı çekmek istemiyordum yalvardim bırakma dedim dinlemedi bıraktı başkasını seviyor bunu biliyorum bana en yakın arkadaşı gibi davranıyor onu sevdiğimi biliyor bana bunu yapamaz ben ona aşığım kendimi çok yalnız hissediyorum

 13. zara  Eylül 1, 2015

  Bir cocugu cok sevdim.oysa o beni hic sevmemis sadece oynamis duygularımla daha dun kavga ettik bana kufurler soyledi oyle agrıma gittiki oyle canimi kalbimi yaktı kul ettiki o anda ne dedim kendime biliyormusunuz allah beni kahretsin onu sevdigim icin dedim ama simdi ne bogazimdan bir lokma geçiyor ne gulebiliyorum ne insanlarla konusabiliyorum robot gibiyim ama her sey gecdi bununda gececegine inanıyorum zor olacak ama olacak ask sonucta tatlısını gosterdiyse acisinida gosterir mutlaka…

 14. jaibe bint-ti haris  Eylül 15, 2015

  Sonsuz.caresiz. hayatin cok izdirap li gecmmis. Bu sabrinin sonunda ecir var inseAllah

 15. mark  Eylül 19, 2015

  merhaba ben 3 hafta once nishanlandim 1 gun sonra babasi tuturdu yuzugu geri ver diye ben istemiyorum diye tuturdu babase anesi hastalande kizda yugu geri vermeye mejbur kalde 3 yildir birlikteyiz ama bi gun bila kolay gechmedi her gun babasi diyor istemiyorum bu adame ama shimdi kizda deyisdi birden bira diyor ki artik dayamiyorum banda isemiyorum hic mutlu deyilim ama ben o kizi harseyden cok sevdim hala da seviyorum icim ajiyor is yerinde mumia gibi dolasyorum kiz beni her yerden block etti konsmiyim diye artik dayanamiyorum diyor ki bizim sonumuz yok dedim kacalim burdan gelmiyor diyor ki kacarsak aylemden biri kalb krizi geciri ve boylece ayrildik lutfen yardim edin

 16. ~merve~  Eylül 20, 2015

  ilişkilere anlamı da bilinç altı yüklemiyor mu ?
  çok anlam yüklediğimiz her ne varsa sanki o parçamızmış da olmayınca hayat bitecek gibi geliyor…
  olmasa da olur eyvallah ile / sahiplenme/bağlanma noktası
  birbirinden nasıl ayrılır?????

  ruh eşi denen bişey var mı ??
  ilişkiler,bağlanma,sahiplenme üzerine detaylı bir yazınız olsa da okusak,faydalansak keşke :)
  bu konular hakkında görüşlerinize çoookkk ihtiyacımız var…

 17. Asude  Eylül 29, 2015

  Merhaba ben asude ya eski sevgilimi bir türlü unutmuyorum ne yapacağımı bilmiyorum iki yıldır ayrıldık icimdeki hasret bir türlü bitmedi artık unutmak istiyorum bazen o kadar özlüyorum ki ona msj atıyorum ama sevgilisi var o bana cevap verir güzel konuşuyoruz birden bire beni kırıp düküyor dayanamıyorum bu acıya o da biliyor onu ne kadar çok sevdiğimi ya bayram geldi hediye aldım ona gondereyim mı göndermeyeyım mı bilmiyorum artık kafamdaki bu sorulardan kurtulmak istiyorum ilk çıktığımdı unutmadım ondan başka birini sevmiyorum mutlu değilim iki yıldır hep ağlıyorum yeter o da beni sevsin yada ben onu unutmak istiyorum :'( :'( :'(

 18. Şeyma  Eylül 30, 2015

  Umut kardeşim kendini öldürmek çözüm degil…
  İkinizin yolu ayrı bundan böyle sende kendi yoluna bakacaksn.. Kendini kimse için üzme değmezz:)

 19. Muhammed  Ekim 12, 2015

  Bir insan aşk acısı çekerse cok kötü. olmayacağını bildiğin halde seviyorsun.Bir sigara yakıp diğerini söndürüyorsun çaresizce düşünüyorsun ama çıkar yol olmadıgı için kendini yiyip bitiriyorsun . Hayallerin olmadıgı için yaptıgın hiç bişeyden tat almıyorsun hayattan umudu kesiyorsun adeta idam olacak bir mahkumun hayattan umudu kestiği gibi sen de sonunu bekliyorsun çaresizce …

 20. Üzgün  Ekim 13, 2015

  Ben 6.sinifta kızı sevmeye basladim bilmiyodu hep ruyami süsler di 7.sinif olduk bugün sordum ve hayir dedi tenefuste arkadaslarla konusurken sorun yok ama derste sıkılıp hayal kuruyorum ve aklima geliyo kalbime bisey batiyo çok kotu oluyorum

 21. eda  Ekim 17, 2015

  biz onunla ayni mahallede kaliyoruz kucukken onunla oynardik amma samimi deyildir ben ona awik oldumu gec fark etdim 4yildir ona awigim amma o beni fark etmiyodu hep arkadawim yanina gelib onunla konuwuyodu waka yapiyodu amma bende o yanimiza gelince hemen gidiyodum 3 yil once biz okula gelmiwdi benden birini sordu kalbim yerinden cikacak gibiydi benim onunla oyundan bawka ilk konuwmamdi o her zaman bawka kizlarla konuwuyodu bir gun ben bawka bir isimle instagram acdim ve onu takip etdim amma kim oldumu bilmiyodu fotoraflarini beyendim ve birden direct geldi ondan kalbim yerinden cikiyodu hic beklemiyodum o beni eski okul arkadawiyla benzetmiw onunla biraz konuwdukdan sonra onu tanidimi soyledim ve her gun kim oldumu soruyodu ben ona parka geliceyimi soyledim oda gelmiwdi her yerde benim kim oldugumu ariyordu eve gelince ona msj yazdim senin yanina geldim amma beni fark etmedin dedim sonra benden ondan hoslandigimi sordu bende ola bilir dedim sonra o beni eski sevgilisi olmamla sucladi bende hayr dedim sonra bawka bir hesapla bana msj yazdi bende biliyodum o oldugun sonra kavga etdik ve bariwdik 3 ay kadar konuwtuk ona git gidde daha fazla awik oldum dun arkadawinnan diret geldi bana seni ilk gotduyum anda seninle konuwucam senin buyuklerinle konuwucam dedi amma kim oldugumu bilmiyo bende sinirlendim hem sevdiyimle olan mesjlarimi sildim hemde arkadawinin yazdiklarini sildim onu unutmak istiyorum amma nasil unutucam bilmiyorum ve o hala kimle konuwtunu bilmiyo ben onu gorunce elim ayagima dolaniyor yuzum guluyo wimdi onu unutmak istiyorum amma nasil unutucami bilmiyorum lutfen yardimci olun

 22. BELİRSİZ  Ekim 21, 2015

  Ben sude diye bir kıza aşık oldum yaşım 12 onunda 12 ve babası-annesi benim annemin çok yakın arkadaşı biz sevgili olana kadar annelerin öğrenmesini istemiyorum ama kizada soyleyemiyorum cesaretin yok utanıyorum biliyorum yaşım küçük ama olsun aşk yaş gerektirmez ve belki kızın sevgilisi var bilmiyorum etrafta hangi objeyi gorursem o aklıma geliyor lütfen yardım edin.(kızın ablası var) :((

 23. rabia  Ekim 22, 2015

  ailesi yüznden ayrıldıkk untmak isityorumm

 24. ebd  Ekim 26, 2015

  nasıl sevdim nasıl anlatayım ki insan yaşadığını bilir herkes acilar yaşadı evet şuan buraya hangi mantıkla bunu yazıyorum inanın bilmiyorum. olmadı işte benimde aynı hikayelerin bi değişik versiyonu napalım kısmetmı diyelim buna kadermi yaşanacak vardı dıyorum arasıra ben allaha isyan etmiyorum haşa ama acıyor be üstad canım acıyor. insanın içi acırmı ya… benim içim acıyor uşaklar. nedelım o da yalan oldu ya bütün doğrular keyfine baksın….

 25. TOma  Ekim 31, 2015

  ya banada yardimci olun :(

 26. Emel  Kasım 1, 2015

  Hakan bey merhabalar.
  Mesajıma cevap vermenizi temenni ediyorum.
  Benim daha yeni biten bir ilişkim var, hiç beklenmeden gelen bir ayrılıktı hazır değildim.
  Şu an onu hayatımdan gerçekten çıkarmak istiyorum ama çevrem buna izin vermiyor. Yani çevremiz ortak. Eğitim durumundan dolayı ufak kaçamaklar da yapamıyorum onu nasıl unutacağım gerçekten bilmiyorum lütfen yardım edin..

 27. Berat Özbay Kübra uluğ  Kasım 4, 2015

  Ben cook sewıyorum kübomu çook ama bitti o beni arkadas olarak görüyor qecelerce aqliyorum aqlamaktan bitim onuu cook sewıyorum qündüzler qeceler aklimda her saniye her dk aklmdaa of nasl unutum qercii unutulmaaz kalbimden çıksın yeter of onuu çok sewiyorum çook artık duy sesimii kübraam çok sewiyorum senii

 28. Can  Kasım 27, 2015

  Herseyı ne sebebdeb olursa olsun unutabilirsiniz sadece eaki acılarınızı dusunun ve yeni birisini bulun yada hayatınızı degıstırın 2kere yasadım unuttuk desekde unutulmuyo ama soyle bişey var anlarınızı bi zaman sonra hatırlasanızda acı cekmıyosunuz tatil yapın aklınıza geldiginde baska seylerle ugrasın hepsı akılda kalıyo ama bi zaman sonra aa hayalmıs gelmiş gitmiş diyosunuz

 29. Ayşe  Kasım 30, 2015

  Ben de seviyorum ama UNUTMAM İMKANSIZ çünkü sanırım 3 yıl aynı okulda okuyacaz ve ben onu her gün gorecem
  Dayanamıyorum kalbim ağrıyor yardım edin LÜTFEN

 30. İsimsiz  Aralık 8, 2015

  Ya ben birine aşık oldum amaaaa unutamıyorum seviyorum aama çokkk sevdiğim kişi 7 senelik arkadaşım ama ben onu 2 senedir seviyorum hâlâ seviyorummmmmmmmm ben ona demedim aşık oldu mu desem hayır der ben hayır demesine dayanamam kesin bana arkadaş kalalım der kesin böyle desee ben seni seviyorsam her gün senin görüceksem hiç bişey kalmalımm

 31. Buket  Aralık 9, 2015

  Unutamam diyenleri anlıyorum, anladığım için de yazma ihtiyaç duydum, bende sevgilimden ayrıldım, daha doğrusu bu onun tercihiydi, neyse bunun bi önemi yok, ağla ağla gözümde yaş kalmadı, ağlamayacağım deyip yine ağladım, geceler boyu ağladım, gündüzleri yalnız kaldım, akla hayale gelebilecek aşık ve çaresiz bir insan ne yaparsa hepsini yaptım emin olabilirsiniz, doktota gittim, anti depresan kullandım, dokturun verdiği ilaç dozajına uymayıp, hep benim acım büyük deyip, daha fazla ilaç aldım, halisinasyonlar gördüm, buna benzer bir sürü şey yani, eşyalarını bazamın altına kaldırdım, fotoğları da kaldırdım, bir de eskiden yani onunla çıkarken çok şarkı dinler ve söylerdim, özellikle türk sanat müziği ve arabesk, bunlardan vazgeçtim, ayrılalı yedi ay oldu, inanın bana geçiyor, onsuz yaşayamam diyorsunuz, ama yaşayabiliyorsunuz ki benim şuan yazdıklarımı okuyabiliyorsunuz, Belki Hristiyansınız, belki Müslüman fark etmez, ama bir gerçek var ki Yaratılış sebebimiz, başkalarının ardından ağlayıp, kendinizi harap etmek değil, bir gerçek daha var ki nasılsa o hayatınızda bir anda girdi, belki hiç beklemediğiniz bir anda, aynı şey bir başkası içinde geçerli, yani birileri daha elbet olacaktır, ama buna bir tek siz izin verebilirsiniz, üstelik bir artınız olacak bu sefer, zaten bi kere canınız yandı, o yüzden ikincisinde daha temkinli, yavaş adımlarla ilerlersiniz, bir de şöyle düşünmek lazım, sizden ayrılan kişi, bugün ayrılmasa bile demekki ilerde bir gün kesin ayrılacaktı, evet acınız tabiki olacak, tabiki acınızı yaşayın ama hayata küserek değil, bir de bir gerçek daha var, ONUN UMRUNDA BİLE DEĞİLSİNİZ, OLSAYDINIZ AYRILMAZDI ZATEN, önce bunu bir kabullenin, kabullendiğiniz zaman zaten daha farklı düşünüyorsunuz, her ilişkinin boyutu farklıdır, içinde geçen sevgi bağı ve ya nefret derecesi, benim ki ağır dolu bir sevgi ve ağır yükü olan bir nefretti, 20 yaşındayım, erken yaşta çok sevip acı çektiğim için kendimi şanslı hissediyorum, şuan bir sevgilim yok, ilerde belki olur belki olmaz, ama terkedilmenin acısını bir kere tadan insan, korkusuz oluyor bu sefer, ve karakteriniz oturuyor yerine inanın bana, HAYATINIZA GİRDİĞİNDE NASIL ALIŞTIYSANIZ ONA VE HAYATINIZDA OLDUĞU İÇİN MUTLULUK DUYDUYSANIZ, HAYATINIZDAN ÇIKTIĞINDA DA ALIŞIRSINIZ YOKLUĞUNA VE İNANIN ŞUAN HAYATINIZDA OLMADIĞI İÇİN YİNE MUTLU OLURSUNUZ. Hayat kendiniz dışındaki yabancılara değer vermek için fazla kısa, hangi aşk kalabilmiş ki yer yüzünde, bir hayatı zehir etmeye değer olsun…

 32. ayşe  Aralık 13, 2015

  Allah ım hepinizin yardımcısı olsun, bir kaç tavsiye vereyim size hemde kendime ilk önce bir kağıt kalem alın ve ben yaşamak ve mutlu olmak istiyorum diye başlayın ve sevdiğiniz insana yazar gibi kendinize yazın aslında sizin kendinizi nasıl çok sevdiğinizi anlıyacaksınız ..İnsanın başına her şey gelir eminim bu aşk belasında olan insanların sağlığıda çok iyidir ama kalp ve kafa sağlığı iflas haldedir .klasik olacak ama ya sağlığınız gitse yatağa ömür boyu mahkum olsanız gelip sizin başınızda durup size yardım etmiyecek.. Kusura bakmayın da kadın 10 sene emek vermiş kocası da kadının sağlık sorunu olduğunda bakmıyor bile sevdiğiniz insanların fotosunu falan yakın o sizi yaktı bir fotosunu yakınca ölüm gelmez ya…Ölüm denince ne diye ölmek istiyorsunuz sanki gidilen taraf çok rahatmı ne huri yada nuri garantisimi var ..çirkin oldugunuzada hiç inanmayın siz herkesi neden sevmiyorsunuz sizin sevdiklerinizde sizi sevmiyor aynı beni bıraksada kurtulsam şu adamdan yada kadından diyorlar sizde sevmediğinize öyle diyorsunuz ondan fazla bahsetmeyin aklınız oyun oynuyor ha şeytanda ümidinizi çalıp her gün kahkaha atıyor.. bir güzel abdest alın en yakın camiye gidip dilek namazı kılın onu istemeyin Allah tan kendinizi size vermesini isteyin siz o olmuşunuz artık kendiniz olun ailenizin kıymetini bilin sizi karşılıksız seven sadece o ölüm çare olmaz bir son hiç olmaz ama yaşam her zaman ışık saçar insanlara yardım edin bulun bir çaresini çok gezin ama pis arkadaşlar pis yerlerde olmayın sevdiginizden kurtulmak için kişiliği bozuk insanlarla beraberlik kurmayın ancak durumunuz vahim hale getiriler şu manyak gibi söyleyen şarkılarda dinlemeyin mümkünse ögretici filmler izleyin mesela korku filmi izlemenin heyecanı farklı yöne geçirdiğini fark ettim hayata küfretmeyin her gün bir çocuk yaşamak için çabalarken ölüyor onun yaşamaması bizlerin suçu bizlere verilen yaşamın kıymetini bilin hayat ne suprizler getiriyor bilemezsiniz karını mı sevmiyon, başkasına mı aşıksın, karına sanki ona hediyeler alırmış gibi hediye alın bakın ne değişecek onla gezer gibi gezin deneyin ne olacak her şeyi deneyin, pes ederseniz adamım da adamın demeniz boş.. kadınlıkta hele çare tükenmez illa herşey için bir çözüm bulur saçlarınıza yaptığınız yöntemi hayatınızda yapsaydınız dünyalar sizin olduydu bile, bizleri en çok seven Allah tır. O öyle güzel sever ki hiç incitmez ama insan şaşırınca o da kıskanır !oda kuluna küçük imtihanlar verir bu hallerinizde böyle bir durumda işte, hala anlamak istemezseniz ben gene yazarım… bizim fıtratımızda ümitsizliğe düşmek yoktur sonuçta insanız hayvan değil…hayvan da ölümü gelince anlar ve ölmeden biraz daha ot yemek için çabalarmış, ot yiyene kadar kaçmayı düşünseydi belki hayatta olurdu bizlerde öyleyiz aslında ,dünyadan gideceğimizi bildiğimiz halde hala dünyadan koparmak istediğimiz amaçlarımız ve hedeflerimiz var. Zamana bırak kardeşim güneş doğmazsa öyle konuş bak o bile bıktığı halde hala dünyayı yakıp kavurmuyor ısıtmaya çalışıyor sende insanı, insanla ısıt .. bizlerin yardım beklediği bir çok insan var … Allah a emanet olun kardeşlerim ….SİZ KİMLERE SÖZÜNÜZÜ DİNLETTİNİZ KALP DENEN ETE Mİ SÖZ GEÇİREMEYECEKSİNİZ ….

 33. ufuk  Aralık 21, 2015

  yanımda calışan dünya güzeli ve bi okadarda hanım hanımcık bir bayan var ilk işe başladıgında hic bir şey yoktu ama onun bir mimikler beni kendine aşık etti bu konu beni cok rahatsız ediyo o evli bende evliyim benim ondan ilgi duydugumu biliyo tahminim ama onun benden ilgi duydugunu ben bilmiyorum ve onun bu konuda rahatsız olabılır endişesini taşıyorum işlerime onu izlemekten bakamıyorum kırılmasınıda hic istemiyorum ama bu konu cok ilerlemesindiye işine son vermek istiyorum cünkü onu cok seviyorum

 34. anonim  Aralık 21, 2015

  Size bir şey söyleyeyim mi?Hani siz aşktan kurtulmak istiyorsunuz ya bu asla olmayacak.İstediğiniz kadar onu çağrıştıran objeleri atın,mesajları silin,ona ait olan her şeyi yok edin.Sokakta ona benzeyen birini gördüğünüzde yine hatırlayacaksınız.Çünkü aşk budur.Herşeye rağmen unutamamak,vazgeçememektir.Çünkü aşk kendinden bile vazgeçebilecek kadar çok sevmektir.

 35. Buse  Aralık 23, 2015

  Yaşadığım aşk acısını bir ben bilirim birde Allah. O zamanlar hayatımda biri olsun birini seveyim derken bununla tanışmıştım. İlk zamanlar ilgili sevecen davranıyordu bende kaptırdım tabi bu arada kendimi. Onunlayken yaşam tarzlarımızın çok farklı olduğunu, hayata bakış açılarımızın birbirinden farklı olduğunu görüyordum ama aşık olmuştum bir kere. Aşk enerjisi öyle yüksek, öyle pozitif bir enerji ki buna kapılan bir daha bırakmak istemiyor . Kısa bir süre sonra mesajlarıma cevap vermemeye başladı. Baktım cevap vermiyor yazmayınca kendisi yazdı bu sefer. Ama 180 derece dönmüş, karşımda bambaşka biri vardı sanki. İlgisiz, soğuk, umarsamaz biriydi.. Bana karşı çok acımasız davranıyordu, söylediği laflar içimi yaralıyordu. Ona aşık olduğumu görüyordu, üzüldüğümüde görüyordu ama hiç umursamıyordu bile. Ne istediğini bilmeyen, dengesizce davranan biri vardı karşımda. Anlaşamadığımızı kafa yapılarımızın uyuşmadığını görmeye başladım. Kafamda kurduğum ve bir anda yıkılan hayallerimin acısı içindeydim. Ve şiddetli bir şekilde aşk acısı çekmeye başladım, artık ona yazmamaya başladım. oda zaten keyfi isterse iletişim kurardı benimle…Bu aşka bir son vermeliydim ama nasıl? depresyon hapları kullanmaya başladım haplar beynimi uyuşturuyordu. Bırakınca tekrar nüksediyordu. Yaşadıklarımı kimseye anlatamadım, hala daha ne çevrem nede ailem yaşadıklarımı bilir. Ben kendimle uğraşırken altı ay sonra bana msj attı, buluşmak istediğini söyledi kabul etmedim. Biraz sitemkar konuşmalarım oldu belliki bu hoşuna gitmemişti. Tekrar aynı şeyleri yaşayacağım korkusuyla reddettim.. Aslında onu redderken bile hala aşıktım ona. Ama o aşkı bitirmenin kararını almıştım bir kere ve bu kararımdan da vazgeçmek istemiyordum. Hem ondan nefret ettim hem kendimden, hem ona çok kızıyordum hemde kendime kızıyordum. Nefret etmekle ve kızmakla elime hiçbir şey geçmiyordu, bu durum ruhumda daha çok derin yaralar açıyordu. Sürekli Allaha dua ediyordum Allahım ne yapsamda bu aşk acısını unutsam diye dua ediyordum. Çok dua araştırdım, çok dua okudum, çok esma okudum. Ve içimdeki aşk acısını dindirmem tam 3 senemi aldı. O aklıma gelsede Allahıma binlerce şükürler olsun artık ona aşık değilim. Ama aşkta şunu farkettim. Biz karşıdaki kişiye değil hayalimizdeki yarattığımız kişiye aşık oluyoruz. Birine ilgi duymaya başladığımızda gerçekleri görerek seversek aşk acısı çekmiyoruz o zaman. Şuda bir gerçek ki insanlar aşık oldukları ile değil kafa yapıları uyuştukları ile evlenirler miş.

 36. Ahmet  Aralık 26, 2015

  arkadaşlar ben de aşk acısı çektim tam 4 sene 2 ay sevdim ve Sevdiğim ben askere gitmeden 10 gün önce beni terk etti.Askerde çok zor günler geçirdim Bir buçuk sene boyunca aşk acısı çektim.Ve sonunda anladım ki bunu tek başıma atlatamıyacağım ve sonunda Psikolojik destek Almaya karar verdim.Sonuç gerçekten harikaydı.Bir buçuk sene boyunca atlatamadım aşk acısı Psikolojik destek ile bir ay gibi kısa bir sürede bitti.Aşk acısı çeken arkadaşlara Şiddetle tavsiye ediyorum kesinlikle En iyi psikolog ve en iyi psikiyatri bulup bir an önce psikolojik tedaviye başlanmalıdır yoksa atlatamazsınız çok zor.

 37. nano  Aralık 28, 2015

  Hallo,Super Sayfa.Kendimi yanlíz hissedmiyorum.Tavsiyelerinizde ilaç gibi geldi.Çok Merci

 38. Göktay  Aralık 29, 2015

  Herhangi bir üzüntülü durumda aklım ona gidiyor çok seviyorum onu 2 gün önce yine aklıma geldi birden numarasını buldum aradım açmadı mesaj attım amacın ne yazdı halini hatrini sormak sesini duymak istedim yazdım
  bende cevap gelmedi
  5 yılı geçti ama o hala geçmedi benden neden olan hep bizlere oluyor sevgi aşk mahvolmak ise yaşamın ne anlamı var bıraktım artık anlamayı anlam vermeye çalışmayı ben çoktan ölmüşüm haberim yok pes ettim Vazgeçtim inancimi kaybettim

 39. Ceren  Aralık 30, 2015

  Valla yazılanları ve yorumları okuyunca aşkın ne saçma birsey oldugunu anladim ve cocuktan yine soğdum

  Ama aşığımm , aşkda degilde duruma bakılırsa yanımda istiyorum gozlerimin içine bakmasini istiyorum bana dokunmasını kızmasını ağzıma sıcmasını yanımda olmasını istiyorum ama hayatımdada İSTEMİYORUM

 40. Aşkın bendeki izleri  Ocak 6, 2016

  Ben tam sekiz yıl sevdim sevmek bir kenara sevgi sözcüğü bile tam olarak beni ifade edemiyor cok sevdim daha bu kadarlada kalmadıevlendik bir buçuk yılda boşandık şimdi acının tarifini bile edemiyorum resmen ölüyorum ölüyorum tekrar yasayan bir ölüye döndüm mutluluğun sihri onda ama birleşsek bile asla düzgün yürümüycek benim tek istegim hafıza mı kaybetsem ve acı son bulsa dört ay oldu ama hala ilk günkü gibi aşığım

 41. Bi derde yaramaz  Ocak 7, 2016

  Sıradan bir sevgiliydi 8 ay beraber olduk şuan ayrılalı 7 ay oldu kesinlikle çok gururlu biri ben mesaj atmazsam hayatta atmaz ben arayıp sormazsam o kesinlikle aramaz aslında unutmuş gibiydim ama ansızın aklıma geldi bi kaç gün bunaldim resmen onu düşünmekten sonra ona mesaj attım ama hiç konuşmadan zevk almadim zaten ayrılma sebebimiz bana olan davranışlariydi azarlamaları beni dinlememesi bana tokat atması yüzünden ben ayrılmıştım işte ben mesaj attım konuştuk biraz dedim ya çok gururlu biri hemen ben mesaj attigimin ertesi günüde o mesaj atmış niye attığını sordum isteyerek attım dedi o kadar zaman istemedi de ben attıktan sonra mi istedi kesinlikle eminim beni unuttuğuna benimde içimde sevgi yok ama bi turlu kendimi toparlayamiyorum ??

 42. arda  Ocak 27, 2016

  her ayrılığın bir güzel hikayesi varmış kaç sene oldu ben de unutamıyorum aslında terkeden kişi herşeyin yerini yapıyormuş bunu çok iyi anlıyorsun ve geçen gün sevgilisi olduğunu onunla kavga ettiğini öğrendim bedenim atmosfer değiştirdi anasını satıyım hiç suçum günahım yokken terk etti bin bir sorun çıkardı hepsine eyvallah dedim .
  bunları da buraya neden yazıyorum bilmiyorum ama neşemi aldı acayip gülen eğlenen güçlü bir adamdım şimdi gülemiyorum espiri yapamıyorum saçma sapan bi hayatım oldu olumlu değilim artık özgüvenimi yitirdim bir başka kızla tanışmak için caba sarf edemiyorum allak bullak oldum ben onu terk etmekten korkarken o beni terk etti vay anasına satıyım ya şimdi ankara bir mezarlık gibi eyvallah dinlediğiniz için teşekkürler.

 43. Önder Sertkya  Ocak 28, 2016

  Gideni birak gitsin,geri gelirse senindir.Gelmezse senin Olmamistir. Sevgisi Dünyalik Olanin dünyada kalir. Seni seven ahiretin ve Allah rizasi icin sevsin.Allahtan herseyin hayirlisini isteyin, unutmayinki SEVGI Allah tandir, sevgiyle kalin Saygilar. …

 44. Artonyum  Şubat 3, 2016

  Gerçekten sahip olunan en güzel duygu sevmek sevilmek aşık olmak , en samimisinden en şeffafından . Ama çok çabuk değersizleşiyor , bayağılaşıyor . Karşılıklı itaatkar, fedakarlık göstermezsen hiç kimsenin hiçbirşeye tahammülü kalmıyor . O çok değerli duygu birden sıradanlaşıyor değersizleşiyor . Kaybetmekten korkmuyor aslında insanoğlu , karşımızdakini anlamayı bilmiyoruz . Bencillik duygumuz egomuz negatif duygularımız herşeyin önüne geçiyor . Bu sevgili anlamında değil hayatın genel anlamında gerçekten emek vermeyi katlanmayı bilmiyoruz artık . Çok çabuk yalan söyleyebiliyor insan , zaten o ilişkinin beti bereketi bitiyor . Artık duygular bile hormonlu . ? çok acı .

 45. Ece  Şubat 5, 2016

  Berkay tebrikler bana bunuda arattın. Mutlu musun? Bana yaptıklarından sonra düştüğüm hale bak. Şerefsizin önde gidenisin. Umarım benim çektiğim acıların bin katını çekersin. Hayatıma hiç girmeseydin piç. Lanet olsun hala sana aşığım. Lanet olsun seni tanıdığım güne, aşık olduğum güne. Allah belanı versin.

 46. Platonik  Şubat 6, 2016

  Bende lise arkadaşıma lise başlarından beri aşığım ve o beni kankası olarak görüyordu onun sevgilileriyle arasını düzeltiyordum aşkımı içime göme göme. Hatta kimse anlamasın diye başkasını seviyormuş gibi yapıyordum. Üniversitedeyi bitirmek üzereyim hala onu düşünüyorum aramız eskisi gibi iyi değil ama her seferinde tam unuttum derken bi yerlerden mesaj atıp ya da arayıp bütün dengemi altüst ediyor. Onu sosyal medyadan engellersem yanlış anlaşılmaktan korkuyorum ve ayni şehirde okuyoruz. Ya doğru düzgün konuşup arada buluşup sevgimi azaltmak istiyorum ya da bütün ilişkimi kesip kurtulmak ama o hiç birine izin vermiyor. Napıcamı bilemiyorum. Onu düşünmekten bıktım. Onla ortak şeylerden kurtulamam çünkü dinlediğimiz müziklerden sevdiğimiz filme oyuncuya sanatçıya kadar her şey aynı hatta arkadaşlarım bana hep onu anlatıp onu soruyo anca yeni birine aşık olursam kurtulurum ama kimseye de bakmıyorum ne yapmam gerekir.

 47. Ece  Şubat 6, 2016

  3 yıllık sevgilimdi ve onu herkesten herseyden daha cok seviodum fakat o buna inanmiodu sürekli benden kuşku duyuyormus ayrilma noktasina geldik ve beni cok kırdı fakat onu cok ama cok seviorum biliorum oda beni cok sevio ama insanlara karsi cok güvensiz yaklaşio ve en sonunda bendeki güvenide yok etti ama hala cok seviorum onu nasıl unutabilirim nolur yardim edin

 48. hatice  Şubat 7, 2016

  Ben yiğit i çok seviyorum hersey baktiğim yaptiğim herşey onu çagrıstıriyor bizim bir ilişkimiz olmadı ama ben onu çok seviyorum yani baktıgım herşeyde onu görüyorum yaptiğim herseyde onu düsuüyorum yemeden içmeden kesildim ben ne yapicam lutfen bana yardim edin

 49. Sıkıntılı  Şubat 10, 2016

  Sevgilimle dun ayrildik hala birbirimizi seviyoruz bi adamla evlenmek zorunda kendinden 20-25 yas buyuk bni istiyor bnde onu istiyorum 2 senelik ask boyle bitti…

 50. Mâşuk  Şubat 14, 2016

  Aşk öyle bir engin denizdirki ne başlangıcı vardır ne de sonu demiş mevlânâ celaleddin-i rûmi hazretleri.. Burda herkesin yorumunu okudum, gerçekten büyük acılar içinde tazmışsınız içinizden geçenleri. Bir şair derki: derdini sade anlatan adam dertlidir. Güzel anlatan edebiyatçıdır. Olduğu gibi anlatan âşıktır. Üzerini kapatarak yani gizleyerek anlatan ise âriftir. Bir bakıma aşk, insanı olgunlaştırır. Tam manada gerçek seven kalbi kıskançlık duygusu sarar. İşte seven insan kıskanırda. Allahın insanlara verdiği bu hoş duygu kimilerini isyana sürükler, kimilerini ise sessizliğe sükûta… Ne garip bir duygudur ki kalbi acır insanın. Dayanamaz ve gözlerinden bişalıverir damlalar. Aslında bu bizim bir çeşit imtihanımızdır. Allah merak eder, acaba bu kulum ne kadar dayanabiliyor diye. Biz burdan şunu anlamalıyız: bize bu sevgiyi nasip eden kudret, kim bilir kendi nasıl bir sevgiye sahiptir. Beni onuda yaratan odur. Onunda benimde ipim yaradanin elindedir. Birde böyle düşünmek var ve daha güzel bakmak lâzım gelir. Unutmak kolay değildir. Şunu düşünmeli insan elbet hesabimiz görülecek. Ve aldığı mükâfatı ben kazanacağım demeli. Sabretmelidir… Sabrettikçe olgunlaşır insan. Herşeyin değerini o zaman anlar. Kimileri değere lâyıktır verilir âmenna.. Ama değere lâyık olmayanlara değer vermek ahmaklıktır benim kanaatimce. Sabredin dostlar, rüzgarda hep böyle esmez ya. Sabredin, dertlerde hep böyle kalmaz ya. Her kışın bi baharı, her gecenin bi gündüzü vardır.. Selâmette kalın.

Yorum Ekle